Gent

Výpis příspěvků ke štítku „Gent“

Famózní úspěch českých sportovkyň. Hvězdy aerobiku zazářily na MS, zapsaly se do historie

České sportovkyně na mistrovství světa v aerobiku v belgickém Gentu vybojovaly řadu úspěchů. Viktorie Prokopová teprve jako druhá Češka v historii obhájila zlato v kategorii dospělých žen. Nejúspěšnější závodnicí celého mistrovství se stala Eva Matějovičová, která dokázala urvat tři zlaté medaile v jednom dni, čímž si zapsala historické prvenství.

Děti se bály o život. Stále jsme v šoku, říká Cavendish po přepadení ve vlastním domě

Otřesný zážitek prožil britský cyklista Mark Cavendish se svou rodinou. Po týdnu, který strávil na jednotce intenzivní péče, se těšil na odpočinek ve svém domě v Essexu, toho se však nedočkal. V sobotu 27. listopadu se do jeho domu vloupala ozbrojená čtveřice lupičů, která cyklistovi a jeho manželce vyhrožovala. Celé události navíc přihlížely jeho dvě malé děti. „Bály se, že přijdou o život,“ vzpomíná Cavendish.

Belgií hýbe hromadné znásilnění 14leté dívky na hřbitově. Pár dní po útoku se zabila

K hrůznému činu došlo v Belgii, kde měla čtrnáctiletou dívku znásilnit pětice mladíků na hřbitově Westerbegraafplaats. Útočníci svou oběť při incidentu fotili a natáčeli a pořízené snímky následně sdíleli na sociálních sítích. Dívka o čtyři dny později podle všeho spáchala sebevraždu. Rodina se o hrůzném činu dozvěděla až po její smrti. O případu informoval deník Daily Mail.

Tohle je nejvýdělečnější značka v Evropě. Za čtyři roky vydělala 34 milionů korun

Dopravní značky jsou na silnicích od toho, aby řidiče chránily před možným nebezpečím. Ukládají jim zákazy, příkazy nebo omezení, poskytují informace nebo zpřesňují význam jiné značky. Některé jsou však tak nepřehledně umístěné, že si jich účastník provozu ani nevšimne. V lepších případech to potom končí pokutou, v horším nehodou. V belgickém městě Gent špatně umístěná dopravní značka okradla už přes 23 tisíc řidičů o více než 34 milionů korun.

Belgie má první transgenderovou ministryni v Evropě

Petra De Sutterová, nová místopředsedkyně belgické vlády, se zapíše do historie jako první nejvýše postavená transgenderová politička v Evropě. V novém kabinetu premiéra Alexandera De Crooa bude mít na starosti oblast veřejných služeb. Belgie tak s novou vládou, sestavenou po více než 500 dnech složitých vyjednávání, opět naplňuje pověst progresivní země.