CNN Prima News Glasgow

Glasgow

Výpis příspěvků ke štítku „Glasgow“

Práce snů pro fandy Harryho Pottera. Skotské dráhy hledají strojvedoucího pro slavnou trať

Pohled na kamenný železniční viadukt Glenfinnan ve Skotsku si dovede představit každý fanoušek filmů o čaroději Harrym Potterovi. V každém díle právě přes tento most z roku 1901 jezdili školáci Bradavickým expresem. Provoz na ikonickém mostě s 21 oblouky zajišťuje vlaková společnost ScotRail, která právě teď hledá nové strojvůdce, napsal v úterý britský zpravodajský server BBC News.

Proti zdražování protestovaly statisíce Britů. Neplať to, skandovaly davy

Britská vláda slibuje pomoc pro domácnosti, které se potýkají s prudkým růstem cen a obřími účty za energie. Nová opatření ale ještě víc oslabila libru a lidem zatím žádnou úlevu nepřinesla. Do ulic tak vyšly o víkendu statisíce Britů na protest proti zdražování a chudobě. A chaos v zemi ještě zvýšila pokračující stávka železničářů, která ochromila dopravu hlavně mezi Londýnem a velkými městy.

Chtěl splnit virální výzvu na TikToku, udusil se. Památku 14letého chlapce uctí fotbalisté

Čtrnáctiletý Leon Brown zemřel poté, co se účastnil virální výzvy na sociální síti TikTok. Výzvu se pokoušel splnit společně se svými kamarády. Fanoušci fotbalového klubu Celtic FC se chlapcovu památku chystají uctít minutovým potleskem během sobotního derby. TikTok se podobným incidentům pokouší zabránit a podle mluvčího jsou videa s násilným obsahem odstraňována.