reklama
CNN Prima News Glasgow

Glasgow

Výpis příspěvků ke štítku „Glasgow“

Schick všem vyrazil dech. Dal dva góly, druhý z půlky a Češi na Euru porazili Skoty

Na glasgowském Hampden Parku to byla vyrovnaná bitva, ale se šťastným koncem pro tým trenéra Jaroslava Šilhavého. Čeští fotbalisté v prvním zápase na Euru porazili domácí Skoty 2:0 a vděčí za to zejména dvěma mužům. Zaprvé Tomáši Vaclíkovi v bráně, zadruhé útočníkovi Patriku Schickovi. Hráč německého Bayeru Leverkusen se postaral o obě dvě branky „nároďáku“ –⁠ a především ta druhá stála za to.

Aviofobie se na letošním Euru nehodí, letadlo bude druhým domovem. Kolik Češi nalétají?

Skoro se zdá, že po odehrání základní skupiny Eura budou moct čeští fotbalisté zasednout za knipl a bez cizí pomoci odpilotovat trasu Praha – Britské ostrovy. Nadcházející mistrovství Evropy bude pro tuzemský „nároďák“ i některé další reprezentace více cestovatelské než kterékoliv jiné předchozí a pro hráče trpící aviofobií půjde o noční můru. Může za to již roky známý plán odehrát šampionát ve městech po celé Evropě. A pak také pandemie koronaviru.

Tabulky skupin na Euru 2021: Češi postupují ze skupiny jako třetí, čekají na soupeře

Aktualizováno

Fotbalové Euro 2020 loni zhatila pandemie koronaviru, letos se však evropský šampionát již naplno rozjede. Turnaje se účastní i národní tým Česka, zařazený do skupiny D. Šampionát se koná v jedenácti městech deseti států. Tým trenéra Jaroslav Šilhavého odehraje své zápasy ve skotském Glasgow a v Londýně. Podívejte se na kompletní rozpis skupin a sledujte průběžné pořadí týmů.

Další záhada zápasu na Rangers. Že nás Slavia volala? Nevíme o tom, tvrdí policie

Už proslulý zápas Slavie Praha na hřišti Rangers, na kterém jsou skrz naskrz propírané především mimofotbalové záležitosti, má nové téma k řešení. Po třaskavém dění po skončení utkání měli podle prvních informací Pražané přivolat skotskou policii. Ta však podle webu Novinky.cz tvrdí, že nic takového neproběhlo. Vršovický klub na tuto zprávu reagoval tak, že s policií komunikoval skrze české velvyslanectví.

Chceme Trpišovského, volají fanoušci Celtiku. Slavia dluží skotskému týmu laskavost

Často je trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský připodobňován k německému kolegovi Jürgenu Kloppovi. Stejně jako on si postupně buduje renomé díky atraktivnímu hernímu projevu, a tak se dá očekávat, že jednou identicky jako Klopp opustí svoji domovinu, aby se vydal za ještě atraktivnějším angažmá na „ostrovy“. Možná to nebude Liverpool, ale co třeba takový Celtic Glasgow? Podle fanouškovského webu může být český stratég ideální volbou.

reklama