CNN Prima News Glasgow

Glasgow

Výpis příspěvků ke štítku „Glasgow“

Král sice ekologii řeší, ale je čas na činy. Aktivisté „Karlu III.“ rozplácli dort o obličej

24. října 2022 15:56

Dvojice aktivistů při protestní akci v muzeu Madame Tussaudové v Londýně rozplácla čokoládový dort o obličej voskové figuríny britského krále Karla III. K akci se přihlásila ekologická skupina Just Stop Oil (Zastavme ropu) s požadavkem, aby britská vláda zastavila vydávání nových licencí na těžbu ropy a zemního plynu.

Proti zdražování protestovaly statisíce Britů. Neplať to, skandovaly davy

2. října 2022 19:51

Britská vláda slibuje pomoc pro domácnosti, které se potýkají s prudkým růstem cen a obřími účty za energie. Nová opatření ale ještě víc oslabila libru a lidem zatím žádnou úlevu nepřinesla. Do ulic tak vyšly o víkendu statisíce Britů na protest proti zdražování a chudobě. A chaos v zemi ještě zvýšila pokračující stávka železničářů, která ochromila dopravu hlavně mezi Londýnem a velkými městy.

Chtěl splnit virální výzvu na TikToku, udusil se. Památku 14letého chlapce uctí fotbalisté

2. září 2022 11:51

Čtrnáctiletý Leon Brown zemřel poté, co se účastnil virální výzvy na sociální síti TikTok. Výzvu se pokoušel splnit společně se svými kamarády. Fanoušci fotbalového klubu Celtic FC se chlapcovu památku chystají uctít minutovým potleskem během sobotního derby. TikTok se podobným incidentům pokouší zabránit a podle mluvčího jsou videa s násilným obsahem odstraňována.

Legendárnímu hudebníkovi došla trpělivost. Bob Dylan na svých koncertech zakázal mobily

15. července 2022 08:40

Návštěvníci britských koncertů Boba Dylana se během vystoupení legendárního hudebníka budou muset obejít bez mobilních telefonů. Pořadatelé oznámili, že Dylan si nepřeje, aby publikum během koncertů pořizovalo neautorizované záznamy. Telefony všech návštěvníků se proto budou hned u vchodu do koncertních sálů blokovat pomocí speciálního pouzdra Yondr. Napsal o tom list The Times.

Kamara a spol. si poradili se Spartou. Úřadoval Morelos, Pražané v Evropské lize končí

25. listopadu 2021 22:58

Ostře sledovaný duel v Evropské lize mezi Glasgow Rangers a Spartou Praha českému týmu rozhodně nevyšel podle představ. Tým nově koučovaný nizozemskou legendou Giovannim van Bronckhorstem měl zápas plně pod kontrolou a díky trefám útočníka Alfreda Morelose vyhrál přímý souboj o druhé místo ve skupině A 2:0. Pro Letenské to znamená, že skončí nejlépe třetí. Na jaře si tak zahrají maximálně Evropskou konferenční ligu.

Klimatická dohoda z Glasgow není dokonalá, říkají politici. Greta jim nechala vzkaz

14. listopadu 2021 10:35

Klimatická dohoda z Glasgow je důležitým krokem vpřed, nebyla ale kolektivní politická vůle, aby se překonaly některé hluboké rozpory. V první reakci na výsledek dvoutýdenní klimatické konference v Británii to uvedl generální tajemník OSN António Guterres. Podle něj výsledek nestačí a je třeba přejít v boji za záchranu klimatu do „nouzového režimu“. Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová na Twitteru napsala, že skutečná práce na záchraně klimatu se odehrává mimo zasedací sály. Konferenci shrnula slovy „Bla, bla, bla.“

Svět ustoupil Číně a Indii. Summit v Glasgow schválil novou klimatickou dohodu

13. listopadu 2021 22:36

Představitelé téměř 200 zemí světa se v sobotu na konferenci COP26 ve skotském Glasgow shodli na společném znění dohody o dalším postupu v boji s klimatickými změnami. Země souhlasily s postupným odklonem od používání uhlí k výrobě elektrické energie. Formulace závazku ale byla pod tlakem Číny a Indie na poslední chvíli oslabena a namísto původně navrhovaného postupného zavržení uhlí hovoří jen o postupném omezení jeho používání.