Stavba a rekonstrukce

Nejnovější příspěvky k tématu

Dvoumilionová Praha? Nereálné, muselo by dojít k migraci či populační bombě, míní expert
Praha

Dvoumilionová Praha? Nereálné, muselo by dojít k migraci či populační bombě, míní expert

Že by se Praha v příštích letech rozrostla na dva či dokonce tři miliony obyvatel? Aktuálně nereálné. Prohlásil to ředitel sekce rozvoje města Institutu plánování a rozvoje hl. m. Praha (IPR) Jaromír Hainc na Summitu architektury a urbanismu pořádaným Sdružením pro architekturu a rozvoj (SAR). K takovému množství obyvatel by podle něj mohla Praha dojít jedině masivní migrací zvenčí, popřípadě populační explozí. Podle hlavního ředitele IPR Ondřeje Boháče je město reálně připravené pojmout přibližně 1,7 milionu obyvatel.

I v dílně si můžete šlapat jako král

19. října 2021 12:00

Ať už rekonstruujete podlahu v dílně, garáži, nebo v obýváku, dejte si na práci záležet. Na rovný povrch se vám totiž bude daleko snadněji pokládat podlahová krytina. Díky samonivelačním stěrkám naštěstí není vytvoření hladké plochy nic složitého.

Soutěž Stavba roku 2021 zná vítěze. Ocenění získaly plavecká hala, kostel i zázemí Lidlu

Téma: Komerční sdělení
18. října 2021 21:07

Celkem 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, dvě Ceny veřejnosti a jeden titul pro stavbu v zahraničí. To vše bylo uděleno v již 29. ročníku jedinečné a prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku 2021. Podívejte se na seznam architektonicky nejpovedenějších staveb, které získaly prestižní ocenění.

Jak nejlépe vyrovnat podlahu v každé části domu vám předvedou Fachmani

24. září 2021 15:58

Rekonstrukce rodinného domu zdárně pokračuje a je potřeba vyřešit další části stavby. Pokračovalo se suchou výstavbou a upravila se podlaha v podkroví. Ve zbylé části domu se pokračovalo mokrou cestou, což znamená vyrovnání povrchu podlahy vylitím nivelační hmoty. Pro stavbu již byla zvolena vhodná fotovoltaika a je čas ji vyzvednout a nainstalovat. A protože práce jdou od ruky, zůstal čas i pro výběr barvy pro finální úpravy některých kovových a dřevěných částí stavby.

Fachmani předvedou, jak je omítání zdí pomocí speciálního přístroje snadné

17. září 2021 17:00

V posledních dnech začaly silné mrazy, ale to nebylo žádnou překážkou pro pokračování prací na stavbě. V podkroví byly namontovány akustické příčky pro odhlučnění koupelny. Stěny dostaly první vrstvu omítky a v obýváku byly obloženy krovy. Nakonec proběhla průběžná prohlídka stavu stavby a nakonec byla provedena ukázka montáže fotovoltaiky.

O titul Stavba roku zabojují skvosty architektury. Hlasovat můžete i v Ceně CNN Prima NEWS

Téma: Komerční sdělení
16. září 2021 15:23

O titul prestižní ceny Stavba roku 2021 letos zabojuje celkem 33 projektů. Vyhlášení již 29. ročníku soutěže, kterou každoročně organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, se uskuteční v polovině října v pražské Betlémské kapli. Do velkolepého projektu se zapojila také CNN Prima NEWS. Hlasovat tak bude moci i veřejnost, a to do 17. října. Vítěz získá Cenu CNN Prima NEWS a bude vyhlášen na slavnostním galavečeru.

Fachmani se pustili spolu s designérem do výběru osvětlení rodinného domu

10. září 2021 12:00

Stavba postupně pokračuje i přes mrazivé počasí. Venku musel být rychle dodělán vodovod a opláštění komínu. V interiéru byla mezitím připravena nová příčka do kuchyně a nic už tak nebrání umístění kuchyňské linky. Protože už jsou po domě rozvedeny veškeré elektrické kabely, tak byla připravena konstrukce pro umístění jističů a nakonec se vydali designéři vybrat osvětlení do celého domu.

Výrobky testujeme na půl milionu cyklů zavření, říká šéf výrobce dveří z Vysočiny

5. září 2021 16:50

Stavebnictví patří mezi odvětví, které je z hlediska běžného spotřebitele velmi náročné na rozlišení kvalitních materiálů a stavebních doplňků od těch nekvalitních. Zlepšit v tomto směru jejich pozici má za cíl značka Osvědčeno pro stavbu, která je součástí programu Česká kvalita, nad nímž má záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. „Naše značka dává jistotu pro výrobce, projektanta i budoucího uživatele stavby,“ řekl v rozhovoru CNN Prima NEWS Petr Kučera, předseda představenstva Svazu zkušeben pro výstavbu, který je správcem uvedené značky.

Fachmani si poradí s bočním vstupem do sklepa, WC modulem i vyvložkováním komínu

31. srpna 2021 16:00

Rekonstrukce domu v Tišicích pokračuje úpravami bočního vchodu v suterénu, kde byla vykopaná jáma a probíhají přípravy na vybudování schodiště, včetně položení základové desky, stavby opěrné zdi a ztraceného bednění. Následuje začištění vchodu s osazením nových vchodových dveří, aplikace hydroizolace asfaltovou nátěrovou hmotou a výběr dlažby. Proběhne též instalace WC modulu.

Hledáte zaručené tipy, návody a postřehy ke stavbám a rekonstrukcím? V rubrice Stavba a rekonstrukce máme připravené odborné články i videa a fotogalerie. S námi to zvládnete, ať už se doma pustíte do čehokoli!