reklama

Stavba a rekonstrukce

Nejnovější příspěvky k tématu

I v dílně si můžete šlapat jako král
Hobby

I v dílně si můžete šlapat jako král

Ať už rekonstruujete podlahu v dílně, garáži, nebo v obýváku, dejte si na práci záležet. Na rovný povrch se vám totiž bude daleko snadněji pokládat podlahová krytina. Díky samonivelačním stěrkám naštěstí není vytvoření hladké plochy nic složitého.

Jak nejlépe vyrovnat podlahu v každé části domu vám předvedou Fachmani

24. září 2021 15:58

Rekonstrukce rodinného domu zdárně pokračuje a je potřeba vyřešit další části stavby. Pokračovalo se suchou výstavbou a upravila se podlaha v podkroví. Ve zbylé části domu se pokračovalo mokrou cestou, což znamená vyrovnání povrchu podlahy vylitím nivelační hmoty. Pro stavbu již byla zvolena vhodná fotovoltaika a je čas ji vyzvednout a nainstalovat. A protože práce jdou od ruky, zůstal čas i pro výběr barvy pro finální úpravy některých kovových a dřevěných částí stavby.

Fachmani předvedou, jak je omítání zdí pomocí speciálního přístroje snadné

17. září 2021 17:00

V posledních dnech začaly silné mrazy, ale to nebylo žádnou překážkou pro pokračování prací na stavbě. V podkroví byly namontovány akustické příčky pro odhlučnění koupelny. Stěny dostaly první vrstvu omítky a v obýváku byly obloženy krovy. Nakonec proběhla průběžná prohlídka stavu stavby a nakonec byla provedena ukázka montáže fotovoltaiky.

O titul Stavba roku zabojují skvosty architektury. Hlasovat můžete i v Ceně CNN Prima NEWS

Téma: Komerční sdělení
16. září 2021 15:23

O titul prestižní ceny Stavba roku 2021 letos zabojuje celkem 33 projektů. Vyhlášení již 29. ročníku soutěže, kterou každoročně organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, se uskuteční v polovině října v pražské Betlémské kapli. Do velkolepého projektu se zapojila také CNN Prima NEWS. Hlasovat tak bude moci i veřejnost, a to do 17. října. Vítěz získá Cenu CNN Prima NEWS a bude vyhlášen na slavnostním galavečeru.

Fachmani se pustili spolu s designérem do výběru osvětlení rodinného domu

10. září 2021 12:00

Stavba postupně pokračuje i přes mrazivé počasí. Venku musel být rychle dodělán vodovod a opláštění komínu. V interiéru byla mezitím připravena nová příčka do kuchyně a nic už tak nebrání umístění kuchyňské linky. Protože už jsou po domě rozvedeny veškeré elektrické kabely, tak byla připravena konstrukce pro umístění jističů a nakonec se vydali designéři vybrat osvětlení do celého domu.

Výrobky testujeme na půl milionu cyklů zavření, říká šéf výrobce dveří z Vysočiny

5. září 2021 16:50

Stavebnictví patří mezi odvětví, které je z hlediska běžného spotřebitele velmi náročné na rozlišení kvalitních materiálů a stavebních doplňků od těch nekvalitních. Zlepšit v tomto směru jejich pozici má za cíl značka Osvědčeno pro stavbu, která je součástí programu Česká kvalita, nad nímž má záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. „Naše značka dává jistotu pro výrobce, projektanta i budoucího uživatele stavby,“ řekl v rozhovoru CNN Prima NEWS Petr Kučera, předseda představenstva Svazu zkušeben pro výstavbu, který je správcem uvedené značky.

Fachmani si poradí s bočním vstupem do sklepa, WC modulem i vyvložkováním komínu

31. srpna 2021 16:00

Rekonstrukce domu v Tišicích pokračuje úpravami bočního vchodu v suterénu, kde byla vykopaná jáma a probíhají přípravy na vybudování schodiště, včetně položení základové desky, stavby opěrné zdi a ztraceného bednění. Následuje začištění vchodu s osazením nových vchodových dveří, aplikace hydroizolace asfaltovou nátěrovou hmotou a výběr dlažby. Proběhne též instalace WC modulu.

Rekonstrukce fachmanského domu pokračuje vyrovnáním podlah a instalací fotovoltaiky

17. srpna 2021 14:00

Dům v Tišicích čeká zásadní oprava podlah, srovnání starých, rozbitých podlah, které jsou v jednotlivých místnostech různě vysoké. Pro vyrovnání výškových rozdílů, propadů a nerovností, doporučil odborník použít penetrační, tmelící a nivelační hmotu. Také se podíváme na stavbu rodinného domu do Měchenic. Na střeše jsou už namontovány fotovoltaické panely a u domu nainstalované tepelné čerpadlo. V současné době se připravuje instalace řídící jednotky.

Co je to suchá výstavba a jádrové vrtání

10. srpna 2021 11:59

Suchá výstavba je jedinečné řešení pro rekonstrukce tam, kde nelze použít klasické vyzdívání. Tato metoda je rychlá, praktická a jednoduchá. Při použití suchý výstavby ušetříte i na materiálu, a když vám zbyde čas, můžete si zavést do domu či bytu vodovodní přípojku. A pokud máte v domě opravdu tlusté zdi, použijte jádrové vrtání. Jestliže jsou vám pojmy suchá výstavba a jádrové vrtání neznámé, tuto problematiku vám osvětlíme.

Zateplení stropu v garáži minerální vatou

3. srpna 2021 14:10

Strop garáže nebo jiných suterénních prostor velmi často propouští vlhkost a zimu do nadzemních obytných místností. Jako izolaci lze použít klasický polystyren, který ale nevyhovuje mnoha parametrům a je nutné jej přetahovat perlinkou a lepidlem nebo panely z minerální vaty, která má požární odolnost a je výborným akustickým izolantem.

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD
360°

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

reklama

Stavba a rekonstrukce

Hledáte zaručené tipy, návody a postřehy ke stavbám a rekonstrukcím? V rubrice Stavba a rekonstrukce na CNN Prima NEWS načerpáte užitečné informace z diskuzních fór, pro náročnější máme připravené odborné články a přichystaná rovněž máme i videa a fotogalerie. S námi to zvládnete, ať už se doma pustíte do čehokoli!