reklama
CNN Prima News Google

Google

Výpis příspěvků ke štítku „Google“

Do práce jen s očkováním. Po Facebooku a Googlu vyžaduje vakcínu i Disney či Uber

Po internetových gigantech Facebooku a Googlu se pro povinné očkování rozhodly další společnosti ve Spojených státech. Vakcinaci bude vyžadovat také Disney a po některých zaměstnancích i obchodní řetězec Walmart. Americké firmy dále z důvodu stoupajícího počtu nově nakažených lidí zavádí znovu povinnost zakrytých úst a nosu. Informoval o tom deník Los Angeles Times.

Zákaz vstupu neočkovaným. Google a Facebook zavádí nová pravidla pro své zaměstnance

Internetoví giganti Google a Facebook ve středu oznámili, že od svých zaměstnanců budou před jejich návratem do společných kanceláří požadovat očkování proti nemoci COVID-19. Více než 130 000 zaměstnanců Googlu to e-mailem oznámil šéf firmy Sundar Pichai. V případě Facebooku se povinné očkování zatím bude vztahovat na zaměstnance ve Spojených státech, informovala agentura AP. Oznámení přichází krátce poté, co o podobném kroku rozhodly americké veřejné instituce.

Pokutu 220 milionů eur za upřednostňování vlastní reklamy zaplatí Google ve Francii

Americká internetová společnost Google ve Francii zaplatí pokutu 220 milionů eur (5,6 miliardy Kč) za to, že při prodeji reklamy upřednostňovala své vlastní produkty před klientskými, a zneužívala tak svého postavení na trhu on-line reklamy. Americký gigant zároveň souhlasil, že dosavadní praxi změní. Oznámil to v pondělí francouzský úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Brusel chystá pravidla pro digitální služby. Ve prospěch malých firem i spotřebitelů

Důslednější ochranu spotřebitelů, zákaz zvýhodňování vlastních produktů na úkor třetích stran nebo zřízení nadnárodního dohledového orgánu pro digitální služby. To mají přinést nová pravidla, jež Evropská komise předložila k projednání Evropskému parlamentu. Budou-li nařízení přijata, stanou se závaznými ve všech členských zemích evropské sedmadvacítky.

Google se vzdá cookies, uživatele ale bude sledovat dál. Jen posílí svou dominanci, tvrdí SPIR

Sdružení pro internetový rozvoj v České republice (SPIR) se ohrazuje proti avizovanému kroku Googlu. Americká společnost totiž pod záminkou ochrany soukromí uživatele zruší tzv. cookies třetích stran. Zásadně tak posílí své dominantní postavení. Adekvátní náhradu, která by však jeho konkurentům umožnila nadále cílit reklamní sdělení na internetu stejným způsobem, Google nepředstavil.

Hráči se rozhodli v Minecraftu postavit celou Zemi v reálných rozměrech

Hráči si v kultovní videohře Minecraft můžou pomocí kostek vytvořit téměř cokoli. I když je mapa v klasické verzi hry horizontálně rozsáhlejší než naše planeta, stavění do výšky je omezeno maximálním limitem. Herní nadšenci ale díky speciálnímu módu dokázali vertikální limit obejít a rozhodli se vytvořit ve hře přesnou kopii celého světa v reálných rozměrech, čili v poměru 1:1.

reklama