CNN Prima News Google

Google

Výpis příspěvků ke štítku „Google“

Marketingové ceny Effie ovládl digitál. Nejprestižnější ocenění brala kampaň pro Datart

24. listopadu 2022 18:50

Jubilejní 25. ročník nejvýznamnější tuzemské marketingové soutěže Effie Awards Czech Republic zná své vítěze. Vyhlášení výsledků proběhlo ve středu 23. listopadu na tradičním galavečeru, který se opět konal v prostorách Kina Lucerna. Porota při této příležitosti udělila kromě 44 cen ve 12 soutěžních kategoriích i tři zvláštní ocenění. Grand Prix Effie 2022 získala agentura WMC Grey za kampaň Dopravart, Rychlart, Chytrart pro obchod s elektronikou Datart.

Skládací superstar mezi mobily

12. listopadu 2022 12:15

Vypadá skvěle, vejde se kamkoli a je přímo nabušený zajímavými funkcemi. Čtvrtá generace skládacího telefonu s ohebným displejem Samsung Galaxy Z Flip4 představuje to nejlepší ve své kategorii, a navíc je vůbec prvním skládacím telefonem na světě, který je zcela voděodolný.

Na internet unikla citlivá data českých institucí. Má jít o ministerstvo financí či VZP

25. října 2022 17:09

Na internet v nedávné době unikla data 65 tisíc firem a institucí včetně dat organizací z Česka. Únik se pravděpodobně týká ministerstva vnitra, ministerstva financí, oficiálních stránek armády, největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP, T-Mobilu nebo České spořitelny. Za incidentem stojí špatně nastavený server Azure Blob spravovaný společností Microsoft, informovaly v úterním tiskové zprávě antivirové společnosti SOCRadar a Xevos.

Pozor na „žraloky“. Zákeřný SharkBot se tváří jako užitečná aplikace, krade ale osobní data

21. září 2022 06:09

Majitelé mobilních telefonů s Androidem by měli zbystřit. V Obchodě Play (Google Play) se totiž objevily aplikace, které se na první pohled tváří jako užitečné nástroje. Ve skutečnosti ale v sobě skrývají vrátka pro zákeřný malware zvaný SharkBot. Ten dokáže krást citlivá data uživatelů a zneužívat je k nabourávání do jiných aplikací a účtů. Škodlivé programy si před jejich odstraněním z virtuálního obchodu stáhly desítky tisíc lidí.

Pozor, zákeřný „Joker“ trápí mobily s Androidem. Smažte tyto čtyři nebezpečné aplikace

13. července 2022 05:42

Vlastníci mobilních telefonů s operačním systémem Android by měli zpozornit. V několika aplikacích z digitálního obchodu Google Play začal řádit zákeřný malware, který dokáže připravit nepozorné uživatele o peníze či jim způsobit celou řadu dalších starostí. Závadné programy si do mobilů stáhlo více než sto tisíc lidí. Namístě je proto jejich rychlé smazání, varovali bezpečnostní experti ze společnosti Pradeo.

OpenText propojuje svoje služby s Google Cloud, aby firmám poskytl větší komfort

15. června 2022 15:10

Spravovat a řídit firemní dokumenty a další informace je stále složitější. Přicházejí z mnoha zdrojů, digitalizované i papírové, e-maily, datovými schránkami, komunikačními aplikacemi, klasickou poštou… Bez interního systému na oběh, zpracování, schvalování a archivaci dokumentů se dnes už žádná organizace neobejde. Regionální viceprezidentka společnosti OpenText pro Evropu Sandra Tiskens vysvětluje, proč je dobré vsadit na globální řešení, které se dokáže přizpůsobit lokálním specifikům v České republice.

Ikonický, ale pomalý a kostrbatý. Prohlížeč Internet Explorer po 27 letech nadobro končí

15. června 2022 06:09

V jednu chvíli byl nejpoužívanějším internetovým prohlížečem na světě, nyní mu ale technologická společnost Microsoft dává sbohem. Po 27 letech končí legendární Internet Explorer. Ze strany vývojářů už se počínaje 15. červnem nedočká žádných dalších aktualizací, bezpečnostních balíčků ani oprav. Všechny uživatele bude Microsoft přesměrovávat na novější a spolehlivější prohlížeč Edge.

I na starém PC se dají hrát nejnovější hry. Nový díl CNN Prima Gaming prozradí, jak na to

16. května 2022 08:08

Chtěli byste hrát nejnovější počítačové hry, ale už na ně nestačí výkon vašeho PC? Není třeba investovat desítky tisíc korun do nového stroje – nejnovější díl herního pořadu CNN Prima Gaming se věnuje fenoménu „cloudového hraní“. Těšit se můžete i na další zajímavosti. Český esportovec Jakub Viceník se rozpovídá o svém angažmá v barcelonském klubu a adiktoložka Kristýna Fišerová o trendu takzvaných lootboxů. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.

EU chystá nová pravidla pro internetový obsah. Nenávistné projevy se odstraní rychleji

23. dubna 2022 05:10

Vyjednavači Evropského parlamentu a členských zemí EU se dohodli na nových pravidlech, podle kterých musí technologičtí giganti více dohlížet na obsah na svých platformách a platit poplatky regulátorům monitorujícím jejich dodržování. Nenávistné projevy a další nezákonný obsah na internetu by tak v budoucnu měly být odstraňovány rychleji. Dohodu musí ještě potvrdit Evropský parlament a státy EU, což je ale považováno za formalitu, napsala agentura DPA.