CNN Prima News Google

Google

Výpis příspěvků ke štítku „Google“

Google stáhl z nabídky otrokářskou hru. Nabízí málo možností mučení, napsal jeden z uživatelů

27. května 2023 10:24

Americká internetová společnost Google stáhla z nabídky herní aplikaci nazvanou Simulátor otroctví, jejímž prostřednictvím si mohli lidé hrát na obchodníky s otroky, dokonce je i mučit. Informoval o tom server BBC. Google hru v portugalském jazyce stáhl, když se rozhořela v Brazílii široká kritika kvůli rasistickým urážkám brazilského fotbalisty Vinícia Júniora, který hraje ve španělském klubu Real Madrid.

Krvavá scéna v hotelu: Podnikatel zavraždil modelku, taxikáře žádal o pomoc s rozřezáním těla

19. května 2023 17:25

Scéna jako z hororu čekala na zaměstnance luxusního hotelu v Bangkoku. Podezřelé chování jednoho z hostů, 25letého polského podnikatele, je donutilo zkontrolovat pokoj, v němž byl ubytován spolu se svou přítelkyní, 24letou modelkou původem z Ukrajiny. Tu poté našli mrtvou a zohavenou. Podnikatel ji zavraždil a následně chtěl tělo rozřezat. Později dokonce taxikáři nabízel peníze za to, že mu s brutálním činem pomůže. O hrůzné události informuje Daily Mail.

Umělá inteligence: Užitečný pomocník, nebo způsob, jak nám vzít zdroj obživy?

22. února 2023 16:45

Na světě existuje už jen velmi málo lidí, kteří by neslyšeli o umělé inteligenci. Drtivá většina z nás ji den co den používá při práci, zábavě i vzdělávání. Ovšem jen málokdo si ještě před pár lety dokázal představit, jak ohromný kus cesty umělá inteligence urazí a co všechno bude umět. Pojem „AI“ je dnes skloňovaný mezi uživateli napříč generacemi a s výkony stále více připomínajícími, ba co víc, mnohdy dokonce i předstihujícími ty lidské, se stává běžnou součástí našich životů. Dojde snad na chvíli, kdy nás nahradí? Právě nad tím se zamýšlí Daniel Kosec, autor knihy Ukradne ti umělá inteligence práci, nebo zvýší tvou produktivitu?

Duel umělých inteligencí. Microsoft se pere s Googlem o nejlepší nástroj budoucnosti

22. února 2023 06:58

Nástroje umělé inteligence v posledních měsících zahltily celý internet, největší pozornosti se ale dostává konverzačním programům (chatbotům), které vyvíjejí Microsoft a Google. Jeden se jmenuje ChatGPT a druhý Bard. A nemají se rádi. Technologičtí giganti totiž skrze ně vedou miliardovou bitvu, jejíž výsledek může změnit virtuální prostředí.

Co se nejvíc googlilo? Čechy zajímala válka, volby, výrok Pirátky či vtipy o Královci

31. prosince 2022 09:39

Jako každým rokem i letos internetový vyhledávač Google zveřejnil výsledky, co lidé ve světě za uplynulý rok nejvíce hledali na internetu. V předešlých dvou letech dominoval koronavirus a s ním spojená témata. Ta zcela nezmizela ani tentokrát, dominuje však Ukrajina, která je od letošního února ve válce s Ruskem. Mezi osobnostmi zvítězila prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Ze zesnulých osobností pak Češi nejvíce hledali zmínky o zpěvačce Haně Zagorové.

Radikální krok Googlu: V Česku ruší náhledy článků. Nešťastné řešení, brání se vydavatelé

16. prosince 2022 20:42

Společnost Google přestala v České republice zobrazovat náhledy zpravodajského obsahu ve výsledcích vyhledávání. Uživatelům se tak zobrazí jen titulky článků bez dalších podrobností. Google tímto krokem reagoval na přijetí české novely autorského zákona. Unie vydavatelů, Asociace on-line vydavatelů a Sdružení pro internetový rozvoj označily odstranění náhledů (tzv. snippetů) za jednostranný a nešťastný krok s minimální snahou o dialog.

Marketingové ceny Effie ovládl digitál. Nejprestižnější ocenění brala kampaň pro Datart

24. listopadu 2022 18:50

Jubilejní 25. ročník nejvýznamnější tuzemské marketingové soutěže Effie Awards Czech Republic zná své vítěze. Vyhlášení výsledků proběhlo ve středu 23. listopadu na tradičním galavečeru, který se opět konal v prostorách Kina Lucerna. Porota při této příležitosti udělila kromě 44 cen ve 12 soutěžních kategoriích i tři zvláštní ocenění. Grand Prix Effie 2022 získala agentura WMC Grey za kampaň Dopravart, Rychlart, Chytrart pro obchod s elektronikou Datart.

Skládací superstar mezi mobily

12. listopadu 2022 12:15

Vypadá skvěle, vejde se kamkoli a je přímo nabušený zajímavými funkcemi. Čtvrtá generace skládacího telefonu s ohebným displejem Samsung Galaxy Z Flip4 představuje to nejlepší ve své kategorii, a navíc je vůbec prvním skládacím telefonem na světě, který je zcela voděodolný.