CNN Prima News Halloween

Halloween

Výpis příspěvků ke štítku „Halloween“

Nové detaily hrůzy během Halloweenu v Soulu: Policejní náčelník promluvil o fatální chybě

1. listopadu 2022 05:36

Reakce policie v souvislosti se sobotní smrtelnou tlačenicí při oslavách Halloweenu v Soulu byla nedostatečná. Uvedl to dnes náčelník jihokorejské policie, podle kterého bezpečnostní složky měly krátce před neštěstím zprávy o hrozícím nebezpečí, napsala agentura AFP. Jihokorejský prezident Jun Sok-jol vyzval k zavedení bezpečnostních opatření, která by do budoucna zabránila podobnému neštěstí.

Děsivé video ze slušovické diskotéky. Zmatek, slzy a křik, popsal svědek beznaděj v tlačenici

30. října 2022 16:43

Na party v tanečním klubu ve Slušovicích na Zlínsku se v tlačenici v noci na neděli zranilo osm lidí. Pět z nich odvezli záchranáři do nemocnice, jeden člověk je v kritickém stavu. Incident se odehrál před klubem, do kterého už pořadatelé nemohli další návštěvníky pustit. Ti čekali na schodech před podnikem, kudy ale proudili rovněž sem a tam návštěvníci party. V jednu chvíli se lidé na schodech začali strkat. Případem se zabývají kriminalisté.

Drsná tlačenice na halloweenské párty na Zlínsku: Pět lidí skončilo ve vážném stavu

30. října 2022 09:20
Aktualizováno

Tlačenice na halloweenské party ve Slušovicích na Zlínsku si v noci na neděli vyžádala zraněné. Hned osm lidí skončilo v nemocnici, pět z nich ve vážném stavu. Dva nezletilí jsou v péči lékařů na jednotce intenzivní péče dětského oddělení. Věk zraněných se pohybuje od 15 do 20 let. Informovali o tom tamní záchranáři. Policie už v souvislosti s neštěstím na slušovické diskotéce podle České televize zahájila trestní řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví.

EXKLUZIVNĚ: Na zemi ležela těla. Místo pomoci si je lidé fotili, popsal Čech tragédii v Soulu

30. října 2022 05:11

Nikdo netušil, co se přesně děje. Kousek od sebe jsem viděl tělo mladíka. Nikdo mu nepomohl ani ho nepřikryl, místo toho si ho lidé fotili. Tak popsal exkluzivně pro CNN Prima NEWS jeden z Čechů tragické halloweenské oslavy v srdci jihokorejského Soulu. Chaotická tlačenice si vyžádala 153 obětí, desítky dalších lidí bojují v nemocnici o život. „Viděla jsem ležící chlapce, jak se je snaží záchranáři oživit. Po asi 10 minutách vstali a překryli je modrou plachtou. V tu chvíli nám došlo, že jsou mrtví,“ svěřila se reportérovi Jihokorejka, která rovněž uvízla v davu.

Tragédie obrovských rozměrů. Při oslavách Halloweenu v Soulu zemřelo nejméně 153 lidí

29. října 2022 17:34
Aktualizováno

V tlačenici při sobotních oslavách Halloweenu v jihokorejském hlavním městě Soulu podle nejnovějších údajů zemřelo 153 lidí, včetně nejméně 22 cizinců. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na hasiče. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že nemá informace o případných obětech z řad českých občanů. Jihokorejský prezident Jun Sok-jol vyhlásil státní smutek. Vláda podle něj důkladně vyšetří příčinu neštěstí, aby se podobná tragédie již neopakovala.