CNN Prima News Harrachov

Harrachov

Výpis příspěvků ke štítku „Harrachov“

Ledovka komplikuje dopravu. Silničáři uzavřeli pro kamiony hlavní tah z Tanvaldu do Polska

Kvůli špatné aktuální sjízdnosti cest a předpovědi silné ledovky uzavřeli silničáři ve 20:00 pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny úsek silnice I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dál na hraniční přechod s Polskem. Autobusy a osobní auta tudy projedou. Uzavírka bude platit do čtvrtečních 09:00, podle počasí se to ale může změnit, informoval Ondřej Svoboda ze společnosti Silnice LK, která má vozovky v Libereckém kraji na starosti.

Kauza kolem plesnivých bytů v Harrachově skončila. Stát nájemníkům ustoupil

Stát ustoupil nájemníkům domů v Harrachově. Za plesnivé byty požadovalo ministerstvo financí několikanásobně vyšší nájemné a k tomu statisícové částky jako údajné dluhy z minulosti. Desítky obyvatel žily ve strachu a nejistotě, teď se dočkaly úlevy. „Jejich smlouvy z roku 2010 byly uznány jako platné, domnělé dluhy padají. Argumenty našich právníků zafungovaly,“ uvedl starosta Harrachova Tomáš Vašíček pro CNN Prima NEWS.

Zaplaťte dluh. Stát vyžaduje po Harrachovských obří nedoplatek, starosta mluví o sprosťárně

Statisícové částky požaduje ministerstvo financí po nájemnících bytových domů v Harrachově s tím, že je to dlužné nájemné. Lidé ale tvrdí, že platí přesně tolik, kolik mají ve smlouvách. Stát získal dva domy po vleklém soudním sporu s městem a netají se tím, že je chce prodat. Radnice proto podala další žalobu a jejím prostřednictvím se domáhá zbourání obou domů.

Vážná nehoda autobusu na Svitavsku. Dva lidé utrpěli středně těžká zranění

Při nehodě linkového autobusu na silnici I/43 mezi Březovou nad Svitavou a Hradcem nad Svitavou v sobotu dopoledne utrpělo 21 lidí zranění, z toho dva cestující středně těžké, ostatní byli zraněni lehce. V autobusu, který jel z Brna na Svitavy, cestovalo 45 lidí, řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Silnice byla podle hasičů v místě nehody neprůjezdná. Další nehody evidují záchranné složky i v jiných krajích.

Popadané stromy v kolejích a nehody kamionů. Prudký vítr a sníh ochromily dopravu v Česku

Silný vítr a závěje v Česku komplikují dopravu. Na jihu Čech je kvůli spadlému stromu přerušený provoz na železnici Ražice, na severu Čech sněží a silně fouká, pro nákladní auta nad 3,5 tuny je od půlnoci uzavřená silnice první třídy 10 z Tanvaldu do Harrachova a dál do Polska. V Ústeckém kraji havaroval jeden kamion na D8, dočasně uzavřená byla kvůli čerstvě napadenému sněhu silnice 223 v obcích Výsluní a Kryštofovy Hamry na Chomutovsku.

Kolik stojí lyžování v Česku a kde jsou nejdelší sjezdovky? Nabízíme velký přehled skiareálů

Začátek zimy vlekařům kvůli oblevě nevyšel, teď už je ale vše jinak. Svahy jsou bohatě zasněžené a nachystané na jarní prázdniny. Web CNN Prima NEWS dal dohromady přehled 25 velkých i menších českých a moravských zimních středisek. Zahrnuli jsme do něj ceny skipasů, půjčoven a některé zajímavosti. Dozvíte se, kde je nejdelší a nejprudší sjezdovka u nás nebo který areál je nejvýše a naopak nejníže položený.

Zapadlé autobusy a nehody. Sníh komplikuje dopravu v Česku, na Trutnovsku zabil řidiče strom

Aktualizováno

Zapadlé autobusy, sypače nebo osobní auta. Dopravu v Česku komplikuje od sobotního rána sníh. Hasiči už evidují dvě desítky událostí. Problémy na silnicích hlásí i další kraje. Silničáři z preventivních důvodů v poledne uzavřou úsek silnice I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny. Na Radotínském mostě na Pražském okruhu po srážce dodávky a nákladního auta zemřel člověk. V Hertvíkovicích na Trutnovsku v Krkonoších spadl na osobní auto strom, řidič nepřežil.

Papírna EMBA z Raisova kraje získala značku kvality Ekologicky šetrný výrobek

Až budete v rukou držet kancelářský šanon nebo princeznovsky pestrý kufřík pro dceru, možná vás to překvapí: Ten novotou zářící předmět byl dost možná až sedmkrát recyklovaný. Alespoň pokud pochází z papírny EMBA v Pasekách nad Jizerou, která si zakládá na vstřícném přístupu k přírodě. I proto přesně po 140 letech od svého vzniku obhájila značku Ekologicky šetrný výrobek, nově k ní přidala i prestižní značku EU EcoLabel, platnou v celé Evropské unii.

Až 21 tisíc za plesnivý byt v Harrachově. Dluh vám poroste, hrozí stát neplatičům

Platit nám nemusíte, ale počítejte s tím, že dluh vám bude naskakovat. Takový vzkaz ve čtvrtek poslalo ministerstvo financí nájemníkům dvou bytových domů v Harrachově. Domy stát získal v soudním sporu s městem. Namísto původních nízkých nájmů ve výši čtyři až pět tisíc korun, teď ministerstvo požaduje podle velikosti bytu od patnácti do jednadvaceti tisíc. Byty jsou přitom často v otřesném stavu, některé jsou vlhké, plesnivé, v jiných nejdou otevírat okna.