CNN Prima News Harrachov

Harrachov

Výpis příspěvků ke štítku „Harrachov“

Vážná nehoda autobusu na Svitavsku. Dva lidé utrpěli středně těžká zranění

11. března 2023 09:58

Při nehodě linkového autobusu na silnici I/43 mezi Březovou nad Svitavou a Hradcem nad Svitavou v sobotu dopoledne utrpělo 21 lidí zranění, z toho dva cestující středně těžké, ostatní byli zraněni lehce. V autobusu, který jel z Brna na Svitavy, cestovalo 45 lidí, řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Silnice byla podle hasičů v místě nehody neprůjezdná. Další nehody evidují záchranné složky i v jiných krajích.

Popadané stromy v kolejích a nehody kamionů. Prudký vítr a sníh ochromily dopravu v Česku

11. března 2023 08:41

Silný vítr a závěje v Česku komplikují dopravu. Na jihu Čech je kvůli spadlému stromu přerušený provoz na železnici Ražice, na severu Čech sněží a silně fouká, pro nákladní auta nad 3,5 tuny je od půlnoci uzavřená silnice první třídy 10 z Tanvaldu do Harrachova a dál do Polska. V Ústeckém kraji havaroval jeden kamion na D8, dočasně uzavřená byla kvůli čerstvě napadenému sněhu silnice 223 v obcích Výsluní a Kryštofovy Hamry na Chomutovsku.

Kolik stojí lyžování v Česku a kde jsou nejdelší sjezdovky? Nabízíme velký přehled skiareálů

2. února 2023 21:17

Začátek zimy vlekařům kvůli oblevě nevyšel, teď už je ale vše jinak. Svahy jsou bohatě zasněžené a nachystané na jarní prázdniny. Web CNN Prima NEWS dal dohromady přehled 25 velkých i menších českých a moravských zimních středisek. Zahrnuli jsme do něj ceny skipasů, půjčoven a některé zajímavosti. Dozvíte se, kde je nejdelší a nejprudší sjezdovka u nás nebo který areál je nejvýše a naopak nejníže položený.

Zapadlé autobusy a nehody. Sníh komplikuje dopravu v Česku, na Trutnovsku zabil řidiče strom

21. ledna 2023 09:36
Aktualizováno

Zapadlé autobusy, sypače nebo osobní auta. Dopravu v Česku komplikuje od sobotního rána sníh. Hasiči už evidují dvě desítky událostí. Problémy na silnicích hlásí i další kraje. Silničáři z preventivních důvodů v poledne uzavřou úsek silnice I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny. Na Radotínském mostě na Pražském okruhu po srážce dodávky a nákladního auta zemřel člověk. V Hertvíkovicích na Trutnovsku v Krkonoších spadl na osobní auto strom, řidič nepřežil.

Až 21 tisíc za plesnivý byt v Harrachově. Dluh vám poroste, hrozí stát neplatičům

16. prosince 2022 08:43

Platit nám nemusíte, ale počítejte s tím, že dluh vám bude naskakovat. Takový vzkaz ve čtvrtek poslalo ministerstvo financí nájemníkům dvou bytových domů v Harrachově. Domy stát získal v soudním sporu s městem. Namísto původních nízkých nájmů ve výši čtyři až pět tisíc korun, teď ministerstvo požaduje podle velikosti bytu od patnácti do jednadvaceti tisíc. Byty jsou přitom často v otřesném stavu, některé jsou vlhké, plesnivé, v jiných nejdou otevírat okna.

Nájmy za byty prolezlé plísní zvedl stát pětinásobně. Skončíme pod mostem, bojí se lidé

14. prosince 2022 18:37

Vlhké a plesnivé byty za 20 tisíc měsíčně čistého nájmu, takové podmínky nastavilo ministerstvo financí lidem ze dvou bytových domů v Harrachově. Ti se teď bojí, že skončí pod mostem. Dosud platili nájem čtyři až pět tisíc, v nových smlouvách je ale pětinásobek. Lidé tak mají jasno, že je chtějí vystěhovat. Ministerstvo ale tvrdí, že se nájemníků zbavovat nechce.

Hádka kvůli Harrachovu: Chatu chtěl poslanec ANO, zní z TOP 09. Podpásovka, reaguje Brázdil

9. prosince 2022 16:55

Přestřelka politiků kvůli vystěhování ukrajinských uprchlíků z ubytovny v Harrachově pokračuje. Nejprve předsedkyně klubu hnutí ANO Alena Schillerová obvinila vládní politiky, že chtějí chatu pro sebe. Na to však reagoval poslanec TOP 09 Michal Kučera, podle kterého se na dostupnost opakovaně vyptával poslanec ANO Milan Brázdil. Ten pro CNN Prima NEWS řekl, že se dotazoval pouze na volné prostory a ze strany Kučery se jedná o podpásovku.

Vystěhování uprchlíků v Harrachově je chyba, řekl Fiala. Chce si promluvit s Pekarovou

7. prosince 2022 22:53

Vystěhování ukrajinských uprchlíků z rekreačního zařízení Sněmovny v Harrachově označil předseda vlády Petr Fiala (ODS) za chybu. V pořadu Co na to premiér na CNN Prima NEWS řekl, že se jí navzdory dobrým úmyslům dopustili úředníci. O situaci si chce pohovořit s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09).

GLOSA: Jak se ukrajinští uprchlíci spikli proti Pekarové Adamové a celé Sněmovně

7. prosince 2022 21:09

Sněmovna se rozhodla vypudit ukrajinské uprchlíky ze svého rekreačního zařízení. Její předsedkyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) tvrdí, že jde o bouři ve sklenici vody a premiér Petr Fiala (ODS) používá univerzální výmluvu: „špatná komunikace“. Nabízí se ještě hypotéza, že jde o dobře promyšlenou akci dezinformátorů. Ovšem pak do spiknutí proti Pekarové a spol. musejí být zapleteni i její vlastní lidé, hejtmani za koaliční strany a hlavně sami ukrajinští uprchlíci a učitelky jejich dětí.