Hasiči likvidovali požár zemědělské haly na Mělnicku. Škody jsou do milionů

Požár zemědělské haly v Čečelicích na Mělnicku

S obrovským požárem zemědělské haly bojovali hasiči od včerejšího večera v Čečelicích na Mělnicku. Hala, kde hořely desítky tun sena a slámy, hrozila zřícením.

Do zemědělského areálu vyjížděli hasiči včera okolo půl osmé večer. Když dorazili na místo, hořelo v hale uskladněné seno a sláma a plameny zasáhly i okolí. „Podařilo se nám uhasit osobní vozidla, která byla vedle haly, podařila se nám uhasit hromada pneumatik a v tuto chvíli už nám hoří pouze seno, které je naskladněné pod ocelovou halou,“ uvedl Jan Hadrbolec, řídící důstojník HZS Mladá Boleslav.

Pneumatiky ale hasiči ještě namáčeli ve speciálním kontejneru, aby měli jistotu, že se znovu nerozhoří. Hasiči v těchto chvílích kontrolují, aby se plameny nerozšířily do okolí. Seno uvnitř budovy ale nechají dohořet. Sena bylo v hale zhruba 81 tun a podle odhadů by mohlo hořet až 2 dny. V hale hasiči nezasahovali také z bezpečnostních důvodů.

„Riziko pro nás je ta ocelová hala, která je viditelně poškozená tím žárem, dochází k jejímu kroucení a nevíme, zdali nám se zbortí, či nezbortí,“ popsal Hadrbolec.

Proč začalo hořet a přesnou výši škody teď zjišťují vyšetřovatelé. Už teď je ale jasné, že půjde do milionů.

Tagy: