reklama
CNN Prima News házená

házená

Výpis příspěvků ke štítku „házená“

Skončila olympiáda v Tokiu, pro Čechy nejúspěšnější Hry moderní éry

Sedmnáctý den byl na olympiádě v Tokiu tím úplně posledním. Češi už si nemohli myslet na žádnou další medaili, počet jejich cenných kovů se v sobotu definitivně zarovnal na jedenácti - víc jich v samostatné éře na LOH nikdy nevybojovali. Českou vlajku při slavnostním zakončení nesl stříbrný oštěpař Jakub Vadlejch, už před tím letošní Hry vyvrcholily mužským maratonem.

Za šortky místo bikin dostaly házenkářky pokutu. Zaplatím to, ozvala se pobouřeně Pink

Nevídaná pokuta pro norské plážové házenkářky na mistrovství Evropy pobouřila nejen fanoušky, ale i celebrity. Norský tým si na utkání s Bulharskem namísto spodního dílu bikin oblékl šortky. Za tento prohřešek jim Evropská házenkářská federace (EHF) uložila pokutu ve výši 38 tisíc. Právě tuto částku se nabídla zaplatit americká zpěvačka Pink. Ta zároveň EHF nařkla ze sexismu.

Nemáš bikiny? Pokuta. Norské házenkářky zaplatí 38 tisíc korun za to, že měly šortky

Norské reprezentantky v plážové házené dostaly nevídanou pokutu. Na mistrovství Evropy bylo deset hráček podle Evropské házenkářské federace „nevhodně oblečeno“. Namísto bikin si totiž oblékly šortky. Tým tak musí zaplatit v přepočtu přes 38 tisíc korun, za každou hráčku zhruba 3500 korun. Pravidla totiž uvádějí, že ženy musí mít při soutěžích spodní díl plavek.

Čeští házenkáři mohou slavit. S předstihem drží místenku na mistrovství Evropy

Češti házenkáři už by měli mít jistotu postupu na mistrovství Evropy v příštím roce. Díky ostatním příznivým výsledkům je již dvě kola před koncem kvalifikace jasné, že se svěřenci trenéra Rastislava Trtíka přinejhorším dostanou mezi nejlepší čtveřici týmů z třetích míst, která si stejně jako první dva celky z každé skupiny zajistí účast na šampionátu. Evropská házenkářská federace EHF zatím český postup nepotvrdila.

„Tlouštík“ a spol. předvedli pořádný tanec. Kongo poprvé vyhrálo na MS v házené

Do Egypta zamířily na začátku roku ty největší hvězdy světové házené. Od startu šampionátu se však nepřehlédnutelným stal muž, který nepatřil do žádného z favorizovaných týmů. Hráč Demokratické republiky Kongo Gauthier Mvumbi navzdory své mohutné postavě ukázal, jak je platný. Spolu se svým týmem se nakonec dočkal premiérové výhry na mistrovství světa. To bylo potřeba samozřejmě pořádně oslavit.

Frustrace a zklamání. Kvalitu nešlo garantovat, míní Nocar o tragédii české házené

Česká házená zažila pochmurný týden, během kterého musela říct s těžkým srdcem „ne“ mistrovství světa. Na tuto akci se reprezentace kvalifikovala po šesti letech, ale kvůli rozsáhlé koronavirové nákaze v úterý – den před začátkem šampionátu v Egyptě – odřekla účast. „Má to být absolutní vrchol toho, co člověk dělá a k čemu směřuje. Tenhle pocit samotné reprezentaci vůbec nezávidím,“ uvádí pro CNN Prima NEWS Karel Nocar, bývalá opora výběru.

Covid zdecimoval českou házenkářskou reprezentaci. Na mistrovství světa nepojede

Aktualizováno

Čeští házenkáři kvůli vysokému počtu případů koronaviru v týmu na poslední chvíli nečekaně odřekli účast na nadcházejícím mistrovství světa v Egyptě. Schválila to svazová exekutiva. Reprezentanti měli odletět ve středu dopoledne a ve čtvrtek rozehrát základní skupinu zápasem proti Švédsku. Několik hodin po Češích se ke stejnému kroku odhodlala i americká reprezentace.

Velké trable před mistrovstvím světa. Čeští házenkáři nemohou kvůli nákaze hrát

Plnou hlavu starostí teď mají čeští reprezentanti v házené. Bez standardního trenérského štábu odletěli na Faerské ostrovy, kde měli načít kvalifikaci na mistrovství Evropy v roce 2022. Jenže kvůli koronavirové nákaze v týmu se duel odkládá. Už podruhé. Horší je fakt, že příští týden začíná očekávaný světový šampionát v Egyptě, na který se momentálně covidem zasažení Češi kvalifikovali po šesti letech.

reklama