CNN Prima News házená

házená

Výpis příspěvků ke štítku „házená“

Úspěch české házené. Reprezentantky otočily zápas s Portugalskem a postoupily na ME

České házenkářky v posledním šestém utkání kvalifikace mistrovství Evropy porazily po obratu Portugalsko 25:22 a postoupily na závěrečný turnaj, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince. Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla se v Plzni proti outsiderovi dlouho trápily, v prvním poločase prohrávaly o sedm branek, ale po přestávce skóre otočily.

Už žádné pokuty za šortky. Bikiny pro plážové házenkářky končí, nařízení bylo sexistické

Mezinárodní házenkářská federace zareagovala na kritiku a změnila pravidla, podle kterých musely hrát plážové házenkářky v plavkách. IHF uznala námitky převážně ze skandinávských zemí, že nařízení je sexistické, a povolila ženám stejně jako mužům nosit kraťasy. Ty nesmějí být příliš volné a musí končit alespoň 10 centimetrů nad koleny.

Skončila olympiáda v Tokiu, pro Čechy nejúspěšnější Hry moderní éry

Sedmnáctý den byl na olympiádě v Tokiu tím úplně posledním. Češi už si nemohli myslet na žádnou další medaili, počet jejich cenných kovů se v sobotu definitivně zarovnal na jedenácti - víc jich v samostatné éře na LOH nikdy nevybojovali. Českou vlajku při slavnostním zakončení nesl stříbrný oštěpař Jakub Vadlejch, už před tím letošní Hry vyvrcholily mužským maratonem.

Za šortky místo bikin dostaly házenkářky pokutu. Zaplatím to, ozvala se pobouřeně Pink

Nevídaná pokuta pro norské plážové házenkářky na mistrovství Evropy pobouřila nejen fanoušky, ale i celebrity. Norský tým si na utkání s Bulharskem namísto spodního dílu bikin oblékl šortky. Za tento prohřešek jim Evropská házenkářská federace (EHF) uložila pokutu ve výši 38 tisíc. Právě tuto částku se nabídla zaplatit americká zpěvačka Pink. Ta zároveň EHF nařkla ze sexismu.

Nemáš bikiny? Pokuta. Norské házenkářky zaplatí 38 tisíc korun za to, že měly šortky

Norské reprezentantky v plážové házené dostaly nevídanou pokutu. Na mistrovství Evropy bylo deset hráček podle Evropské házenkářské federace „nevhodně oblečeno“. Namísto bikin si totiž oblékly šortky. Tým tak musí zaplatit v přepočtu přes 38 tisíc korun, za každou hráčku zhruba 3500 korun. Pravidla totiž uvádějí, že ženy musí mít při soutěžích spodní díl plavek.

Čeští házenkáři mohou slavit. S předstihem drží místenku na mistrovství Evropy

Češti házenkáři už by měli mít jistotu postupu na mistrovství Evropy v příštím roce. Díky ostatním příznivým výsledkům je již dvě kola před koncem kvalifikace jasné, že se svěřenci trenéra Rastislava Trtíka přinejhorším dostanou mezi nejlepší čtveřici týmů z třetích míst, která si stejně jako první dva celky z každé skupiny zajistí účast na šampionátu. Evropská házenkářská federace EHF zatím český postup nepotvrdila.