reklama
CNN Prima News helikoptéra

helikoptéra

Výpis příspěvků ke štítku „helikoptéra“

Děsivé video z Afghánistánu: Zavěsil Tálibán pod vrtulník oběšeného člověka?

1. září 2021 22:35
Aktualizováno

Na sociálních sítích se objevily záběry natočené v Afghánistánu, na nichž je vidět ve vzduchu helikoptéra, pod níž je zavěšeno lidské tělo. Zatím není jasné, zda šlo o brutální popravu v režii radikálního hnutí Tálibán, nebo jestli byla tato osoba naživu. Například podle agentury Reuters je pravděpodobnější spíš druhá možnost.

PŘEHLEDNĚ: Vrtulníky, útočné letouny i obrněné vozy. Co všechno ukořistil Tálibán?

30. srpna 2021 19:59

Tálibán se může radovat. Po stažení západních sil a obsazení Afghánistánu se dostal nejen ke stovkám tisíc kusů zbraní a obrovskému množství munice, ale také k bojovým vrtulníkům, obrněným vozům, funkčnímu dělostřelectvu či noktovizorům a neprůstřelným vestám. Nyní je radikální hnutí vybaveno lépe než leckterá země. Kolik toho mají jeho bojovníci podle analytiků k dispozici a nakolik dokážou s ukořistěnou výzbrojí pracovat?

Tálibán ukořistil USA výzbroj za miliardy. Má teď víc Černých jestřábů než většina zemí

28. srpna 2021 17:16

Urychlené stažení amerických jednotek z Afghánistánu umožnilo Tálibánu ukořistit obrovské množství vojenské techniky. Bojovníci radikálního hnutí se dostali třeba k ikonickým americkým vrtulníkům UH-60 Black Hawk, noktovizorům či biometrickým zařízením, kde jsou i data spolupracujících Afghánců. Celkově má Tálibán v rukou výzbroj za miliardy dolarů, otázka ale je, zda ji bude umět efektivně používat.

První let na cizím vesmírném tělese. NASA na Marsu vzlétla s helikoptérou Ingenuity

19. dubna 2021 13:18
Aktualizováno

Americká vesmírná agentura NASA v pondělí potvrdila, že se jí na povrchu Marsu podařilo krátce vzletět a následně přistát s malou výzkumnou helikoptérou Ingenuity. Jde o historicky první kontrolovaný let motorizovaného stroje na povrchu cizího vesmírného tělesa. V plánu je nyní ještě několik dalších, náročnějších, testů. Jejich cílem je zjistit, zda by mohly létací stroje do budoucna sloužit k prozkoumávání cizích planet.

Co se dělo těsně před pádem Kellnerova vrtulníku? Vyšetřovatel popsal první závěry

14. dubna 2021 11:33

Vyšetřovatel pro CNN Prima NEWS popsal poslední minuty před pádem vrtulníku, při němž zemřel miliardář Petr Kellner spolu s dalšími čtyřmi lidmi. Americká národní rada pro bezpečnost dopravy (NTSB) už vydala předběžnou zprávu. Podrobně se zabývá dráhou letu, rychlostí i nadmořskou výškou, ve které se helikoptéra krátce před nárazem pohybovala.

Zásah záchranářů byl fenomenální, říká o nehodě Kellnerova vrtulníku český novinář z USA

13. dubna 2021 05:51

Novinář žijící v USA Michael Durčák se osobně vydal na místa spojená s tragickým pádem vrtulníku na Aljašce, při kterém zemřelo pět lidí včetně miliardáře Petra Kellnera. Durčák po komunikaci s místními úřady označil záchrannou akci po nehodě za fenomenální. David Horváth skutečně přežil vlastní smrt, dodal český novinář, který o události napsal obsáhlou reportáž pro magazín Reportér.

Vyšetřovatelé zkoumají trosky Kellnerova vrtulníku. Zaujal je radiomaják

8. dubna 2021 12:20

Vyšetřovatelé Národní rady pro bezpečnost dopravy (NTSB) ve středu v hangáru na letišti v Anchorage prohlédli přivezené trosky vrtulníku, který 27. března havaroval s Petrem Kellnerem a dalšími pěti muži poblíž ledovce Knik na Aljašce. Analyzují část elektroniky palivového systému a snaží se zprovoznit nouzový vysílač polohy vrtulníku, který nesignalizoval havárii stroje. Informoval o tom web Alaskasnewssource.

reklama