CNN Prima News helikoptéra

helikoptéra

Výpis příspěvků ke štítku „helikoptéra“

Potřebujeme „Apače“, říká ukrajinský pilot pro CNN. Popsal zoufalé útoky s vrtulníky z dob SSSR

18. února 2023 19:48

Ukrajině chybí v boji proti ruské invazi moderní bojová letadla a helikoptéry. Stroje, kterými disponují, jsou často desítky let staré a je jich málo. Některé z vrtulníků obránců navíc byly původně navrženy pouze pro dopravu, kvůli čemuž jsou pro Rusy snadným terčem. Při útocích na pozice okupantů z toho důvodu musejí létat téměř při zemi. Svědectví o každodenní realitě jednoho z ukrajinských leteckých útvarů přinesl reportér americké CNN Sam Kiley.

Karabiniér o záchraně Soukalové: Do akce vzlétl vrtulník, Gabrielu jsme vezli do nemocnice

23. září 2022 13:53

Po noci strávené v italských horách bývalá biatlonistka a moderátorka pořadu Showtime Gabriela Soukalová nabírá síly. Kvůli utrženému útesu nemohla dvojnásobná mistryně světa v biatlonu pokračovat v naplánované cestě na kole, do akce se proto zapojili záchranáři. Člen italských karabiniérů pro CNN Prima NEWS událost přiblížil.

Exploze jako ve filmu. Ukrajinci zveřejnili záběry sestřelení ruského vrtulníku

17. června 2022 10:10

Podle zpráv z posledních dnů se zdá, že Rusové plánují velký útok na Záporoží. Na základě satelitních snímků ukrajinské armády lze soudit, že do okolí tohoto města přesouvají velké množství vojenské techniky. Ukrajinci se však tomuto plánu snaží zabránit. Například ve čtvrtek sestřelili ruský transportně-bitevní vrtulník Mi-35M, který do Záporoží mířil z Doněcké oblasti.

Česko Ukrajině věnovalo helikoptéry, tanky a raketové systémy. Amerika za pomoc děkuje

23. května 2022 20:49

Česká republika nedávno věnovala ukrajinské armádě bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy, řekl v pondělí americký ministr obrany Lloyd Austin na tiskové konferenci po virtuálním setkání se zástupci spřízněných zemí, na němž se jednalo o další vojenské pomoci Ukrajině. Česku za významnou pomoc napadené zemi poděkoval. Česká ministryně obrany Jana Černochová přivítala oceňující slova svého amerického protějšku, podrobnosti o české vojenské pomoci určené Ukrajincům však neposkytla.

Ukrajinský útok přímo v ruském Bělgorodu? Vybombardovali sklad ropy, tvrdí úřady

1. dubna 2022 14:35

V západoruském městě Bělgorod, ležícím asi 30 až 40 kilometrů od ukrajinských hranic, ve čtvrtek vypukl požár ve skladu pohonných hmot. Podle gubernátora Bělgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova na sklad zaútočily dva vrtulníky ukrajinské armády, které v nízké výšce přeletěly hranice. Toto tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů. Ukrajinská strana útok nepotvrdila.

Děsivé video z Afghánistánu: Zavěsil Tálibán pod vrtulník oběšeného člověka?

1. září 2021 22:35
Aktualizováno

Na sociálních sítích se objevily záběry natočené v Afghánistánu, na nichž je vidět ve vzduchu helikoptéra, pod níž je zavěšeno lidské tělo. Zatím není jasné, zda šlo o brutální popravu v režii radikálního hnutí Tálibán, nebo jestli byla tato osoba naživu. Například podle agentury Reuters je pravděpodobnější spíš druhá možnost.