Herci z Harryho Pottera se vrací do Bradavic. Kdo upadl v nemilost a na oslavy nepřijede?

Tvůrci filmů o Harrym Potterovi přichystali fanouškům čaroděje z Bradavic krásný dárek. Ke 20. výročí totiž chystají velkou filmovou oslavu a zvány jsou mnohé herecké hvězdy. Ovšem tu, která příběhy čarodějného učně vymyslela, nepozvali. Spisovatelka J. K. Rowlingová měla upadnout v nemilost po svých výrocích o transgender komunitě.

První film o Harrym Potterovi vyšel v roce 2001 a už od první chvíle se z něj stal celosvětový fenomén. Fanoušci nyní zajásali. Ke kulatému výročí vznikne retrospektivní speciál. Setkají se v něm opět hlavní protagonisté filmové série.

Ovšem ta, bez které by Harry Potter neexistoval, si s nimi 20. výročí od premiéry prvního filmu připomínat nebude. Nebyla totiž pozvána. „Milovala jsem psaní Harryho Pottera, bude mi obrovsky chybět,“ řekla Rowlingová v roce 2006, když dopisovala poslední díl.

Shledání jako u Přátel

Harry Potter ji proslavil. Ovšem americký filmový průmysl se k ní teď postavil zády. Zřejmě proto, že si dovolila polemizovat o transgender osobách. „Lidé, kteří menstruují? Jsem si jistá, že pro takové lidi existovalo nějaké označení. Pomozte mi,“ napsala sarkasticky spisovatelka.

Rowlingová prý nechtěla nikoho urazit, trvá ale na biologickém pohlaví. Kvůli jejímu příspěvku se do ní pustila mimo jiné i Emma Watsonová, představitelka přechytralé filmové Hermiony. Daniel Radcliffe coby Harry Potter se za spisovatelku fanouškům rovnou omlouval.

Speciál „Návrat do Bradavic“ spatří světlo světa 1. ledna 2022. Setkání protagonistů filmů by se mělo odehrát ve studiu Warner Bros. Americké studio se zřejmě rozhodlo jít po vzoru loňského „shledání“ herců ze seriálu Přátelé, díky kterému vysílací stanice HBO slavila obrovský úspěch.

Tagy: