CNN Prima News Harry Potter

Harry Potter

Výpis příspěvků ke štítku „Harry Potter“

Práce snů pro fandy Harryho Pottera. Skotské dráhy hledají strojvedoucího pro slavnou trať

Pohled na kamenný železniční viadukt Glenfinnan ve Skotsku si dovede představit každý fanoušek filmů o čaroději Harrym Potterovi. V každém díle právě přes tento most z roku 1901 jezdili školáci Bradavickým expresem. Provoz na ikonickém mostě s 21 oblouky zajišťuje vlaková společnost ScotRail, která právě teď hledá nové strojvůdce, napsal v úterý britský zpravodajský server BBC News.

Mami, mám strach. Hamás zavraždil malou fanynku Harryho Pottera, matka sdílela poslední zprávu

Mezi oběťmi útoku teroristického hnutí Hamás na Izrael jsou i dvanáctiletá Noya Danová, která trpěla autismem, a její babička Carmela. Rodina až do poslední chvíle doufala, že se ze zajetí vrátí živé. Ve středu večer ale izraelské úřady potvrdily, že jejich těla byla nalezena u hranice mezi Izraelem a Gazou. Mladou dívku připomíná dojemné video, ve kterém v autě se svou matkou zpívá populární píseň.

Soutěžte s námi a objevte kouzelný svět Harryho Pottera

Vydejte se do Bradavic ve Westfield Chodov! Výstava probíhá do 22. října a návštěvníci si budou moci např. prohlédnout stylizovanou repliku vlaku Bradavický expres, projít Hagridovou chatrčí či si vyzkoušet slavný famfrpál. A my jsme si pro vás k této příležitosti připravili tematickou soutěž. Vyhrát můžete 3 balíčky obsahující merchandising Harry Potter, dárkovou kartu do Westfield Chodov na 3000 Kč a 3x Bradavický pas, který slouží jako vstupenka až pro pětičlennou rodinu nebo skupinu tří přátel. A co pro to musíte udělat? Stačí, když nám správně odpovíte na soutěžní otázku níže a třeba se štěstí usměje právě na vás!

Tady se nebojuje jako v Harrym Potterovi. Ukrajinský velitel zkritizoval západní analytiky

Ukrajinští vojáci dobyli vesnici Urožajne na západě Doněcké oblasti. Postup obránců potvrzují i analytici z amerického Institutu pro studium války. Západní experty nicméně zkritizoval velitel ukrajinské armády. Nelíbí se mu některá vyjádření o tom, že by protiofenzíva obránců měla být rychlejší. Podle něj si někteří válku představují jako z fantasy filmů.

Tragická smrt šéfky nakladatelství Harryho Pottera. Při nehodě člunu ji zabil lodní šroub

Při tragické nehodě na moři zemřela Adrienne Vaughanová, šéfka americké sekce nakladatelství Bloomsbury Publishing. Jeho původní britská pobočka vydala ve Spojeném království legendární ságu o čarodějnickém učni Harrym Potterovi. Ředitelka společnosti vypadla na dovolené v Itálii ze člunu při srážce s větší výletní lodí. Vážná zranění utrpěl i její manžel, děti vyvázly v pořádku. Kapitán člunu byl podle informací italských úřadů pod vlivem drog a alkoholu.