CNN Prima News J. K. Rowlingová

J. K. Rowlingová

Výpis příspěvků ke štítku „J. K. Rowlingová“

Komárek: Tohle už není můj svět. Sledujeme největší překopání západní kultury v historii

14. listopadu 2022 13:44

Spisovatelce Joanne Rowlingové hrozí tvůrci filmů o Harrym Potterovi vymazáním z titulků, protože prý uráží členy transgender komunity. V Německu se pro údajný rasismus dostaly na index knihy o Vinnetouovi. Na Oscara mají nově nárok jen filmy, které obsahují etnické či sexuální menšiny. Česká divadla stahují hru britského dramatika, jelikož autor trvá na tom, že hlavní postavu Afroameričana může hrát jen herec tmavé pleti. Zvykejme si, vplouváme do nové doby. Je politická korektnost cestou k spravedlnosti, nebo k nové totalitě? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS odpovídá biolog a filosof Stanislav Komárek.

Děsivý vzkaz Rowlingové. Jsi další na řadě, hrozí jí kvůli podpoře pobodaného spisovatele

15. srpna 2022 12:20

Policie vyšetřuje výhrůžný vzkaz, který pod příspěvkem na Twitteru obdržela autorka ságy o kouzelnickém učni Harrym Potterovi J. K. Rowlingová. Jeden z uživatelů této sociální sítě spisovatelce hrozil, že je příští na řadě po literátovi Salmanu Rushdiem, kterého v pátek ve Spojených státech při veřejném vystoupení pobodal 24letý muž. Informoval o tom list The Guardian.

Západ se nás snaží zrušit jako Rowlingovou, řekl Putin. Spisovatelka poslala rázný vzkaz

25. března 2022 17:04

Autorka ságy o kouzelnickém učni Harrym Potterovi J. K. Rowlingová se v pátek ohradila proti slovům ruského prezidenta Vladimira Putina. Vůdce Kremlu prohlásil, že Západ se snaží „zrušit“ Rusko a ruskou kulturu kvůli jeho tradičním postojům, stejně jako se distancoval od Rowlingové kvůli jejím názorům na transgenderové osoby. Podle Rowlingové není Putin nejlepším kritikem západních poměrů, vzhledem k tomu, že vraždí, tráví a vězní své oponenty. Informoval o tom list The Times.

Další hvězda Harryho Pottera se obula do Rowlingové. Autorka čelí obvinění z transfobie

30. prosince 2021 07:31

Hvězda z filmů o Harry Potterovi se ohradila proti slovům spisovatelky J. K. Rowlingové. Herec Chris Rankin, který ve filmech ztvárnil Percyho Weasleyho, označil transgender názory spisovatelky za „škodlivé“. Stal se tak dalším kritikem autorky, díky jejímuž dílu se stal slavným. Rowlingová čelí obvinění z transfobie poté, co v roce 2020 zesměšňovala článek, v němž se řešila genderová neutrálnost. V minulosti ji kritizovali i další herci. J. K. Rowlingová bude chybět na všech oslavách, které se k výročí pořádají.

Famfrpál se hraje už i v Česku. Jak vypadá sport z knih o Harrym Potterovi ve skutečnosti?

23. prosince 2021 07:10

Famfrpál je hra, kterou dobře znají všichni fanoušci Harryho Pottera. A nejen oni. Soutěžní klání, ve kterém je úkolem účastníků chytit na létajícím koštěti zlatonku, se totiž dostalo i do reálného světa. Úspěch slaví nejen v zahraničí, ale také v Česku. „Probíhají už i mistrovství světa a Evropy,“ popsal v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozhodčí Matěj Vodrážka. Famfrpál si přímo ve studiu následně vyzkoušel i moderátor Michal Půr.

Spisovatelka Rowlingová čelí výhrůžkám smrtí. Mohla bych jimi vytapetovat dům, říká

24. listopadu 2021 06:18

Nepříjemné chvíle zažívá celosvětově uznávaná spisovatelka J. K. Rowlingová. Autorka série o mladém čarodějovi čelí vyhrůžkám, které jí posílají transsexuální aktivisté. Důvodem je názor spisovatelky na trans osoby. Umlčet se prý ale nenechá: „Dostala jsem tolik výhrůžek smrtí, že bych si jimi mohla vytapetovat dům.“

Herci z Harryho Pottera se vrací do Bradavic. Kdo upadl v nemilost a na oslavy nepřijede?

20. listopadu 2021 11:22

Tvůrci filmů o Harrym Potterovi přichystali fanouškům čaroděje z Bradavic krásný dárek. Ke 20. výročí totiž chystají velkou filmovou oslavu a zvány jsou mnohé herecké hvězdy. Ovšem tu, která příběhy čarodějného učně vymyslela, nepozvali. Spisovatelka J. K. Rowlingová měla upadnout v nemilost po svých výrocích o transgender komunitě.