CNN Prima News J. K. Rowlingová

J. K. Rowlingová

Výpis příspěvků ke štítku „J. K. Rowlingová“

Mami, mám strach. Hamás zavraždil malou fanynku Harryho Pottera, matka sdílela poslední zprávu

Mezi oběťmi útoku teroristického hnutí Hamás na Izrael jsou i dvanáctiletá Noya Danová, která trpěla autismem, a její babička Carmela. Rodina až do poslední chvíle doufala, že se ze zajetí vrátí živé. Ve středu večer ale izraelské úřady potvrdily, že jejich těla byla nalezena u hranice mezi Izraelem a Gazou. Mladou dívku připomíná dojemné video, ve kterém v autě se svou matkou zpívá populární píseň.

Detektivové blízko nalezení záhadně zmizelé Maddie? Ukázali první fotky z podezřelého místa

Portugalská policie v úterý obnovila pátrání po britské dívce Madeleine McCannové, která v roce 2007 zmizela během dovolené s rodiči na jihu země. Kriminalisté tak učinili na žádost německých úřadů a spolupracují při vyšetřování s britskou policií, píše agentura AP. Oblast, kde byla malá Maddie před 16 lety naposledy spatřena, nyní prohledává několik desítek policistů.

Family Business Week: Evropské trendy v rodinném podnikání

Zažijte den, ze kterého budete čerpat po celý rok.Tak zní motto největší události věnované rodinným firmám v ČR Family Business Week, která podporuje rodinné podnikání. V týdnu od 5. do 9. června se uskuteční série setkání rodinných firem z vybraných regionů a hlavní událostí pak bude celodenní FBW Summit za účasti inspirativních osobností z českých i zahraničních rodinných firem. Jednou z nich je i Sandy Loder, světově vyhledávaný kouč pro NextGen v rodinných firmách, mimochodem člen 5. generace dynastie Flemingů, jež si spojujeme s proslulým Jamesem Bondem nebo Giovanna Gregori, výkonná ředitelka FBN Italy a členka řídícího výboru European Family Business.

Jak byste definoval pojem „žena“? Premiér Zélandu to za svoji reakci schytal i od Rowlingové

Novozélandský premiér Chris Hipkins se ocitl v nepříjemné situaci poté, co mu reportér na tiskové konferenci položil otázku, jak on a jeho vláda definují pojem „žena“. Hipkinse, který nastoupil na pozici předsedy vlády po rezignaci Jacindy Ardernové teprve v lednu, otázka zaskočila a potřeboval chvíli na rozmyšlenou. Jeho následná odpověď se však nelíbila například známé spisovatelce Joanne Rowlingové. Informoval o tom web Sky News.

Je libo výlet do Bradavic? V CNN Prima Gaming vyrazíme i do virtuálního Českého Švýcarska

Fanoušci kouzelnického světa Harryho Pottera zažili na jaře druhé Vánoce. Vyšla totiž jedna z nejočekávanějších her letošního roku – Hogwarts Legacy. Zkrátka nepřišli ani milovníci českých luhů a hájů, kteří se dočkali vylepšené verze tuzemského titulu Someday You'll Return. Obě hry si představíme v nové epizodě herního pořadu CNN Prima Gaming. Premiérové díly vysíláme každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu cnnprima.cz. Reprízy pak běží každou sobotu ve 22:40.

RECENZE: Nejlepší hra ze světa Harryho Pottera. I přes své chyby vás Hogwarts Legacy okouzlí

Detailně propracovaný svět čar a kouzel, akční souboje s plejádou nepřátel a desítky hodin kvalitní zábavy. Hra Hogwarts Legacy je zhmotněním všeho, co si všichni fanoušci Harryho Pottera už dlouhé roky přáli. Titul od amerického studia Avalanche Software myslí jak na čtenáře knižní předlohy od J. K. Rowlingové, tak na diváky filmové série. Hra ovšem není zcela bez chyb, sužují ji především technické nedostatky. Jak obstála v recenzi pořadu CNN Prima Gaming?

Nová sezona pořadu CNN Prima Gaming je tady. Které hry byste si letos neměli nechat ujít?

Po lednovém volebním intermezzu se vrací herní pořad CNN Prima Gaming. Ve třetí sezoně se zaměří na domácí herní tvorbu, ohodnotí nejočekávanější tituly letošního roku a rozšíří také záběr o mobilní obsah. Nejnovější epizoda nabídne výběr her, které byste letos neměli minout, nahlédnutí do českého herního studia Charles Games i tip na dobrodružství ze světa Harryho Pottera. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo na webu cnnprima.cz

Komárek: Tohle už není můj svět. Sledujeme největší překopání západní kultury v historii

Spisovatelce Joanne Rowlingové hrozí tvůrci filmů o Harrym Potterovi vymazáním z titulků, protože prý uráží členy transgender komunity. V Německu se pro údajný rasismus dostaly na index knihy o Vinnetouovi. Na Oscara mají nově nárok jen filmy, které obsahují etnické či sexuální menšiny. Česká divadla stahují hru britského dramatika, jelikož autor trvá na tom, že hlavní postavu Afroameričana může hrát jen herec tmavé pleti. Zvykejme si, vplouváme do nové doby. Je politická korektnost cestou k spravedlnosti, nebo k nové totalitě? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS odpovídá biolog a filosof Stanislav Komárek.