CNN Prima News Hirošima

Hirošima

Výpis příspěvků ke štítku „Hirošima“

Dodávky stíhaček blokovat nebudeme, slíbil Biden Zelenskému. Oznámil další vojenskou pomoc

21. května 2023 09:27

Americký prezident Joe Biden oznámil nový balík vojenské pomoci Ukrajině, když se v Hirošimě na okraj summitu skupiny G7 setkal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Biden zmínil poskytnutí dodatečné munice, dělostřelectva a obrněných vozidel. Britský premiér Rishi Sunak oznámil, že jeho země v létě zahájí výcvik ukrajinských pilotů.

Čína se zlobí kvůli prohlášení zemí G7. Vměšujete se do vnitřních záležitostí, tvrdí Peking

20. května 2023 15:54

Čína se ostře vymezila proti společnému prohlášení lídrů skupiny velkých ekonomik G7 v Hirošimě, podle Pekingu se vměšuje do vnitřních záležitostí země, včetně otázky Tchaj-wanu. Podle agentury Reuters čínská diplomacie dala svůj nesouhlas najevo směrem k Japonsku, které summit pořádá. Podobně výstup G7 kritizoval také ruský ministr zahraniční Sergej Lavrov, podle něhož mají rozhodnutí přijatá na akci za cíl „dvojí omezení vlivu“ Ruska a Číny.

Lídři G7 vyzvali Čínu k tlaku na Rusko. Do Hirošimy dorazil Zelenskyj, od Západu chce stíhačky

20. května 2023 09:17

Peking by měl tlačit na Rusko, aby zastavilo svou agresi proti Ukrajině, vyzvali v prohlášení lídři skupiny velkých ekonomik G7 na summitu v Japonsku. Informují o tom agentury AFP a Kjódó. Spojené státy, Kanada, Japonsko a čtyři evropští členové také uvádí, že chtějí konstruktivní a stabilní vztahy s Čínou. Na jednání dorazil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zájem má o další podporu Západu, včetně stíhaček F-16. Takovou možnost již naznačil i prezident USA Joe Biden.

Ať spáchá harakiri. Japonský premiér zneuctil oběti z Hirošimy a Nagasaki, hřímá Medveděv

17. ledna 2023 17:03

Velké pozdvižení způsobil bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv, který reagoval na schůzku japonského premiéra Fumia Kišidy s americkým prezidentem Joem Bidenem ve Washingtonu. Na Telegramu uvedl, že by měl japonský lídr spáchat rituální sebevraždu seppuku (v Evropě známou jako harakiri), neboť zneuctil památku obětí jaderného útoku na Hirošimu a Nagasaki.

Putin šokoval Macrona výroky o Hirošimě. Popsal, jak může jaderný útok ukončit válku

6. listopadu 2022 21:05

Nejmenované diplomatické zdroje měly sdělit pro britský list Daily Mail, že se Vladimir Putin při hovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem zmínil o jaderném útoku na japonská města Hirošima a Nagasaki. Podle šéfa Moskvy americký nukleární nálet prý ukázal, že fatální útok nemusí směřovat na hlavní město, a přesto může způsobit konec války.

Japonský expert: Nechceme další Hirošimu, hrozba války s Čínou je blíž než kdy dříve

5. srpna 2022 23:16

Už nikdy více. Tak zní přání Japonců, kteří si každý srpen připomínají svržení atomových bomb na města Hirošima a Nagasaki. Letošní 77. výročí ale doprovází velké obavy. Ruská invaze na Ukrajinu a především vojenské cvičení v přímořských čínských městech drží celou Asii v napětí. „Lidé se tu bojí války jako už dlouho ne. Jak konvenční, tak jaderné,“ popsal pro CNN Prima NEWS bezpečnostní expert a analytik Daiči Tokojama.