CNN Prima News hlodavci

hlodavci

Výpis příspěvků ke štítku „hlodavci“

Zdrogované krysy žerou marihuanu v důkazní místnosti. Ovlivní to případy, bojí se policie v USA

Krysy mají v New Orleans pré. Policistům z tamější centrály totiž přemnožení hlodavci ujídají zabavenou marihuanu přímo z důkazní místnosti a pak sami končí „úplně zhulení“, nechala se slyšet Anne Kirkpatricková z vedení policejního ředitelství. A to není zdaleka jediný problém, který neworleanští strážci zákona musí řešit – v centrále je trápí také švábi, nefungující výtahy, rozbitý ventilační systém či klimatizace. Ve hře je proto přestěhování policejního velitelství na snesitelnější místo.

Trus hlodavců mezi zbožím. Hygienici uzavřeli dvě prodejny na Náchodsku

Stopy po hlodavcích a jejich trus našli inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce v prodejnách v Náchodě a Teplicích nad Metují. Kromě tohoto výrazného porušení hygienických podmínek našli řadu dalších nedostatků. Na pultech se dokonce objevilo zboží, které bylo škůdci kontaminované. Prodejci mohou zažádat o opětovnou kontrolu a znovuotevření, jakmile závažné závady odstraní. O uzavření informuje web Náchodský deník.

Na sídlišti v České Lípě hořel panelový dům. Viníka policisté hledají i mezi hlodavci

Nečekaného probuzení se dočkalo více než 50 nájemníku panelového domu na sídlišti Špičák v České Lípě. Jedna z obyvatelek si všimla dýmu, který se na ni začal valit ve druhém patře. Jak později zjistila, v přízemí z elektroinstalace v rozvodné skříni šlehaly plameny. Hasiči rozhodli o evakuaci celé budovy. K požáru mohli přispět přemnožení potkani, jednoho nalezli přímo ve skříni.

Monstrózní krysy terorizují turisty oblíbenou pláž. Jsou velké jako kočky, popisují místní

Britské město Tenby řeší neobvyklý problém s invazí krys na malebnou pláž Castle Beach. Usídlily se na ní totiž monstrózní krysy, které místní nazývají „super krysy“ a obávají se, že svými norami poškozují útesy podél pobřeží. Úřady se snaží celou věc vyřešit, protože město a pláž ročně navštíví desítky tisíc turistů.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.