reklama
CNN Prima News hlodavci

hlodavci

Výpis příspěvků ke štítku „hlodavci“

Z kanálů do peřin: Jak si potkani vydobyli místo mezi domácími mazlíčky?

9. ledna 2021 09:00

Do Evropy se dostali v 18. století, a to díky lodní dopravě. Pro obyvatelstvo představovali značný problém, ze kterého se však rychle stala módní záležitost v podobě ochočených mazlíčků. Už o sto let dříve začali s jejich chovem Japonci a následovali je právě Angličané. Mezi první chovatele potkanů měli patřit krysaři, kteří se na likvidaci hlodavců specializovali. A nejlepším z nejlepších nebyl nikdo jiný než Jack Black – královský krysař, který choval potkany i pro samotnou královnu.

Pandemie a kanibalismus: Vyhladovělí potkani se začali požírat navzájem

27. května 2020 15:00

Restaurace a další podniky zavřené kvůli koronavirové pandemii nepředstavují problém jen pro jejich provozovatele. Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) varuje před stále agresivnějšími potkany, kteří se kvůli nedostatku potravy, začali požírat navzájem. Agentura přijímá upozornění na nezvyklé chování těchto hlodavců z různých amerických států.

Když rozdíly mizí, 55. díl: Hravý smíšek v kožíšku

6. května 2020 07:00

Ve světě výzkumníků dlouhou dobu panovala jasná hierarchie inteligence „laboratorních“ zvířat. Opice, psi, potkani. A někde na konci řady bývaly roztomilé chlupaté myšky. A to i přesto, že jsou společenské, zvědavé, hravé a rozpoznají jméno, které jim lidé dali. Není divu, že ve Stopařově průvodci po galaxii jsou právě myši nejinteligentnějším druhem v celém širém vesmíru.

reklama