CNN Prima News hlodavci

hlodavci

Výpis příspěvků ke štítku „hlodavci“

Chce to trpělivost a odhodlání. Sysla obecného se ale na stepi u Mohelna dočkáte

28. srpna 2022 17:23

Jsou velmi vzácní, ale také hbití a neposední. Když si ale počkáte, možná budete mít štěstí a kriticky ohroženého hlodavce zahlédnete. Vypravíme se společně za unikátní syslí kolonií na Vysočině. Na stepi u Mohelna se jí vyloženě daří. Jak by ne, když tu sysly obecné chrání speciální dopravní značky i zpomalovací polštáře.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

25. ledna 2022 09:19

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

Agresivní veverka terorizovala městečko ve Walesu. Pokousala téměř dvacet lidí

30. prosince 2021 05:54

Malé městečko Buckley v severní části Walesu terorizovala jediná agresivní veverka šedá. V horizontů dvou dnů stihla pokousat téměř dvacet lidí. Místním se podařilo hlodavce nakonec odchytit a předat charitativní organizaci pro ochranu zvířat, ta ale musela zvíře nakonec utratit. Veverku totiž nemohla znovu vypustit do přírody kvůli zákonu, informoval britský deník The Sun.