Hokejové legendě volalo neznámé číslo. Ozval se čerstvý šampion NHL, křičel a děkoval

Právě skončená sezona NHL byla v podání ruského hokejisty Nikity Kučerova vskutku specifická. Na konci loňského roku musel na operaci kyčle. Už dopředu bylo jasné, že v celé základní části Tampě Bay Lightning nepomůže. Play-off? To bylo ve hvězdách. Ale nakonec 28letý hráč do vyřazovacích bojů naskočil. Po dlouhé absenci udělal neuvěřitelných 32 bodů a hlavně díky němu to floridský klub dotáhl až k zisku Stanley Cupu. Z magické stříbrné trofeje měl obrovskou radost a rozhodl se zavolat svému idolu.

Kučerov má obrovský podíl na tom, že Tampa Bay dokázala vyhrát Stanley Cup loni i letos. Za celou sezonu 2019–⁠2020 udělal 119 bodů, při obhajobě se činil „pouze“ v play-off. To, že po náročné rekonvalescenci dokázal v tažení za trofejí posbírat 32 bodů, je tak trochu zázrak.

Finálová série s Montrealem Canadiens proběhla poměrně hladce. První tři zápasy ovládla Tampa, ve čtvrtém zadělal na comeback výhrou v prodloužení kanadský tým, ale veškeré naděje rozprášilo páté utkání. Oslavy zisku druhého Stanley Cupu ve dvou letech byly bouřlivé. V euforii od Kučerova padaly hlášky, které příliš nepotěšily příznivce Montrealu. A to ve chvíli, kdy byl dotázán na to, jak bylo důležité ukončit sérii doma a nejet zase do Kanady.

„Už bych se tam nechtěl vracet. Vždyť fanoušci Montrealu se minule chovali, jako kdyby vyhráli Stanley Cup. Ale no tak, děláte si ze mě legraci. Děláte si ze mě legraci? Jejich finále bylo v předchozím kole,“ nešetřil na tiskové konferenci soupeře a jeho příznivce Rus. Někteří z nich zmiňovali, že by se opilí hráči neměli pouštět na rozhovor s novináři.

Daleko sympatičtěji se zachoval o pár chvil později. NHL prošla řada vynikajících ruských hokejistů. Jedním z Kučerových předchůdců byl legendární Igor Larionov. V součtu s play-off odehrál v elitní zámořské soutěži přes 1 000 zápasů, většinu za Detroit Red Wings, se kterým získal tři Stanley Cupy.

A pro Kučerova je dnes 60letý Larionov velkým vzorem. Člen Síně slávy IIHF (Mezinárodní hokejové federace, pozn. red.) seděl ve středu večer se svým synem na večeři a najednou mu volalo neznámé číslo. Rozhodl se videohovor přijmout a nestačil se divit. Ozval se mu právě Kučerov, který se zrovna mazlil se Stanley Cupem.

Zajímavou situaci přiblížil na Twitteru Larionovův syn – také Igor. „Kuč asi šestkrát zakřičel: ‚Jsi můj idol, děkuju ti.‘ Byla to ta nejúžasnější věc, kterou jsem kdy zažil.“

Příspěvek mladého Larionova se rychle těšil velké popularitě, a tak se jím pochlubil otci a ten ještě doplnil detaily telefonátu od čerstvého šampiona. „Táta říkal, že Kuč mu ještě vyprávěl o tom, jak kouká na videa s jeho nejlepšími momenty kariéry. Každý sportovec může sledovat svůj idol, ale je opravdu úžasné, že vyhrajete největší trofej ve vašem sportu a poté tomu svému vzoru zavoláte. Mám z toho husí kůži,“ dodal 22letý Larionov, který v poslední sezoně hrál za čínský tým Kunlun Red Star působící v KHL.

Tagy: