CNN Prima News Tomáš Macák
Tomáš Macák

Tomáš Macák

Sportovní redaktor CNN Prima NEWS

Tomáš se stal součástí týmu CNN Prima NEWS v srpnu 2020. Předtím působil v redakci iSport.cz a Televize Seznam.

Nejnovější příspěvky autora

Lotyšský hokejista na pranýři po podpisu v KHL. Ruská média případ zneužívají
Hokej

Lotyšský hokejista na pranýři po podpisu v KHL. Ruská média případ zneužívají

Upsali se ďáblu. Tak se v posledních týdnech mluví o zahraničních hokejistech, kteří podepsali smlouvu s některým z klubů z ruské KHL. Seznam hříšníků rozšířil i Lotyš Miks Indrašis, přestože jeho rodná země jasně vzkázala, že angažmá ve státu Vladimira Putina znamená stopku v reprezentaci. A ruská média Indrašisovu dohodu ve Spartaku Moskva využívají k propagandě.

Další příspěvky autora

Chtěl do NHL. Ruský brankář byl ale odklizen za polární kruh, padají i slova o otravě

Zažil skvělou sezonu a chystal se na misi v NHL. Rusku vychytal brankář Ivan Fedotov stříbro na olympijských hrách, s CSKA Moskva vyhrál Gagarinův pohár v KHL. Vysloužil si smlouvu s Philadelphií Flyers, která ho draftovala už v roce 2015. Jenže vše se zvrtlo ještě před tím, než odcestoval do zámoří. Byl odklizen za polární kruh, kde si má splnit vojenskou službu.

Hrdina Russell. Pilot F1 vzdal závod a po hrozivé nehodě sprintoval soupeři na pomoc

Všem se v tu chvíli zatajil dech. I Georgeovi Russellovi, který nezaviněně způsobil dramatické chvíle. Čínský pilot Čou Kuan-jü se na začátku Grand Prix Velké Británie formule 1 ocitl jako na horské dráze. Jeho monopost se převrátil a byl koly vzhůru, v obrovské rychlosti proletěl štěrkem a nakonec skončil mezi bariérou a plotem chránícím tribunu. Hromadnou chválu shrábl ochranný rám halo, ale také Russell za reakci po nehodě.

Těžký život Stanley Cupu. Hokejisté ho učili plavat, proměnil se i v ohniště

Takové focení ještě Stanley Cup nezažil. Věhlasnou hokejovou trofej měl tým Colorada Avalanche propůjčený sotva pár minut. Poté, co si hráči užili individuální chvilky s gigantickým pohárem, přišel čas na společný snímek. Cenný artefakt už na něm měl promáčknutou spodní část. Vznikla další kapitola do poměrně rozsáhlé imaginární knihy, kterou lze pojmenovat „Jak jsem přišel k újmě“.

Díky bohu za halo. Dříve proklínaný rám opět zachránil život pilota, v neděli hned dvakrát

Je to nevkusné a zbytečné. Takto reagovali někteří piloti formule 1, když se před pěti lety dozvěděli, že nad svůj kokpit dostanou „střechu“. Takzvané halo, které můžeme označit za ochranný rám. Nedělní závodění na britském okruhu Silverstone znovu ukázalo, že krok z roku 2017 byl možná nejdůležitějším rozhodnutím v historii seriálu. V jeden den velmi pravděpodobně zachránilo hned dva životy.

Pusťte mě pryč, prosí Ronaldo vedení United. Nedovede si představit sezonu bez Ligy mistrů

Pro fanoušky „rudých ďáblů“ to byl splněný sen, možná základní stavební kámen pro to, aby se Manchester United vrátil ke slavným časům. Cristiano Ronaldo našel loni po 12 letech opět domov na Old Trafford. Sám po většinu sezony exceloval, ale to už se nedá říct o zbytku týmu. Takže i když má CR7 smlouvu ještě na další ročník, vedení sdělil: „Chci pryč.“