reklama
CNN Prima News Tomáš Macák
Tomáš Macák

Tomáš Macák

Sportovní redaktor CNN Prima NEWS

Tomáš se stal součástí týmu CNN Prima NEWS v srpnu 2020. Předtím působil v redakci iSport.cz a Televize Seznam.

Nejnovější příspěvky autora

Češi na olympiádě: Ondřej Balvín je i mezi basketbalisty věží. Proslavila ho hláška
OH 2021

Češi na olympiádě: Ondřej Balvín je i mezi basketbalisty věží. Proslavila ho hláška

Český basketbal poslední dobou provází jedna velká senzace za druhou. V roce 2018 si reprezentace po 37 letech vybojovala účast na mistrovství světa, na kterém předloni zazářila šestým místem. A podobně velkolepou parádu předvedla letos na začátku července, kdy se po 41 letech kvalifikovala na olympijské hry. Klíčovou součástí úspěšného týmu izraelského kouče Ronena Ginzburga je Ondřej Balvín.

Další příspěvky autora

Kolikrát to v Tokiu cinkne? Největší české šance na medaile z olympiády přináší voda

Letní olympiáda v Tokiu začne už za necelé dva týdny. U her v japonské metropoli nebudou vinou pandemie žádní fanoušci, což velké události ubírá na atraktivitě. Ale důležité je, že se do akce dostane hned 117 českých sportovců. Zvládne výprava překonat počin z Ria de Janeira, kde před pěti lety ukořistila celkem 10 medailí, z nichž byla jedna zlatá? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala jména, u kterých je největší šance, že by to mohlo „cinknout“.

It´s coming Rome. Jak Italové vyloupili Wembley a nechali Angličany v prokletí

V Anglii v posledních týdnech opět ožila známá píseň „Football´s coming home“ (fotbal se vrací domů). Fanoušci na „ostrovech“ věřili, že se po 55 letech dočkají od reprezentace dárku v podobě velké trofeje. Jenže ne. V jejich fotbalovém chrámu Wembley je ve finále Eura v penaltách rozmrzeli Italové, kteří se dostali do euforie poprvé od roku 2006, kdy ovládli světový šampionát. Podívejte se v GALERII, jak dokráčeli k titulu mistrů Evropy. Namísto anglického refrénu platí „Football´s coming Rome“.

Itálie si veze z Eura trofej. Finále rozhodla v penaltách, čekání Anglie se dál natahuje

Anglie se opět nedočkala. Na fotbalovém Euru měla jedinečnou šanci vybojovat první velkou trofej od roku 1966. Domácí finále na londýnském Wembley ale prohrála na penalty s Itálií. Přitom Albion vedl už od druhé minuty díky gólu Lukea Shawa, po poločase však vyrovnal stoper „squadry azzurry“ Leonardo Bonucci. Zápas nakonec musely rozseknout penalty. V nich na anglické straně selhali hned tři střelci, za Italy dal rozhodující pokus Bernadeschi.

Anglii zase píská Nizozemec. Kuipers je nejbohatší rozhodčí, vlastní supermarkety

Poslední – velmi čerstvá – zkušenost s nizozemským rozhodčím nedopadla pro anglickou reprezentaci vůbec špatně. Danny Makkeile daroval Albionu v semifinále Eura s Dánskem penaltu v prodloužení, čímž byla celá bitva vyřešena. Zatímco na „ostrovech“ panovala radost, zbytek Evropy mluvil o nespravedlnosti. Teď doufá, že další sudí ze země tulipánů zvládne odřídit zápas Angličanů lépe. Velké pocty mít na starost nejsledovanější duel šampionátu se dostalo Björnu Kuipersovi.

Ve finále svázaná, jinak úžasná. Jednou jí grandslam klapne, říká o Plíškové expertka

Ani druhý finálový pokus na grandslamu neproměnila v trofej. Karolína Plíšková zvládla ve Wimbledonu vyhrát šest zápasů, v sedmém nestačila na Ashleigh Bartyovou. „Celou dobu tvrdím, že Káje se to jednoho dne sejde a grandslam vyhraje. Nemládne, má 29 let, ale pořád jí věřím,“ říká pro CNN Prima NEWS bývalá špičková česká tenistka Klára Koukalová.

reklama