horor

Výpis příspěvků ke štítku „horor“

Psychiatrická nemocnice pro děti v Lounech? Místo jak z hororu, popsala novinářka. Chce změnu

Místo jako z hororu, tak vypadá dětská psychiatrická nemocnice v Lounech. Zařízení, které bylo založeno v roce 1961, aktuálně více připomíná vězení pro dospělé než kliniku, kde by se děti od tří do osmnácti let měly léčit s psychickými potížemi. Na současný stav nemocnice upozornila novinářka Lucie Šaléová, ve spolupráci s dárcovskou platformou Znesnáze21. Následně vznikla sbírka s jediným cílem: vybrat dostatek financí na nákup potřebného vybavení.

Děsivé svědectví ženy z izraelské márnice: Teroristé sťali těhotnou i její nenarozené dítě

Horší než zvěrstva nacistů, tvrdí o hrůzách páchaných na obětech Hamásu Shari, která pracuje jako dobrovolnice v márnici na jedné z izraelských vojenských základen. Její tým má během dvanáctihodinové směny za úkol vytahovat zohavená těla z pytlů, identifikovat je a následně připravit k aktu pohřbení. Dosud se podařilo identifikovat a zajistit okolo osmi stovek zabitých. Krutému řádění radikálů se nevyhnuly nejen děti, ale dokonce ani těhotné ženy. O svědectví statečné ženy informuje web DailyMail.

Vědci objevili vosu jako z hororu. Do své oběti naklade vajíčka, larvy ji sežerou zevnitř

Vědci objevili v peruánském pralese nový rod vosy, který do svých obětí naklade vajíčko. Larva, jež se z něj vylíhne, svého hostitele následně sežere zevnitř. V jeho mrtvém těle se poté zakuklí, než dosáhne dospělosti. Lidé však zřejmě mohou zůstat v klidu, hrůzný osud může v pralese potkat podle vědců zpravidla housenky, brouky či pavouky. Některé dospělé vosy ze své kořisti kromě kladení vajíček také vysávají hemolymfu, představující pro mnohé bezobratlé živočichy obdobu krve.

Vrah Stodola je veselá kopa, ze Sudků šel děs. Autorka přiblížila natáčení pořadu Bez lítosti

Nejznámější český sériový vrah Jaroslav Stodola je navzdory hrůze, kterou spáchal, veselá kopa. Uvedla to Martina Eretová, autorka pořadu Bez lítosti, který mohou diváci od 21. června sledovat na prima+. Dodala, že Michelle Sudků, vražedkyně ze Smíchova, je naopak jako z hororu. „Není příjemné s ní mluvit, ani se na ni dívat. Nevěřila jsem jí,“ řekla Eretová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS o zákulisí osmidílné dokumentární minisérie. Prozradila, kterých doživotně odsouzených vězňů jí bylo trochu líto a kdo se podle ní vrahem narodil.

Exkluzivní rozhovor s Russellem Crowem. Slavný herec prozradil, kdy možná zavítá do Česka

Do kin vstoupil Papežův vymítač – hororový snímek, ve kterém si zahrál hlavní roli Russell Crowe. Reportérka pořadu Showtime Michaela Švarcová se s hollywoodským hercem exkluzivně spojila na dálku a trochu ho ohledně jeho nové role vyzpovídala. Představitel oscarového Gladiátora mimo jiné prozradil, že ho čeští fanoušci možná budou mít možnost vidět i na vlastní oči.

V Praze natáčí hollywoodské hvězdy. Slavný herec v mikině překvapil fanoušky v polévkárně

Od února se v české metropoli natáčí remake slavného němého hororu Nosferatu. Další neoficiální adaptace Draculy tak s sebou přináší možnost potkat v pražských ulicích řadu celebrit. Fotografiemi s některými z nich se již nyní chlubí fanoušci na sociálních sítích. V chystaném hororu se totiž objeví například americký herec Willem Dafoe, známý coby Goblin ze série Spider-Man. Kdo dál na filmu spolupracuje?

Děsivý horor z českých lesů se vrací. Hra Someday You’ll Return vychází ve vylepšené verzi

Česká hororová hra Somedy You’ll Return dostává druhý dech. V úterý se po dlouhém vývoji dočkala výrazně vylepšené verze, která nabízí upravený příběh, nový obsah i nemalou porci oprav. Titul českého studia CBE Software se objevil na trhu v roce 2021, i přes pochvalné ohlasy ze strany odborné kritiky se ale hře příliš nedařilo – i kvůli úniku nehotové verze. Proto se tvůrci domluvili s tuzemským herním velikánem Bohemia Interactive, který zaštítil vydání reedice na PC i konzoli PlayStation 4 a 5.

Detaily hororu v Postřelmově: Mladík útok připravoval, dědečka bodal nožem do hlavy a krku

Aktualizováno

Policie obvinila devatenáctiletého mladíka z pokusu dvojnásobné vraždy seniorů v Postřelmově na Šumpersku. Šlo o vnuka jednoho z napadených. Oba muže napadl vojenským nožem, utrpěli bodnořezná poranění. Dvaasedmdesátiletý dědeček pachatele utrpěl těžká zranění a je stále udržován v umělém spánku. Mladík si podle kriminalistů čin dopředu naplánoval. Po motivu policisté pátrají, nevylučují ani duševní onemocnění pachatele, které bude předmětem znaleckého zkoumání, řekl v pátek novinářům šéf odboru obecné kriminality Jan Lisický. Mluvčí šumperského soudu René Braun odpoledne sdělil, že soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby.