reklama

Hory se plní jen pomalu, lidé mají strach. O zimní pobyty je letos o dost menší zájem

Zatímco v minulých letech touto dobou byly už prakticky vyprodané, letos přibývají rezervace horských pobytů v zimě jen velmi pozvolna. Lidé vyčkávají s objednávkami často až na poslední chvíli, nebo zimní pobyty úplně oželí. Panuje nejistota kolem proticovidových opatření, navíc horská střediska zvýšila ceny a ceny skipasů nejsou jisté ještě vůbec.

reklama

Pokud uvažujete o zimní dovolené na českých horách, ubytování tam pravděpodobně ještě stále snadno seženete. Tamní hotely a penziony totiž nejsou na zimní sezónu zaplněné ani ze 70 procent, některé dokonce ještě méně než z poloviny. „Minulé zimy už jsme byli touto dobou obsazení ze 100 procent,” potvrzuje ředitel welness hotelu Bouda Máma v Peci pod Sněžkou Radek Ort. A recepční Hotelu Pecr Deep Michaela Smolová dodává: „Letos, oproti minulým letům, je obsazenost o takových 60 % menší, lidé vyčkávají.“

Podle provozovatelů je jedním z důvodů nejistota návštěvníků. Ti zatím čekají, jak vláda nastaví nová proticovidová opatření. „Stává se nám i to, že rezervaci, třeba i silvestrovských termínů, odříkávají také Němci, byť nevíme, z jakého důvodu,” potvrzuje Radek Ort.

Jak podraží skipasy, se má vědět až v listopadu

Další z příčin je navyšování cen za ubytování a skipasy. K tomu donutilo horské podnikatele globální zdražení energií i dalších komodit. „Upravovali jsme ceník jen kosmeticky z důvodu zdražení surovin, takže o 3 až 5 procent,“ upřesňuje manažer hotelové restaurace Jan Werner.

Skiareály se chystají zveřejnit úpravy cen za jízdné na lanovkách a vlecích až začátkem listopadu. „Zdražení se bude samozřejmě velmi lišit, jak podle velikosti areálu, tak podle termínu, ve kterém návštěvník přijede do střediska,“ vysvětluje ředitel asociace horských středisek ČR Libor Knot s tím, že protiepidemická opatření se horská střediska snaží s kompetentními orgány nastavit tak, aby byla zajištěna nejen bezpečnost návštěvníků, ale i plnohodnotný zážitek z pobytu na horách.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama