CNN Prima News Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Výpis příspěvků ke štítku „Pec pod Sněžkou“

Sněžku zasáhl orkán a zastavil lanovky. Horská služba varuje před túrami, hrozí i laviny

17. února 2022 10:27

Sněžku ve čtvrtek nad ránem zasáhl vítr o síle orkánu, v nárazu dosáhl rychlosti 181 km/h, uvedli meteorologové na svém Facebooku. Hranice orkánu je 118 km/h. Horská služba Krkonoše nedoporučuje hřebenové túry, hrozí vítr s nárazy přes 70 km/h a na hřebenech přes 100 km/h. Silný vítr zastavil oba úseky kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku a také některé lanovky ve Špindlerově Mlýně a kabinovou lanovku na Černé hoře nad Janskými Lázněmi.

Hotely na horách se před silvestrovskou nocí plní. Některé hosty ale odrazují opatření

28. prosince 2021 22:07

Hory se plní návštěvníky, kteří si tam chtějí užít novoroční oslavy. A to i přesto, že se otepluje a sněhové podmínky se mohou mírně zhoršit. Například řada krkonošských hotelů má vyprodáno, ale v jiných se volné pokoje ještě dají sehnat. Do některých středisek v dalších horách dokonce můžete vyrazit naslepo a stejně ubytování téměř najisto seženete. 

Konečně na lyžích. V Česku začala zimní sezóna, do Krkonoš dorazily tisíce lidí

11. prosince 2021 19:53

Dostatek sněhu, uhrnuté sjezdovky i tratě a hlavně lyžaři. Do českých hor dorazila zima. V některých českých horách tento víkend začala lyžařská sezóna. Vlekaři mohli díky nízkým teplotám minulých dní uměle zasněžovat, ale pomohlo i sněžení tento a minulý týden. Rozjely se vleky například v Krkonoších, ale i na Vysočině nebo na libereckém Ještědu.

Hory se plní jen pomalu, lidé mají strach. O zimní pobyty je letos o dost menší zájem

26. října 2021 07:58

Zatímco v minulých letech touto dobou byly už prakticky vyprodané, letos přibývají rezervace horských pobytů v zimě jen velmi pozvolna. Lidé vyčkávají s objednávkami často až na poslední chvíli, nebo zimní pobyty úplně oželí. Panuje nejistota kolem proticovidových opatření, navíc horská střediska zvýšila ceny a ceny skipasů nejsou jisté ještě vůbec.

Teploty v Česku vystoupají na 24 °C, hrozí však bouřky. Platí povodňová bdělost

5. října 2021 08:30
Aktualizováno

Úterý se ponese ve znamení vysokých teplot. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) však zároveň varoval před silnými nárazy větru, ten může dosahovat rychlosti přes 85 kilometrů za hodinu. Na Sněžce kvůli nim ráno dokonce zastavili provoz horní úsek lanovky. Hrozí i ojedinělé bouřky. Kvůli dešťům ČHMÚ vyhlásilo povodňovou bdělost v Libereckém a Královéhradeckém kraji.

Areály v Česku se chystají na spuštění lanovek. Někde je stále po kolena sněhu

7. května 2021 10:14

Po několika měsících nucené odstávky se budou moci v pondělí turisté znovu nechat vyvézt lanovkou z Ramzové na Šerák. Středisko je jedním z prvních v Jeseníkách, které chce hned využít uvolnění protikoronavirových opatření. Příští víkend by se měla spustit také lanovka v Koutech. Například na Kopřivné je místy stále po kolena sněhu. Na spuštění lanovek se chystají také v Krkonoších, první na řadu přijde kabinová dráha na Sněžku z Pece pod Sněžkou.