CNN Prima News Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Výpis příspěvků ke štítku „Pec pod Sněžkou“

Sníh komplikuje dopravu. V Peci se srazilo auto se sypačem, policie vyzývá k opatrnosti

Sníh komplikuje dopravní situaci hned na několika místech Česka. V Krkonoších ho napadlo kolem deseti centimetrů a během dopoledne se stalo několik nehod. Sněžení zasáhlo i vyšší polohy Jičínska a Orlické hory. Na vozovkách zůstal rozbředlý nebo ujetý sníh. Řidiči musejí být velmi opatrní, vyplývá z informací silničářů, horské služby a policie.

Sněžku zasáhl orkán. Horní úsek lanovky je mimo provoz, platí druhý stupeň nebezpečí

Sněžku v pondělí zasáhl vítr o síle orkánu. V nárazech vítr na Sněžce dosáhl rychlosti přes 141 kilometrů v hodině, vyplývá z dat měřicí stanice poštovny Anežka na vrcholu Sněžky. Hranice orkánu je 117,7 kilometru v hodině. Vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku z Růžové hory, lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h, uvedli na webu vlekaři. Dolní úsek lanovky, Pec pod Sněžkou – Růžová hora, byl v provozu. V Krkonoších platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice.

Plánovala Jana otřesný čin delší dobu? Měla zanechat dopis a Adámkovi vytvořit pomníček

K případu Jany a tříletého Adámka vyplouvají na povrch další informace. Podle zjištění Krimi zpráv CNN Prima NEWS měla čtyřicetiletá žena na místě tragédie zanechat dopis na rozloučenou. Vytvořit měla také improvizovaný pomníček, který postavila svému synovi poté, co jej údajně udusila, a následně spáchala sebevraždu. Policie se k informaci odmítla vyjádřit, zprávu ale nevyvrátila. Podle psychologa Jana Laška je možné, že Jana vraždu plánovala dopředu.

Poláci pomáhali hledat, Slováci spekulují o motivech. Zahraniční weby řeší tragédii z Krkonoš

Německá, rakouská, polská i slovenská média se hojně zabývají tragickou událostí z Krkonoš. Zatímco na Slovensku například spekulují o motivech hrůzného činu, polská strana zmiňuje zapojení tamních záchranářů do pátrání v Česku. Zároveň nabádá vlastní obyvatele, aby se v případě psychických problémů nebáli obrátit na odborníky. Vyšetřování okolností tragédie, kdy 40letá Jana zabila svého tříletého syna Adámka, stále probíhá.

Matka by tohle neměla. Místní hovoří o motivech Jany, k domu Adámka nosí plyšáky i svíčky

Smrt matky a jejího syna Adámka otřásla všemi, kdo se o tragédii dozvěděli. V místě, kde měl údajně tříletý chlapec bydlet, nemluví lidé o ničem jiném. Navíc se objevily informace o zanechaném dopise na rozloučenou od jeho matky. Místní lidé mluví také o pomníku, jenž měla čtyřicetiletá Jana pro syna postavit. Redakci CNN Prima NEWS však takové informace zatím nikdo oficiálně nechtěl potvrdit.

Po zvratu v případu z Krkonoš se rozpoutalo peklo. Profil otce zaplavily nenávistné komentáře

Po zvratu v případu čtyřicetileté Jany a jejího tříletého syna Adama, kteří byli v pondělí nalezeni v horách mrtví, se na sociálních sítích rozpoutalo peklo. Lidé pod příspěvkem pozůstalého otce zanechali stovky komentářů. Mnozí mu vyjadřují upřímnou soustrast. Najdou se však i tací, kteří mu smrt ženy s dítětem dávají za vinu.

Nová zjištění k tragédii v Krkonoších: Motivem vraždy byly zřejmě rodinné spory

Smrt matky a jejího tříletého syna, které v pondělí objevili při rozsáhlé záchranné akci nedaleko Růžové hory v Krkonoších, policisté vyšetřují jako vraždu a následnou sebevraždu. K případu teď vyplouvají na povrch nové detaily. Podle informací Krimi zpráv měly být motivem hrůzného činu rodinné spory. Podle deníku Právo probíhal mezi dvojicí spor o dítě, který projednával Okresní soud Praha-západ.

Další informace o hrůzném případu z Krkonoš: Policie zveřejnila, kdy Jana se synem zemřeli

Pátrání v Krkonoších bylo od začátku beznadějné. Čtyřicetiletá Jana a její syn Adam podle soudního znalce zemřeli už 28. prosince. Tedy dva dny před tím, než otec Adámka a majitelka hotelu ohlásili jejich pohřešování a rozběhla se rozsáhlá záchranná akce. Těla záchranáři objevili v pondělí, v úterý pak policie uvedla, že šlo zřejmě o vraždu s následnou sebevraždou.

Detaily smutného pátrání: Janu a Adámka našli mimo cesty, policie má několik verzí

Čtyřicetiletou Janu a jejího tříletého syna Adama našli v pondělí po několikadenním pátrání členové horské služby bez známek života v oblasti Růžové hory v Krkonoších. Do hledání se zapojilo asi 150 záchranářů. O příčině jejich úmrtí se zatím spekuluje, několik detailů už je ale jasných. Například to, že těla objevili záchranáři v lese mimo cestu. Další podrobnosti by měla ukázat nařízená pitva.