zima

Výpis příspěvků ke štítku „zima“

Žádný proud ani voda a zima za dveřmi. Ukrajinští civilisté platí za svobodu vysokou cenu

28. listopadu 2022 21:35

Bez elektrického proudu stále zůstává více než šest milionů Ukrajinců. Po celé zemi pokračují i výpadky v zásobování vodou a plynem. Jde o důsledek masivních ruských raketových úderů z minulého týdne. Štáb CNN Prima NEWS zjišťoval, jak se s drsnými podmínkami vyrovnávají obyvatelé Izjumu, který byl půl roku pod ruskou okupací. Nyní je město svobodné, přežít v něm zimu však nebude jen tak.

Neřídí se kalendářem, ale počasím. Češi s přezutím aut otálejí, někteří raději nejezdí

27. listopadu 2022 08:11

Čeští motoristé letos s přezouváním na zimní pneumatiky otálejí více než loni. Na zimní pneumatiky zatím přezulo zhruba 80 procent řidičů, kteří sezónní gumy využívají. Loni to na konci listopadu bylo téměř 90 procent. Vyplývá to z údajů sítě Louda Auto. Zároveň firma odhaduje, že až třetina tuzemských řidičů nepřezouvá vůbec a s autem v případě sněžení nebo náledí nevyjíždí.

Demonstrace proti Fialovi k ničemu nepovedou. Česko zimu přežije, předpovídá ruský vědec

27. listopadu 2022 07:49

Demonstrace proti vládě volající po ukončení podpory Ukrajiny, obnovení nákupu plynu z Ruska a pádu kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) k ničemu nepovedou. Tento názor přichází přímo z Ruské federace. V rozhovoru pro ruský list Rossijskaja Gazeta to řekl vedoucí vědecký pracovník Institutu Evropy při ruské akademii věd Michail Vedernikov. Vztahy mezi Českem a Ruskem jsou podle něj aktuálně nejhorší za celé období existence ČR. Vědec také zmínil, že Česko zimu zvládne a jiná vláda by oproti té současné nepostupovala jinak.

Tři čtvrtě roku utrpení. Invaze zdevastovala nejen Ukrajinu, ale hlavně ruskou armádu

24. listopadu 2022 20:44

Když Rusové zahájili svoji invazi na Ukrajinu v brzkých ranních hodinách 24. února, zrak celého světa se upnul právě na toto místo. Očekávalo se, že Ukrajina brzy padne, protože ruskému náporu zkrátka nemůže odolat. Vojáci věrní Kyjevu však ukázali až neuvěřitelnou houževnatost při své veleúspěšné obraně. Moskva si malovala, že její „speciální vojenská operace“ bude trvat pouhé tři dny, místo toho se válka táhne už tři čtvrtě roku. A aktuálně útočí převážně Ukrajinci. Podívejte se na nejdůležitější milníky války na Ukrajině.

Řidiči zpozorněte, na silnicích hrozí náledí. Kdy a kde se k mrazu připojí i sníh?

23. listopadu 2022 07:55

Ve středu bude podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zataženo až oblačno, může být i mlhavo. Ve východní části území se během dne očekává déšť nebo mrholení, kvůli nízkým teplotám se může následně proměnit ve slabou ledovku či náledí. Sněhu se dočkají zejména lidé na horách. Co přinesou následující dny?

Bude na Vánoce sněžit? Přituhne, prozradili meteorologové v předpovědi na prosinec

22. listopadu 2022 08:09

Teploty v Česku se po relativně teplém říjnovém počasí v listopadu vrátily na obvyklé podzimní hodnoty, což by mělo platit i pro následující týdny. Výrazněji by se pak mělo ochladit před Vánoci, kdy meteorologové předpovídají podprůměrné teploty. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nová předpověď na zimu: Meteorologové překvapili slovy o tropickém jevu. Jak bude v ČR?

21. listopadu 2022 07:47

I na začátku týdne nás bude provázet citelné ochlazení, vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové varují před náledím a ledovkou, opatrní by měli být řidiči i chodci. Je třeba také počítat s občasným deštěm či mrholením. Povzbuzující ovšem je nová předpověď na zimu od expertů z webu Severe Weather – podle nich se větší mrazy Evropě vyhnou.

Nemohli jsme je v tom nechat. Reportér CNN Prima NEWS na Ukrajině pomohl mrznoucí rodině

19. listopadu 2022 22:11

Ukrajince čekají neobyčejně těžké dny. Teploty se pomalu dostávají pod nulu. Za dva dny v zemi napadlo 20 centimetrů sněhu. Ukrajinské úřady lidem radí, aby si koupili teplé oblečení, svíčky či olejová topení. Situace je však pro mnoho z nich mimořádně složitá. Na Ukrajině se stále nachází také reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr. Ten nyní pobývá v Ivanofrankivské oblasti. Společně s dalšími kolegy se rozhodl pomoci několika ukrajinským civilistům.