reklama

hory

Výpis příspěvků ke štítku „hory“

Medvědů se bojíme, jsou přemnožení, shodují se chataři v Tatrách. Střet nepodceňují

18. září 2021 09:03

V horách žijeme dlouhé roky, přesto se medvědů bojíme, shodli se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS chataři ze slovenských Vysokých Tater. Jana Kalinčíková a Pavol Kulanga zdůraznili, že šelmy lidem nechtějí ublížit. V horách jsou podle nich ale přemnožené a čím dál tím více si proto zvykají na kontakt s lidmi, což je problém. Střet s nimi rozhodně nepodceňují.

Chata je má žena, zůstanu tu minimálně do smrti, říká syn slavného tatranského nosiče

14. září 2021 18:58

Manželku nemám, moje žena je Skalnatá chata, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Pavol Kulanga, syn Ladislava Kulangy – jednoho z nejslavnějších vysokohorských nosičů ve Vysokých Tatrách. „Král Tater“ zemřel před rokem v 71 letech poté, co si zlomil klíční kost. Proslavil se rekordy, když se mu na Skalnatou chatu podařilo vynést náklad o hmotnosti 211 kg, na Zámkovského chatu 207,5 kg a na Téryho chatu 151 kg. Syn jde v jeho šlépějích a na otce vzpomíná zábavnými historkami.

Dojemné vzpomínky na zesnulého běžce z Mont Blancu: Dělal mě lepším, teď je pryč

28. srpna 2021 23:32

Tragický pád běžce Ondry při závodě Ultra Trail du Mont Blanc z noci na středu zasáhl Česko. Oblíbený 35letý muž byl pro mnohé vzorem a blízkým přítelem. Kolegové z běžecké komunity nyní nešetří vzpomínkami a připomínají, jakou oporou pro ně byl. Na sociálních sítích jsou zveřejněny emotivní vzkazy, které oslavují nadaného běžce a člověka „se srdcem na správném místě“.

Příbuzným se čtyři dny neozval. Marketingový ředitel IKEA Kroupa zahynul v horách

20. srpna 2021 15:23

Smutnou zprávu zveřejnili představitelé obchodního giganta IKEA. Ve švýcarských Alpách totiž zahynul marketingový ředitel Michal Kroupa. Ten zemřel po pádu z hory Täschhorn i se svým horolezeckým parťákem. Výstup na horu oznámili svým blízkým v pátek a od úterý, kdy po nich začali záchranáři pátrat, s nimi neměli žádný kontakt. Jejich těla našli v horách po několika hodinách.

reklama