CNN Prima News Hra o trůny

Hra o trůny

Výpis příspěvků ke štítku „Hra o trůny“

Zemřel herec ze Hry o trůny. Slavný muzikant nemoci úspěšně vzdoroval devět let

23. listopadu 2022 14:00

Smutná zpráva zasáhla nejen fanoušky britských skupin Dr. Feelgood a The Blockheads. Rocková hvězda Wilko Johnson v pondělí 21. listopadu zemřel. Hudebníka si však mohli povšimnout i diváci a příznivci seriálu Hra o trůny, kde se Johnson objevil v první sérii. Odchodu do hudebního nebe dokázal umělec vzdorovat dlouhých devět let – v roce 2013 mu lékaři kvůli diagnóze rakoviny slinivky sdělili, že mu zbývá deset měsíců života.

Musk za týden překopal Twitter. Lidé jeho řádění srovnávají s krvavou Hrou o trůny

7. listopadu 2022 06:31

Jen o něco déle než týden vede nejbohatší muž planety Elon Musk populární sociální síť Twitter. Za tuto dobu ale stihl, co se mnohým ředitelům korporací nepodařilo za celý rok. Musk nastartoval kaskádu vyhazovů, začal pracovat na úpravě fungování celé platformy a naznačil i další změny, které v řadě uživatelů vzbuzují nejistotu.

Game of Thrones nebo čistá pětka pro vládu. Jaké hlášky zazněly během jednání Sněmovny

1. září 2022 23:17

Poslanci od čtvrtečního odpoledne jednají o vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS) a poslanci jak z vládního, tak opozičního tábora se během schůze navzájem nešetřili. Bývalý předseda vlády Andrej Babiš (ANO) například hovořil o tom, že za něj probíhala v Evropě jednání ve stylu seriálu Game of Thrones. Jaké nejlepší hlášky během čtvrtka ve Sněmovně padly, naleznete v článku.

Trpaslíci ze Sněhurky, Aladin i Dumbo. Které další postavičky Disney čelí kritice?

30. ledna 2022 10:25

Nově připravovaný remake Sněhurky od společnosti Disney přilákal velkou pozornost. Poté, co se do společnosti opřel americký herec Peter Dinklage s tím, že role trpaslíků považuje za urážlivé, zábavný gigant oznámil, že bude o sedmi trpaslících mluvit jen jako o „sedmi postavách“. Není to přitom poprvé, co se Disney potýká s kritikou. I další Disneyho postavičky byly v minulosti označeny za problematické nebo urážlivé.

Trpasličí herci nechápou, proč přišli o roli ve Sněhurce. Dinklage není náš král, zlobí se

29. ledna 2022 13:23

Ostrá kritika společnosti Disney za nový remake Sněhurky pokračuje. A aby toho nebylo málo, několik herců se teď obulo i do herce Petera Dinklage, který zářil například v seriálu Hra o trůny, kvůli tomu, že označil role trpaslíků za urážlivé. Zábavní velikán totiž jeho kritiku vyslyšel a o sedmi trpaslících už mluví jako o „sedmi postavách“. Podle herců ale tímto výrokem připravil o práci mnoho lidí s oním onemocněním.

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik

22. října 2021 08:54

Bitva u nemocničního pokoje. Touto větou ruská agentura TASS korunovala článek o situaci v Česku. Další ruská média se pustila do spekulací o tom, komu se dočasné odebrání Zemanových pravomocí vůbec hodí. A v neposlední řadě se Rusové pozastavují i nad tím, že české ministerstvo zahraničí možná povede muž stojící za odstraněním pražské sochy maršála Koněva, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Flegr: Vláda rozvolnění zpackala. Mám strach, že covid zdecimuje přestárlý pedagogický sbor

29. listopadu 2020 15:39

Česká republika ve čtvrtek 3. prosince přejde v rámci systému PES do třetího stupně. Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra se mělo s rozvolněním počkat. Za stanovených okolností se totiž Flegr obává, že nebude možné rozlišit, kolik nových případů onemocnění COVID-19 bude pocházet ze škol, a kolik z jiných míst, která budou od čtvrtka znovu v provozu.