CNN Prima News hračka

hračka

Výpis příspěvků ke štítku „hračka“

Jak dítěti oznámit, že nedostane vytoužený dárek? „Cenzura“ je třeba, vysvětlil psycholog

Vánoce sice nastanou za měsíc a půl, už nyní však lidé napříč republikou nakupují první dárky. Do nepříjemné situace se mohou dostat ti rodiče, kteří si finančně nemohou dovolit splnit svým dětem některá přání. Podle Václava Mertina, dětského psychologa, děti nepříznivou finanční situaci pochopí jen obtížně. Přesto poradil, jak by rodiče mohli postupovat, aby zmírnili zklamání z chybějícího dárku pod stromečkem.

S Hyundai po Česku: Kde se rodí hračky aneb Nejstarší továrna v EU funguje u Albrechtic

Kde se rodí staré dobré dřevěné hračky? V nejstarší továrně v Evropě, ta leží v Jiřetíně pod Bukovou nedaleko Albrechtic. A co ocení především děti, můžete sem zajet a podívat se nejen na hotové hračky, ale i na jejich výrobu. Když se dostatečně pokochají, přijdou si na své i dospělí průzkumníci Jizerských hor. Stačí zamířit na vrchol Tanvaldského Špičáku. Třeba lanovkou a třeba na zdejší cyklotrail. Jako rodina Antony v dalším díle pořadu Prima Česko.

Jedete na dovolenou se psem? Nezapomeňte zabalit také jemu

Sezóna dovolených je v plném proudu. Jestliže se chystáte na dovolenou anebo na výlet se svým čtyřnohým parťákem, měli byste mu zabalit jeho vlastní zavazadlo. To platí i v případě, pokud pejska předáváte na hlídání. I když se to může zdát nepodstatné, je to naopak velice důležité, neboť už jen změna prostředí může být pro psa stresující. Tedy mu to ulehčete a zabalte mu s sebou jeho oblíbenou deku, misku, krmivo a třeba hračku. Co všechno by měl psí batůžek obsahovat? To jsme připravili ve spolupráci s Martinem Pučálkou, odborníkem ze společnosti Krmiva Pučálka.

Holení dohladka i zastřihování chloupků po těle bude hračka

Hustota, struktura, tvrdost a typ vousů je individuální u každého muže. A vůbec není výjimkou, že se typ vousů dokonce liší na různých místech tváře! Hustší porost na bradě, větší mezery a jemnější vousy na krku. A o tvářích nemluvě, tam si vousy mnohdy rostou v různé hustotě a různým směrem. S tím vším si poradí pánské holicí strojky Braun, které jsou vyráběné přesně v duchu pravidel tzv. dobrého designu, který razil už slavný designér této značky Dieter Rams. Zahrnují například důraz na dlouhou životnost produktů, propracování do detailu nebo funkčnost a zároveň estetičnost.

Objevili jsme vzácného žraloka, chlubili se vědci. Je to jen dětská hračka, sklízejí posměch

Bizarní sled událostí strhla studie řeckých biologů o druzích ve Středozemním moři, mezi kterými byl i žralok šotek. Experti na paryby své kolegy na sociálních sítích i v odborných časopisech kritizovali za možný podvrh a objevily se i pochyby, zda si náhodou vzácného žraloka nespletli s dětskou hračkou, napsal list The New York Times (NYT).

Ukrajinci nasadili novou zbraň. Vypadá jako hračka, ale dokáže zlikvidovat i tank

Součástí krvavé bitvy o Bachmut jsou velmi intenzivní až vyčerpávající boje na blízkou vzdálenost, což od bojovníků vyžaduje stoprocentní soustředění a často i nové kreativní přístupy. Například ukrajinská 3. útočná brigáda začala využívat dálkově ovládaná bezpilotní pozemní vozítka. Zbraň, která v mnoha ohledech připomíná spíš dětskou hračku, je vybavená výbušninou. A jak ukazují zveřejněné záběry, dokáže okupantům pořádně zatopit.