hrob

Výpis příspěvků ke štítku „hrob“

Masakr v Izjumu: Rusové zavraždili více žen než mužů. Oběti i kastrovali, tvrdí vyšetřovatelé

9. listopadu 2022 11:06

Ukrajinské úřady postoupily ve vyšetřování izjumského masakru, kterého se měla před svým odchodem z Charkovské oblasti dopustit ruská armáda. V masových hrobech Ukrajinci dosud našli 447 těl. Kromě poprav se okupanti podle všeho dopouštěli i mučení či kastrací. Informoval o tom úřad náčelníka obrany Ředitelství strategické komunikace ukrajinských ozbrojených sil.

Zvrat v případu otce znásilněné holčičky. Pedofila donutil k sebevraždě, teď je na svobodě

29. října 2022 20:49

Sledovaný případ ruského pedofila, kterého donutil otec jedné z obětí k sebevraždě, má další pokračování. Z vězení totiž odchází otec zneužité tehdy 6leté dívky Vjačeslav Matrosov. Ten se do vězení dostal poté, co mimo jiné přinutil Olega Svidorova vykopat si hrob. Pedofil se měl poté sám smrtelně bodnout. Případ před rokem otřásl Ruskem. Za otce znásilněné dívky se postavili místní obyvatelé ze Samarské oblasti i známé osobnosti.

Hyenismus v Ostravě: Zloděj ukradl čestné medaile policistovi přímo z hrobu

19. října 2022 09:02

Případem nepochopitelného vandalismu se zabývají policisté v Ostravě-Vítkovicích. Neznámý zloděj tam ukradl dvě medaile z hrobu policisty, který zahynul předloni v červenci při tragické nehodě. Policejní vůz tehdy smetla opilá a zdrogovaná řidička. Medaile se nacházely ve skleněné vitríně na náhrobní desce. Kdy přesně zmizely, policisté zatím neví.

Strach, vztek i lítost. Ukrajinci v osvobozených oblastech hledají příbuzné i v „hrobech“

4. června 2022 22:37

Mrtvá těla a ruiny. Tak vypadají osvobozené ukrajinské vesnice po ruské okupaci. Reportér CNN Matthew Chance se vydal do oblasti nedaleko Kyjeva, kde ukrajinská armáda získala zpět kontrolu nad územím. Obyvatelé vesnice se stále vzpamatovávají z hrůz, kterých byli svědky. Řada z nich si nese těžké následky v podobě fyzických i psychických problémů.