hrob

Výpis příspěvků ke štítku „hrob“

Prosím, hrozně krvácí, umře. Poslední hovor matky trhá srdce, v rodném kibucu našla smrt

Tři týdny po masakru izraelských civilistů teroristy z islamistického hnutí Hamás pokračují práce na identifikaci obětí. Ta je však často téměř nemožná kvůli znetvořenému stavu některých těl. Na jednom z dočasných pohřebišť natáčel i štáb americké CNN a reportérka Sara Sidnerová. Hovořila i s dcerou již identifikovaných obětí: milované matky a otce.

Archeologové se radují ze vzácného nálezu. Meč se po více než 3000 letech stále leskne

Opravdu podivuhodný nález se v minulém týdnu podařil německým archeologům. Jde o zachovalý více než 3000 let starý bronzový meč. Objev oznámil Bavorský zemský úřad pro ochranu historických památek (BLfD), který uvedl, že zbraň je v tak dobrém stavu, že se „ještě stále leskne“. Zřejmě se jedná o součást bohaté pohřební výbavy. O události informoval server CNN.

Rok po smrti není Abrhám pochován. Chceme se Pepíkovi poklonit, ale nemáme kde, zlobí se lidé

Od smrti oblíbeného umělce Josefa Abrháma uplynul v úterý rok, lidé se ale dosud nemají herci kde poklonit. Urna s popelem měla být podle jeho přání uložena na hřbitově v Kunovicích po boku milovaných rodičů a mladší sestry, zatím se tak nestalo. Fanoušci jsou zklamaní, konkrétní důvod nezná ani druhá sestra Abrháma. Přesto věří, že umělec ve městě, kde strávil dětství, spočine.

Ukrajinské hřbitovy „duchů“ OBRAZEM: Během války přišli o život, nyní ztrácí tváře

Již více než rok se ukrajinské hřbitovy plní stále novými náhrobky. Tisíce lidí se kvůli ruské invazi musely předčasně rozloučit se svými nejbližšími – někteří padli při obraně vlasti, jiní se ve špatný čas ocitli na nesprávné místě a další se stali oběťmi válečných zločinů. Vpád Ruska na Ukrajinu jim vzal život, nyní však začínají přicházet i o tváře. Fotografie, které zdobí jejich hroby, ničí vlivy počasí. Bohužel, mnohdy nezbývá už nikdo, kdo by si na padlé vzpomněl.

Margita zahání smutek zpěvem. Prozradil, kdy uloží urnu Zagorové a co bude s luxusním bytem

Po smrti Hany Zagorové se operní pěvec Štefan Margita nezastavil. Smutek zahání koncertováním i plánování vzpomínkové akce v pražské O2 areně. Ani práce ho však od myšlenek na milovanou ženu nedokáže zcela oprostit. Doma má stále urnu, kterou zatím neuložil do hrobu. Prozradil, kdy se k tomu chystá a co bude s luxusním bytem v Podolí, kde se Zagorovou prožili nádherné roky.

Masakr v Izjumu: Rusové zavraždili více žen než mužů. Oběti i kastrovali, tvrdí vyšetřovatelé

Ukrajinské úřady postoupily ve vyšetřování izjumského masakru, kterého se měla před svým odchodem z Charkovské oblasti dopustit ruská armáda. V masových hrobech Ukrajinci dosud našli 447 těl. Kromě poprav se okupanti podle všeho dopouštěli i mučení či kastrací. Informoval o tom úřad náčelníka obrany Ředitelství strategické komunikace ukrajinských ozbrojených sil.