CNN Prima News Humpolec

Humpolec

Výpis příspěvků ke štítku „Humpolec“

Hliníkovi píší lidé do Humpolce z celého světa. Původně se ale měl přestěhovat jinam

13. dubna 2022 17:44

„Hliník se odstěhoval do Humpolce!“ Legendární hlášku herce Zdeňka Srstky z filmu Marečku, podejte mi pero zná snad každý. Filmem z roku 1976 to ale zdaleka nekončí. Fiktivní postava Hliníka totiž dostává ročně stovky pohledů z celého světa. Všechny směřují do Hliníkária na Vysočině, odkud je také další díl pořadu Prima Česko.

Neuvěřitelné pondělí na D1 na Vysočině. Provoz na Prahu komplikovaly tři nehody

14. února 2022 08:58
Aktualizováno

Provoz na dálnici D1 směrem na Prahu zdržovaly v pondělí dopoledne na Vysočině tři nehody, zraněni při nich byli tři lidé. První nehoda se stala na 78. kilometru. Na dálnici se pak začaly tvořit kolony, v nichž se staly další dva karamboly. Poslední nehoda na 94. kilometru D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem byla odstraněná před polednem. Kolona aut měřící asi devět kilometrů se začala pomalu rozjíždět.

Kolona na D1 kvůli nehodě tří aut. Nedaleko Humpolce musel zasahovat vrtulník

21. srpna 2021 14:30
Aktualizováno

Dálnici D1 uzavřela v sobotu po poledni na Havlíčkobrodsku dopravní nehoda tří aut. Provoz směrem na Brno byl přerušen. Záchranáři ošetřovali dva zraněné, jednoho přepravil vrtulník s vážnějšími problémy do brněnské nemocnice. Na dálnici se několik hodin tvořily několikakilometrové kolony, policie provoz obnovila kolem půl třetí.

Kolona na D1 u Humpolce po nehodě kamionu byla dlouhá 28 kilometrů

27. října 2020 12:03
Aktualizováno

Dálnice D1 ve směru na Brno byla na Vysočině částečně neprůjezdná kvůli nehodě kamionu na 97. kilometru. Nehoda se stala mezi exity 90 u Humpolce a 104 u Větrného Jeníkova. Nákladní vůz blokoval oba jízdní pruhy, po 12. hodině se podařilo zprůjezdnit alespoň úsek pro osobní vozidla. Levý pruh však stál ještě v podvečer a v právem se jen popojíždělo a to už od 68 kilometru, celkem v délce 28 kilometru.

Práce na některých úsecích D1 skončí v září, pokračovat budou na jaře

31. srpna 2020 18:12

Stavbaři přeruší veškeré práce na dálnici D1 do konce listopadu, na prvních třech opravovaných úsecích z celkem sedmi už během září. Přes zimu by tak měla být dálnice zcela průjezdná bez omezení. Ministerstvo dopravy o tom informovalo v pondělí. Práce na dálnici budou znovu pokračovat od jara příštího roku, hotová by rekonstrukce D1 měla být na jeho konci.