CNN Prima News Humpolec

Humpolec

Výpis příspěvků ke štítku „Humpolec“

Už žádné „závody kamionů“ na D1. Na částech dálnice bude od listopadu zákaz předjíždění

Zdržující vzájemné předjíždění kamionů jedoucích podobnou rychlostí bude brzy minulostí, tedy alespoň zčásti. Ředitelství silnic a dálnic na několika úsecích dálnice D1 tuto mnohými nenáviděnou praktiku některých šoférů zakáže. Při porušení zákazu je budou rovněž čekat tvrdé postihy, včetně hrozby sebrání řidičského průkazu. Podívejte se, kde bude nové nařízení platit.

Smrtelná nehoda na D1. Chodec nepřežil srážku s autobusem, dálnice u Humpolce byla uzavřena

Aktualizováno

Při nehodě na dálnici D1 mezi Větrným Jeníkovem a Humpolcem srazil v úterý ráno autobus chodce. Nehodu nepřežil, uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová. Zatím podle ní není zřejmé, proč byl chodec na dálnici. Provoz na Prahu byl kvůli nehodě přes dvě hodiny zastavený. Tvořily se kolony a policie odkláněla dopravu z dálnice na objízdné trasy. Místem nehody bylo možné znovu projíždět před 10:00. Kolony byly dlouhé přes 20 kilometrů.

Skládací kostra, detaily orgánů i obří neandrtálec. Humpolecké muzeum vás nudit nebude

Teď budeme chvíli cestovat zpátky v čase, až do pravěku. Pozdravíme neandrtálce, který smrdí kouřem, poskládáme si kostru člověka a podíváme se také na skok za indiány. Možná jste netušili, že Humpolec má kromě Hliníka mnohem slavnějšího rodáka – světově proslulého antropologa Aleše Hrdličku. A díky němu i jedno zajímavé muzeum, kde se o vývoji člověka dozvíte zkrátka všechno.