reklama
CNN Prima News infarkt

infarkt

Výpis příspěvků ke štítku „infarkt“

Sestřička Eliška zachránila život otci mluvčího fotbalového klubu. Dostala dojemný vzkaz

5. prosince 2021 16:14

Zdravotní sestra Eliška z Liberce se náhodou připletla k páteční dopravní nehodě, při které jeden z účastníků dostal infarkt. Neváhala, a přestože nebyla ve službě, přispěchala na pomoc. Muže, který potřeboval pomoc, začala sestra ihned resuscitovat. Jak se později ukázalo, šlo o otce mluvčího fotbalového klubu FK Jablonec Martina Bergmana.

Detaily smrti herce Slivky z kultovního seriálu: Jel se provětrat, umíral o samotě

16. září 2021 16:22

Náhlá a nečekaná zpráva o smrti herce Borise Slivky zasáhla celé Slovensko. Hvězda seriálu Chlapci a chlapi zemřela minulý pátek v pouhých 57 letech. Zprvu se nevědělo, co bylo příčinou jeho úmrtí. Teď jeho matka Maja Velšicová prozradila, co přesně se stalo. Boris zemřel na infarkt. Selhání srdce ho zasáhlo v době, kdy řídil auto. Slivka žil po revoluci v USA.

Výkyvy teplot nepřejí kardiakům. Na co by si měli lidé nemocní se srdcem dávat pozor?

4. září 2021 12:58

Pro kardiaky mohou být teplotní extrémy velmi nebezpečné. Zejména pak přechody zvenku, kde jsou vysoké teploty, do klimatizovaných místností. Tyto teplotní výkyvy mohou být nebezpečné i pro zdravé lidi, natož pro ty, kteří mají nemocné srdce. CNN Prima NEWS oslovila předsedu českých kardiologů, profesora Aleše Linharta, který upřesnil, jak by se měli kardiaci během horkých dnů chovat, aby se vyvarovali zdravotních komplikací.

Další kolaps během zápasu. Zlatý olympijský medailista na rozdíl od Eriksena zemřel

15. června 2021 19:51

Je to jen pár dní, co fotbalista Christian Eriksen zkolaboval při zápase na Euru. Dánský záložník měl štěstí v neštěstí a díky rychlé pomoci záchranářů nakonec vyvázl bez vážných následků. Bohužel, indonéský badmintonista Markis Kido, kterému při přátelském zápase vypovědělo tělo službu, kolaps nepřežil. Informovala o tom agentura AFP.

Svatbu nepřekazila ani náhlá smrt nevěsty. Ženich si místo ní vzal její sestru

4. června 2021 08:05

Jeho nastávající zemřela přímo při svatebním obřadu, tak si vzal její sestru. Příběh, který by možná snesl kritéria bollywoodského trháku, se stal v Indii na konci května. Nevěsta jménem Surbhi při obřadu zkolabovala. Lékař, který přijel, mohl pouze konstatovat smrt. Místo toho, aby ze svatby sešlo, přispěchaly rodiny nevěsty i ženicha s alternativou – nevěstu nahradila sestra zesnulé Nisha.

Nadměrná pracovní doba vede k předčasné smrti, varuje WHO. Kolik hodin je příliš?

18. května 2021 18:56

V globální analýze sledující souvislost mezi pracovní dobou a újmami na životech a zdraví odhalila WHO a Mezinárodní organizace práce, že v roce 2016 zemřelo přibližně 745 tisíc lidí v důsledku nadměrné pracovní zátěže dosahující nejméně 55 hodin týdně. Nejčastěji se jednalo o smrt z důvodu infarktu nebo mrtvice, informoval web CNN.

reklama