reklama

Influencerka, modrý buldoček a čtvrt milionu ovlivnitelných sledujících

Prima Mazlíček
Ilustrační foto

Fotka roztomilého štěňátka na instagramové zdi jedné z influencerek s velkým počtem sledujících spustila v minulém týdnu nejen vlnu srdíčkových a rozjuchaných komentářů, ale přinesla i velké „ach jo“ a hlavu v dlaních lidí problematiky znalých a další facku záchranářům. 

reklama

Fotka roztomilého štěňátka na instagramové zdi jedné z influencerek s velkým počtem sledujících spustila v minulém týdnu nejen vlnu srdíčkových a rozjuchaných komentářů, ale přinesla i velké „ach jo“ a hlavu v dlaních lidí problematiky znalých a další facku záchranářům.

Vysvětlení pořízení si populárního tzv. „modrého“ buldočka přišlo záhy a bylo přímo učebnicovým příkladem neznalosti. Bylo v něm to, co vždy. Množírny nikdy, gauč, hodní lidé, štěňátka doma v krásných podmínkách, výstavy netřeba.

Slova, které za sebou nechávají spoušť a smrt a přesto je v neznalosti opakujeme dál a co to v praxi znamená, slyšet nechceme.

Takové to správné domácí množení nejvíce plní útulky!

Ať už je to neuhlídanej Punťa, největší lež na světě, že fena by měla mít jednou za život štěňata nebo dokonalá Fifinka, po které prostě musíme mít potomky, to se nedá svítit. Všechny tyhle věty, které by se pro neznalé mohly zdát v pořádku, mají obří podíl na plných útulcích a to, že vámi vybrané štěně neleželo v kleci ve vlastních výkalech neznamená, že je to v pořádku. V dnešní době přeplněných spolků a azylů se především nemělo narodit.

To ale vůbec, vůbec nebyl množitel. Strašně hodný lidi to byli.

Množitel nemává před zájemcem červenou vlajkou s prohlášením „já to dělám pro prachy, jen pojďte dál“ a vyčerpaná matka a spousta utrpení se skrývá nejen v kleci kdesi ve sklepě, ale i na měkkém gauči. Tak či tak tu stále máme problém praskajících útulků ve švech.

Buldoček není modrý

Modré zabarvení buldočka se ve správném chovu s PP objeví jen velmi zřídka, je považováno za vylučující vadu a jedinec není uchovněn.

Modrá barva je ale přece krásná věc, a tak je třeba ji vyrobit. Koukat na následky netřeba.

Modrá barva u buldočků se získává nejčastěji křížením buldočka s čivavou nebo bull plemenem. Celkem prasárna, že?

Je modrá dobrá? Není.

„Opravdový“ buldoček má milou, veselou a společenskou povahu a je tak nějak správně a vtipně tvrdohlavý. Přimíchejme ovšem trochu hysterie čivavy nebo podivně namnoženého bull plemene a máme na průšvih zaděláno.

Zdravotní stránka je ovšem na tom všem to nejhorší. Splácání těchto ras dohromady prostě nefunguje. Na výsledek se nemusíme se dívat nikam daleko, stačí jen kousek, třeba do OS Buldočí naděje, kam už se dostalo mnoho takových. Někteří žijí a někteří již ne. Problémy s páteří, neprůchodná střeva a kožní problémy nejsou jen možnou hrozbou, ale standardem nekompatibilního křížení.

Jedním příkladem za všechny je, nebo spíš byl, čokoládový buldoček Sagvan. Čokoládová barva je stejně moderní jako modrá. A přináší stejné problémy. Sagvan společně se svým bratrem Tofim měl kvůli genetické vadě způsobené nevhodným křížením neprůchodná střeva. I přes všechnu snahu a dvě operace Sagvan svůj boj o život prohrál. Jeho bratr Tofi žije s doživotními následky. Jejich sourozence si někdo kvůli hezké barvě koupil a ani netuší, že všichni jsou zřejmě časovanou bombou.

Je moje věc, co jsem si pořídila

Není! V důsledku to bude někdo jiný, kdo se postará o vyčerpanou polomrtvou matku, nezvládnutého mazlíčka s neběžnou povahou i bráchu vámi vybraného, který měl taky roztomilou fotku, ale za chvíli omrzel.

Čtvrt milionu sledujících je obrovské číslo!

Zvláště pokud se jedná o správnou cílovku, která poctivě sleduje, co si namazat na obličej, pojídat na zvětšení prsou nebo si obléci, aby to vypadalo luxusně.

Množitelé „modrých“ časovaných bomb připravte se, dost možná budete mít žně.
A my se připravíme taky. Na vyčerpané matky a další vyhozené.

Jediným správným završením této kauzy by byla schůzka se záchranářem a příspěvek, kde si člověk posype hlavu popelem, přizná chybu a doporučí sledujícím, aby stejnou chybu neudělali.

Utrpení zvířat nezpůsobují pouze tyrani, ale z velké části naše neznalost, nulová sebereflexe a nechutenství k faktům. Vlastní názor je fajn záležitost, ale pokud je neznalý, může jeho zatvrzelá obhajoba způsobit mnoho utrpení.

Dočasky De De

reklama
reklama

Krimi

Matka mrtvého Tadeáška: Nebyla jsem skvělou mámou, kterou jsem měla být

Další hlavní zprávy

Partie

Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti

Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti

Myslím, že to není správná demokracie, nemáme nic společného s Benešovými dekrety, byli jsme česká rodina, cítím nespravedlnost, když to nevyhraji já, vyhrají to moje děti, zaznělo od Kristiny Colloredo-Mansfeldové na CNN Prima NEWS ke sporu její rodiny s českým státem o Opočno. Dcera posledního šlechtického majitele zámku se v Partii snažila hovořit především česky, občas si ale musela vypomoci angličtinou.

reklama
Astronauti z Crew Dragon už jsou na ISS, dostalo se jim vřelého uvítání
reklama
reklama
Jak vypadá kosmická loď Crew Dragon? Máme pro vás její podrobné 3D představení

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Před 70 lety začal proces s Miladou Horákovou. Jak šel den po dni až do její smrti?
Senát předloží zákon, kterým by se peníze vrátily obcím, řekl v Partii Miloš Vystrčil
Komunisté mají stále nejvíce členů, jejich řady se ale tenčí
Další články
reklama
reklama