Z deníku dočaskářky

Nejnovější příspěvky k tématu

BLOG: Řidičák na psa?
Z deníku dočaskářky

BLOG: Řidičák na psa?

Tento týden jsem byla se svým dočaskařením a knihou pozvána do jednoho nejmenovaného podcastu. Nemám odvahu si ho pustit, protože tam se mnou byl stud i „eeeeeeee“ a „noooo“ a další zvuk, který neumím vyjádřit písmenky, ale zní to jako zadřený kolo. Kdybych si to pustila, musela bych se jít tak na týden stydět do kouta. Na to zkrátka nemám čas.

Já si přece nevezmu agresivního psa z útulku aneb nevzdělaný národ pejskařů

Jsme národ pejskařů, to je prostě fakt. Nutno ovšem podotknout, že to naše pejskařství je takový trošku nevzdělaný. Mnohdy nevidíme dál než svého Puňťu a naše společný spolubývání a přesto chodíme pravidelně přispívat na Facebook svými názory. Názory, utvořenými na základě Puňti. Dívat se dál netřeba. Vyslovujeme je až moc hlasitě. A čím jsou hloupější, tím víc si za nimi stojíme.

Dastík vyhrál bitvu o život a teď hledá své doma

Věřím, že každá bytost má někde svoji spřízněnou duši. Takovou, která bere nedostatky a dost možná je ani jako nedostatky nevidí, a nebo jí přijdou vlastně roztomilé. Takovou, která bezpodmínečně přijímá to, kde by někdo jiný řekl „tohle není nic pro mě“. Takovou, která pofouká, co zrovna bolí. A taky věřím, že bytosti, které se mají potkat, se jednou potkají.

Obtiskl mi bobek na tepláky a prokousl mi prst aneb mám novou prima dočasku

Na facebookových zdech mé sociální bubliny se často sdílí dojemné nebo vtipné obrázky zvířecích přátel a jedno z poselství zní, že naši kočičí a psí přátelé nás učí a nějak dojemně to pokračuje. Musím jedině souhlasit. Moji psí přátelé mě učí. Posouvají hranice mých nervů, potřeby čistého interiéru, sebeovládání a přináší pocity trapnosti a studu.

BLOG: Poslední týdny dostává objektivní žurnalistika na p*del!

Minulé týdny hodily na mou záchranářskou duši deku a zanechaly ve mně hořkou pachuť. Mediálním prostor zahltily polopravdy a podivné informace, které se měly zřejmě tvářit jako senzační odhalení a taky tam bylo pár jasných lží. Výkřiky jednotlivců mířily přesně, a i když se cestou zřejmě pod tlakem postupně mírnily, poslaly neznalé veřejnosti jasný vzkaz. Spolky na ochranu zvířat jsou zlo! Zdali jenom kvalitní žurnalistika dostává na frak nebo tu jde o něco jiného, můžeme zatím jenom spekulovat. O tom, komu to všechno ale nejvíce ublíží, spekulovat nemusíme. Ano, jsou to bohužel právě zvířata.

Trapné situace a všechno o nich

Než do mého života vstoupil Alfons, Mazánek a řada dočasných smraďochů, měla jsem celkem jasnou představu, co by v mém životě mělo být a taky co by tam být nemělo a chvíle ostudné trapnosti jsem si vytvářela pouze sama. Chuligáni to ovšem hodili úplně na jinej level.

Z deníku dočaskářky

Blog Z deníku dočaskářky – zážitky, zkušenosti a úvahy dočaskářky ze spolku pro opuštěná a týraná zvířata.