Blog světa zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Řidič, který v Praze srazil mladého muže a ujel, se přihlásil na policii. Chodec zemřel
Praha

Řidič, který v Praze srazil mladého muže a ujel, se přihlásil na policii. Chodec zemřel

Policii se přihlásil dvacetiletý muž, který v úterý večer v centru Prahy v Ječné ulici srazil chodce a od nehody ujel. Chodec zraněním podlehl. Policisté ještě večer našli jeho vozidlo, následně se řidič přišel sám přihlásit. Přiznal se, že auto v době nehody řídil, uvedla ve středu policie na Twitteru. Případem se zabývají kriminalisté pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.

KOMENTÁŘ: Dobrý úmysl nerovná se dobrý domov, psi z množírny potřebují mnohem víc

30. prosince 2020 19:00

Na začátku všeho byla množírna. Případy, kdy inspektoři veterinární správy, policisté a úředníci odboru životního prostředí odhalí nevyhovující chovy čítající desítky zvířat, vždy budí pozornost. Stejně tomu bylo i na Královéhradecku, kde se sedm desítek psů dostalo od množitele do městského útulku. Následovalo jednání s majitelem zvířat, dychtivými zájemci o módní plemena a zvířecími organizacemi, které chtěly městu s péčí o zvířata pomoci. Jak se říká, kde je vůle, je cesta. Ta ale vždycky nevede tam, kam bychom si představovali.

KOMENTÁŘ: Rána z marnosti? Ohňostroje stojí každoročně zvířecí životy

16. prosince 2020 15:00

Fenka, která někdy k ránu naposledy vydechne po noci plné strachu v náruči svého majitele na selhání slabého srdce. Zraněný vrabec, který v panice narazil do oken kancelářské budovy. Labuť, ke které po půlnoci vyrazí auto záchranné stanice. Srna, která skončí pod koly projíždějícího vozu a řidič, kterého čekají velmi těžké chvíle s umírajícím zvířetem, jehož život nakonec ukončí kulka. Desítky psů, kteří se v panice vytrhnou svým majitelům a už nikdy nenajdou cestu domů. Ti a stovky dalších vyděšených, zraněných a mrtvých tady za pár dní budou. Stejně jako tu byli v loni a budou tu i na přes rok. A nelze tomu zabránit.

KOMENTÁŘ: Odhalování pašeráků zvířat v Česku v ohrožení?

5. prosince 2020 15:20

Drogy, zbraně, bílé maso a divoká zvířata. Ilegální obchod s volně žijícími zvířaty a jejich částmi je čtvrtý nejvýnosnější černý byznys, který bohužel kvete i u nás v České republice. Dle dění uvnitř České inspekce životního prostředí (ČIŽP), které prosakuje na veřejnost, už jeho odhalování do budoucna možná nebude tak snadné, jako doposud. Proč zdejší inspektoři hromadně odcházejí a co to může pro ochranu zvířat znamenat?

KOMENTÁŘ: Adopce psů ze zahraničí? Hádky nepomohou, nový domov ano

28. listopadu 2020 08:30

Vysloužilý dostihový chrt z Irska. Lovecký podenco z Kanárských ostrovů. Pouliční voříšek z Rumunska. I takové adopťáky bychom našli v některých českých domácnostech, které se rozhodly dát domov psovi z jiné země. Názory na to, zda se rozhodly správně, se mezi pejskařskou veřejností různí a diskuze jsou často bouřlivé a plné emocí. Je, nebo není v České republice místo i pro adopťáky ze zahraničí?

KOMENTÁŘ: Schváleno, podepsáno. Co znamená další krok směrem k ochraně zvířat?

21. listopadu 2020 15:20

Zákaz využívání volně žijících druhů zvířat v cirkusech, ukončení klecových chovů nosných slepic i třeba zvýšení pokut za týrání zvířat. To všechno prošlo v balíku změn zákona na ochranu zvířat proti týrání, kterou schválila většina poslanců, minulý týden i Senát a tento týden finálně podepsal prezident. Pro většinu (dle řady průzkumů veřejného mínění) Čechů vítané změny, pro menší část společnosti však omezování jejich vlastních svobod, vítězství aktivistů a nežádoucí zákazy. Co tyto změny tedy doopravdy znamenají?

Českem se psem: Pokoření slona kralického aneb Výprava za prvním sněhem

12. listopadu 2020 09:00

Zdolávání pohoří Kralického Sněžníku jsem plánovala dlouho. Jelikož je pohoří od našeho domova daleko a trasa je dlouhá, výprava se měla uskutečnit s přespáním na některé ze zdejších turistických chat. Ale jak jedno pořekadlo praví – člověk míní, život mění. Jednoho rána jsem si přivstala a rozhodla jsem se bez velkého plánování na „Kraličák“ vyrazit a během jednoho dne ho pokořit.

Hlavní zprávy

Drsné video z bojů: Dron svrhl bombu na ruského vojáka. Ostatní utekli, zraněnému nepomohli
Ukrajina

Drsné video z bojů: Dron svrhl bombu na ruského vojáka. Ostatní utekli, zraněnému nepomohli

Ukrajinci provedli další úspěšný útok na ruské jednotky na východě země. Tentokrát pomocí dronu shodili bombu na nic netušící skupinku okupantů, kteří zrovna opouštěli zákop. Jednomu z vojáků spadla výbušnina přímo pod nohy. Muž zůstal ležet bezmocně na zemi. Ostatní vojáci utekli. Video, jehož pravost nelze nezávisle ověřit, koluje po sociálních sítích.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:14

Počet obětí ruského útoku na Charkov stoupl na sedm

23:49

Drsné video z bojů: Dron svrhl bombu na ruského vojáka. Ostatní utekli, zraněnému nepomohli

23:24

Moskva žádá USA o vízum pro Lavrova, aby mohl na zasedání OSN

23:13

Zelenskyj o situaci v záporožské elektrárně: Pracujeme na vyslání mise MAAE

Blog světa zvířat

Jak se žije se zvířaty bez příkras? Co trápí ty, kteří by za zvířata dýchali? A opravdu jsou všechny ty vtipné historky pravdivé? Odpověď najdete v blozích věnovaných jen a pouze zvířatům. Můžeme zaručit, že jde o příběhy ze života a věřte nám – život se zvířaty rozhodně není nuda! Zde najdete rubriky Můj bůh je pitbull, Černé štěstí, Pod fousy, Kokoblog, Společně pro planetu, Z deníku dočaskářky a Ko-konec klecovým chovům.