CNN Prima News internetový obchod

internetový obchod

Výpis příspěvků ke štítku „internetový obchod“

Alarmující zjištění: Děti snadno koupí alkohol na internetu. Může je i zabít, varuje adiktolog

Většina internetových obchodů nabízejících alkohol, tabákové, nikotinové či jiné návykové výrobky neověřuje věk, a tak je pro děti jejich nákup velmi snadný. Mirek Prosecký ze společnosti adulto.cz v pořadu Případy Josefa Klímy sdělil, že při provedeném testu – kontrolním nákup škodlivých látek – došlo k ověření plnoletosti zákazníků pouze v osmi případech ze 120, tedy pouze v necelých sedmi procentech.

Češi navzdory krizi více cestují a užívají si volného času. Při nákupech upřednostňuji malé a střední e-shopy

Největší poskytovatel e-shopové platformy v České republice Shoptet hlásí vzrůstající trend oblíbenosti nákupů v malých a středně velkých českých e-shopech. Za druhý kvartál letošního roku dosáhl souhrnný obrat e-shopů na platformě Shoptet v České republice výše 14 mld. korun. E-shopy na platformě Shoptet tak přesáhly čtvrtinový podíl na celkovém obratu e-commerce u nás. V současnosti tak je přes malé a střední e-shopy utracena každá čtvrtá koruna v internetových obchodech. Obrat je navíc o 8 % vyšší než v prvním kvartále letošního roku a oproti druhému kvartálu loňského roku se zvýšil o 19 %. Největší nárůst hlásí e-shopy zaměřené na cestování, a to o 45 %. Naopak více než třetinový propad zaznamenaly sběratelské předměty. Propad o 17 % hlásí také segment erotických pomůcek, který právě v prvním kvartále letošního roku dominoval v nárůstu obratu.

Používání smartphonu i zkušební e-shop. Digitální odysea nabízí seniorům i on-line kurzy

Desetitisíce seniorů už prošly kurzy projektu Digitální odysea. Nabídka ale stále pokulhává za poptávkou. Nadace Vodafone proto vytvořila intuitivní webovou stránku, na které si zájemci můžou své digitální dovednosti zdokonalit i on-line formou. Krok za krokem se tak naučí nejen ovládat chytrý telefon, ale můžou si i vyzkoušet nakoupit na zkušebním e-shopu.

Kupte si kšiltovku či model sídla. Trump na voličích vydělává, a co politici v Česku?

Bývalý americký prezident Donald Trump usiluje o návrat do Bílého domu a mezi své fanoušky proto distribuuje obrovské množství předmětů. Typické červené kšiltovky s nápisem „Make America Great Again“ jsou samozřejmostí, ale k sehnání jsou na jeho e-shopu také trička, župany či žabky s nápisem „TRUMP“. Zaujmou až neuvěřitelné ceny, které si Trumpův tým za předměty účtuje. Podle amerických médií na nich solidně vydělává. Ovšem i prezident Joe Biden a jeho demokraté prodávají obdobný materiál. A své o tom vědí i čeští politici. Politolog Jan Kubáček pro CNN Prima NEWS popsal, proč ale u nás nejsou reklamní předměty zdrojem příjmů stran.

Podívejte se, kolik stojí lékařské zákroky. E-shop VZP „nabízí“ bypass či dialýzu

Transplantace ledviny v akci 1+1. I takovou nabídku mohou uživatelé nalézt na speciálním e-shopu, který vytvořila Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). Fiktivní web System Shop od 6. února spadá do nové komunikační kampaně, jež má za cíl otevřít celospolečenskou debatu o udržitelnosti zdravotního systému. Autoři chtějí upozornit zejména na důležitost prevence. Přesto snahu pojišťovny řada lidí kritizuje a padají slova o neetičnosti i nechutnosti kampaně.

Sv. Valentýn pro všechny: 5 tipů jak si ho užít, ať už ho máte rádi nebo ne

Ať už patříte mezi nadšence, kteří Valentýna slaví s potěšením, nebo jste jedním z těch, kteří zvyk dodržují čistě pro potěchu milovaného člověka, fakt je, že je nejvyšší čas porozhlédnout se po vhodném dárečku. A pokud už vás omrzela čokoláda a květiny a hledáte něco nápaditějšího, jste tu správně. Dali jsme dohromady pět základních tipů, které se vám budou hodit, ať už jste čerstvě zamilovaní nebo se vám srdce chvěje láskou už dlouhé roky.

Arianka krvácela do mozku, Pavlínka má extrémně vzácný syndrom. Pomozte jim skákáním

Když dva projekty spojí síly. Bratři Tomáš a Marek Vaněčkovi z e-shopu Švihej každoročně spolupracují se zakladatelem spolku Srdce na pravém místě Jakubem Kohoutkem, kdy mají jediný cíl: pomoci potřebným. Díky Lednové švihadlové výzvě mohou lidé rozhýbat své tělo a zároveň podpořit vybrané projekty. Letos se jedná o pomoc dvěma nemocným holčičkám, Ariance a Pavlínce. Jak akce probíhá?

PŘEHLEDNĚ: Nadělte na Vánoce dvojí radost. Jak potěšit děti, seniory nebo zvířata v nouzi?

Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a lidé již přemýšlí, čím své nejbližší obdarovat. Na internetu i v obchodech mají možnost vybírat z tisíců dárků, ale co pořídit takový, který udělá radost hned dvakrát? V České republice fungují desítky charitativních projektů, které mají za cíl podpořit osamělé děti v dětských domovech, seniory, nemocné nebo zvířata v nouzi. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila seznam programů s dárky, který vykouzlí dvojí úsměv na rtech, a to nejen na Vánoce.