reklama
CNN Prima News internetový obchod

internetový obchod

Výpis příspěvků ke štítku „internetový obchod“

Komu uškodí konec pandemie? Návratu do normálu se obávají streamovací služby či e-shopy

22. ledna 2022 11:18

Zatímco svět vzhlíží ke koronavirové variantě omikron s nadějí na brzký konec pandemie, ne všichni se z postupného návratu do normálu raduje. Své o tom ví streamovací služba Netflix, jejíž výhled na první letošní kvartál vyděsil investory. Žně končí také internetovým obchodníkům, kteří zejména v prvním roce pandemie zažívali rekordní nárůsty tržeb.

Zkontroloval někdo, co má v krabici? Sociální sítě si střílí z Rathova odchodu z vězení

11. ledna 2022 23:44

Propuštění někdejšího ministra zdravotnictví a středočeského hejtmana Davida Ratha z vězení vyvolalo sérii rozporuplných reakcí. Někteří netajili rozhořčení, jiní využili situaci pro tradiční nálož vtipných koláží a dalších internetových vtipů. Tvůrci se myšlenkami vraceli třeba k pověstné krabici na víno či vytáhli staronový fór, že je za svobodu určitě „rath“.

Komplikace pro lidi, kteří shání dárky. Internetový obchod Alza měl výpadek

17. prosince 2021 16:43
Aktualizováno

Internetový obchod Alza.cz měl výpadek na svých webových stránkách. Zákazníci si nemohli prohlédnout ani objednat zboží. Důvodem měla být technická chyba. Podle většiny dopravců už nakupujícím moc času nezbývá, na nákupy mají poslední den, pokud chtějí mít jistotu, že jim objednané zboží přijde před Štědrým dnem.

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos letos opustí funkci výkonného ředitele

2. února 2021 22:48

Zakladatel amerického internetového obchodu Amazon Jeff Bezos letos opustí funkci výkonného ředitele podniku. Nahradí ho Andy Jassy, který nyní řídí cloudové aktivity Amazonu. Bezos se stane výkonným předsedou správní rady podniku. Amazon v úterý rovněž oznámil, že jeho čtvrtletní tržby poprvé překonaly hranici 100 miliard dolarů.

Ředitel Amazonu: Vánoční špička je dvojnásobná. Přijali jsme tři tisíce brigádníků

17. prosince 2020 13:51

Poslední týden před Vánoci tradičně vrcholí nákupní horečka a tlak na dodání objednaného zboží z internetu. Právě po něm je letos extrémní poptávka i kvůli koronavirovým omezením. Internetové obchody a zásilkové služby tak na pomoc najímají brigádníky. Logistickou špičku zažívá i jeden z největších internetových obchodů světa – Amazon. Ten se snaží i v této těžké době své zaměstnance povzbudit a ocenit.

Začal prodej elektronických dálničních známek. E-shop ale zatím nefunguje

1. prosince 2020 12:08
Aktualizováno

Nákup elektronických dálničních známek na příští rok přes internetový obchod edalnice.cz od rána nefunguje. Ostrý provoz e-shopu se má spustit během dneška, ještě se ladí některé detaily, řekl Martin Opatrný, mluvčí státní společnosti Cendis, která systém provozuje. Podle něj si ovšem první známky už někteří řidiči brzy ráno koupit stihli.

Vládní nařízení versus realita v pobočce Alzy. Hlava na hlavě, fronta desítek lidí

20. listopadu 2020 18:44
Aktualizováno

Jeden zákazník na patnáct metrů čtverečních prodejní plochy obchodu, tak zní vládní nařízení, které má pomoci omezit šíření koronaviru. Šokovaný zákazník redakci CNN Prima NEWS poslal fotografie, jaká je realita. Na záběrech je zachycena situace v pražské holešovické pobočce Alzy, a to v pátek 20. listopadu v podvečer. I přes jasně definovaná pravidla kvůli pandemii se v obchodě stojí dlouhé fronty a lidé jsou u sebe v těsné blízkosti. Firma uvedla, že se v nouzovém stavu snaží o maximální bezpečí zákazníků a fronty řešit.

reklama