reklama
CNN Prima News Interpol

Interpol

Výpis příspěvků ke štítku „Interpol“

Falešné vakcíny proti koronaviru mohou ohrozit zdraví i životy, varuje Interpol

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru SARS-CoV2, varovala své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost může být podle Interpolu v ohrožení nejen kvůli falešným internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě organizace.

Muž v Rusku unesl sedmiletého chlapce. Policisté ho po dvou měsících osvobodili

Aktualizováno

V ruské oblasti Vladimir zmizel 28. září žák první třídy, když se vracel ze školy. Policejní jednotky pátraly po chlapci dva měsíce a do celé akce se zapojilo přes 3 000 lidí. Ve čtvrtek byl sedmiletý chlapec osvobozen a 26letý únosce, který je podezřelý z pedofilie, zadržen. Svět oblétly záběry ze samotného zásahu, které zveřejnilo v pátek ruské ministerstvo vnitra.

Šéf Interpolu: Mezinárodní zločin se přizpůsobuje koronaviru, kriminalita vzroste

Generální tajemník Interpolu Jürgen Stock varoval před nárůstem kriminality a adaptací globálních zločineckých skupin na koronavirovou pandemii. Obává se podvodů s falešnými lékařskými prostředky, nárůstu kybernetické kriminality a toho, že lidé, kteří kvůli restriktivním koronavirovým opatřením přišli o živobytí, budou hledat nové zdroje příjmu nelegálního charakteru.

Obří operace Interpolu: Policisté po světě zabavili 19 tisíc ukradených artefaktů

Interpol spustil na podzim minulého roku ve spolupráci s Europolem celosvětovou operaci, při které cílil na kradená umělecká díla. Policisté provedli synchronní razii v několika státech včetně Česka a podařilo se jim zabavit celkem 19 tisíc vzácných uměleckých děl. Přes sto zlodějů skončilo v poutech. Interpol informace o operaci odtajnil ve středu.

reklama