reklama
CNN Prima News Interpol

Interpol

Výpis příspěvků ke štítku „Interpol“

Je mu 60 a hledá ho Interpol. Viceprezident Surinamu nastoupil jako fotbalový kapitán

23. září 2021 06:22

Žádný Messi nebo Ronaldo, fotbalový svět se v posledních hodinách baví 60letým viceprezidentem jihoamerického státu Surinam Ronniem Brunswijkem. V úterý nastoupil do prvního kola fotbalové Ligy CONCACAF, což je africká obdoba Evropské ligy. Týmu Inter Moengotapoe, jehož je majitelem i předsedou, navíc navlékl kapitánskou pásku. Na odvetu už ale nemůže, hrozí mu zatčení Interpolem.

Falešné vakcíny proti koronaviru mohou ohrozit zdraví i životy, varuje Interpol

2. prosince 2020 12:54

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru SARS-CoV2, varovala své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost může být podle Interpolu v ohrožení nejen kvůli falešným internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě organizace.

Muž v Rusku unesl sedmiletého chlapce. Policisté ho po dvou měsících osvobodili

21. listopadu 2020 12:00
Aktualizováno

V ruské oblasti Vladimir zmizel 28. září žák první třídy, když se vracel ze školy. Policejní jednotky pátraly po chlapci dva měsíce a do celé akce se zapojilo přes 3 000 lidí. Ve čtvrtek byl sedmiletý chlapec osvobozen a 26letý únosce, který je podezřelý z pedofilie, zadržen. Svět oblétly záběry ze samotného zásahu, které zveřejnilo v pátek ruské ministerstvo vnitra.

Írán s žádostí o zadržení Trumpa nepochodil. Interpol Teheránu nevyhoví

29. června 2020 17:20

Írán požádal Interpol o pomoc při dopadení a zadržení amerického prezidenta Donalda Trumpa a několika desítek dalších lidí kvůli lednovému útoku v Bagdádu. Během úderu, při němž bylo použito bezpilotní letadlo, přišel o život íránský generál Kásim Sulejmání. Interpol ale podle očekávání odpověděl, že žádosti Teheránu nevyhoví.

Šéf Interpolu: Mezinárodní zločin se přizpůsobuje koronaviru, kriminalita vzroste

11. května 2020 23:31

Generální tajemník Interpolu Jürgen Stock varoval před nárůstem kriminality a adaptací globálních zločineckých skupin na koronavirovou pandemii. Obává se podvodů s falešnými lékařskými prostředky, nárůstu kybernetické kriminality a toho, že lidé, kteří kvůli restriktivním koronavirovým opatřením přišli o živobytí, budou hledat nové zdroje příjmu nelegálního charakteru.

Obří operace Interpolu: Policisté po světě zabavili 19 tisíc ukradených artefaktů

7. května 2020 16:28

Interpol spustil na podzim minulého roku ve spolupráci s Europolem celosvětovou operaci, při které cílil na kradená umělecká díla. Policisté provedli synchronní razii v několika státech včetně Česka a podařilo se jim zabavit celkem 19 tisíc vzácných uměleckých děl. Přes sto zlodějů skončilo v poutech. Interpol informace o operaci odtajnil ve středu.

reklama