CNN Prima News Interpol

Interpol

Výpis příspěvků ke štítku „Interpol“

Muž zabil umírající a trpící manželku, hrozí mu doživotí. Chceme ho mít doma, prosí dcera

12. února 2022 06:46

Svět obletěl dojemný a smutný příběh britského manželského páru, který spolu byl přes půl století. Muž svoji nevyléčitelně nemocnou partnerku trpící rakovinou krve zabil. Prý si to přála, a chtěl jí tak ulevit od bolesti. Jenže čin spáchal na Kypru a místní prokuratura obvinila Brita z vraždy. Za tu je na středomořském ostrově v případě odsouzení automaticky doživotí. Dcera i právníci obžalovaného se nyní snaží zoufalému muži pomoci.

Je mu 60 a hledá ho Interpol. Viceprezident Surinamu nastoupil jako fotbalový kapitán

23. září 2021 06:22

Žádný Messi nebo Ronaldo, fotbalový svět se v posledních hodinách baví 60letým viceprezidentem jihoamerického státu Surinam Ronniem Brunswijkem. V úterý nastoupil do prvního kola fotbalové Ligy CONCACAF, což je africká obdoba Evropské ligy. Týmu Inter Moengotapoe, jehož je majitelem i předsedou, navíc navlékl kapitánskou pásku. Na odvetu už ale nemůže, hrozí mu zatčení Interpolem.

Tomáš, Míša nebo Anička. Ročně se pohřešují tisíce dětí. Které případy otřásly Českem?

27. dubna 2021 09:52

Už třináctý den se pátrá po patnáctiletém Tomáši P. z Brna. Ten se ztratil minulou středu a od té doby nemá rodina žádné zprávy, kde by se chlapec mohl nacházet. Bohužel se nejedná o jediné dítě, které policisté hledají. V Česku se ročně ztratí několik tisíc dětí, a i když má většina pátracích akcí šťastný konec, někdy se stává, že se tělo vůbec nenajde. Společností tak otřásají například příběhy Míši Muzikářové nebo Aničky Janatkové.

Falešné vakcíny proti koronaviru mohou ohrozit zdraví i životy, varuje Interpol

2. prosince 2020 12:54

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru SARS-CoV2, varovala své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost může být podle Interpolu v ohrožení nejen kvůli falešným internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě organizace.

Muž v Rusku unesl sedmiletého chlapce. Policisté ho po dvou měsících osvobodili

21. listopadu 2020 12:00
Aktualizováno

V ruské oblasti Vladimir zmizel 28. září žák první třídy, když se vracel ze školy. Policejní jednotky pátraly po chlapci dva měsíce a do celé akce se zapojilo přes 3 000 lidí. Ve čtvrtek byl sedmiletý chlapec osvobozen a 26letý únosce, který je podezřelý z pedofilie, zadržen. Svět oblétly záběry ze samotného zásahu, které zveřejnilo v pátek ruské ministerstvo vnitra.