reklama

Jak vytvořit jednoduchou textilní aplikaci – skládaná brož

 • Téma: Hobby
 • Prima DOMA
 • Adriana Dosedělová
 • 5. července 2021 11:05

Zbyly vám nějaké zbytky látek a nevíte, co s nimi? Vyhodit je by bylo škoda. Pojďte se podívat, co z nich Šárka Rooya vykouzlila. Jde o krásné látkové brože, které zvládnete i vy. Uvidíte, jakou s nimi uděláte parádu.

reklama

Co na jejich tvorbu budete potřebovat?

 • zbytky látek
 • výplňový materiál – vatu nebo vatelín
 • brožové můstky nebo spínací špendlíky
 • ozdobné knoflíky
 • filc, výseky z filcu
 • šablony
 • nůžky, jehlu, nitě

Vzhledem k tomu, že se brož skládá ze čtyř srdíček, nejprve si musíte vystřihnout ze zbytků látek 8 stejných látkových srdíček. V dalším kroku k sobě přiložte lícem dvě srdíčka. Obšijte je podél jejich okrajů a u spodního hrotu srdce si ponechte volný otvor. Doporučujeme vám, abyste je šili co nejvíce u okraje, aby srdíčko potom bylo co největší a snadněji se nám převracelo.

Ve chvíli, kdy se dostanete do středu srdíčka mezi dva obloučky, je dobré si okraj trochu nastřihnout. Srdíčko se vám pak bude lépe obracet a bude mít hezčí tvar. Na konci šití si steh dobře zapošijte, aby ten steh byl skutečně pevný a při převracení srdíčka nepovolil. Hotové srdíčko opatrně obraťte. Je to sice trošku těžší, protože to je malé srdíčko, nevzdávejte se, ono to jde. Pomoci si můžete třeba nůžkami. Převrácené srdíčko dírou u spodního hrotu vycpěte. I zde si můžete pomoci nůžkami. Vycpané srdíčko potom uzavřete sešitím. Pozor, zbylou nit neodstřihávejte.

Stejným způsobem si vyrobte další tři srdíčka. Nyní ze čtyř srdíček vytvořte kytičku, čili všechna srdíčka teď přišijte k sobě. Přiložte srdíčka k sobě. V tom středu je skutečně pevně k sobě stáhněte. Nevadí přitom, že to nebude zrovna krásné, důležité je, aby srdíčka byla k sobě pevně sešita. Jinak neutvoří krásnou kytičku.

Když máte všechna srdíčka k sobě sešitá, ozdobte kytičku z vrchní strany. Do středu přišijte výseky z filcu a na ně pak našijte nějaké pěkně zdobené knoflíky. Na druhou stranu kytičky pak přišijte brožový můstek nebo spínací špendlík.

Tagy:
šití DIY brož textilní aplikace
Nová pravidla pro nošení respirátorů. Lidé s potvrzením od lékaře už ho mít nemusí
Koronavirus

Nová pravidla pro nošení respirátorů. Lidé s potvrzením od lékaře už ho mít nemusí

Lidé, kteří nemohou ze zdravotních důvodů nosit respirátor, ho nebudou muset nosit. Musí mít ale potvrzení od lékaře. Schválila to v pátek vláda, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Úprava je součástí nového mimořádného opatření o nošení ochrany úst a nosu, které vláda schválila. Předchozí opatření tento týden zrušil Nejvyšší správní soud.

Proč stát neuznává protilátky? Kamarádi Vojtěcha by přišli o kšefty, míní Kaňkovský

Poslanec KDU-ČSL a lékař Vít Kaňkovský se pozastavuje nad tím, proč stát odmítá uznávat vysokou hladinu protilátek proti covidu jako průkaz bezinfekčnosti. Naznačil, že to může být kvůli kšeftům kamarádů ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), kteří vlastní laboratoře. Důkazy pro své tvrzení ale nemá. Vojtěch nařčení odmítl a označil ho za nesmysl. Slova Kaňkovského podle ministra souvisí s blížícími se volbami.

Cesta do Chorvatska byla utrpení. Klienti RegioJetu si stěžují na zápach a nepořádek

Zápach moči ve vagonech, nefungující klimatizace, netekoucí voda a mnohahodinové zpoždění vlaku. To jsou zkušenosti některých cestujících, kteří se na dovolenou vydali vlakem společnosti RegioJet do Chorvatska. Ta se hájí, že zpoždění nabírá kvůli výlukám na tratích v kombinaci s kontrolou dokladů a proticovidovými opatřeními. Přiznává, že vlaky pak nejsou dostatečně připravené na další cestu.

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

reklama

Domácí zpravodajství

Češi nechtějí číst slovensky a Slováci česky, festival MAČ to zkouší změnit

Z nosa mi kvapká hrdzavá krv. Ako ma šéf karhal. Ligotal sa čistotou. Rozumí Češi těmto větám z nejnovějšího románu slovenského spisovatele Laca Keraty? Starší generace snad ano, mladší spíš ne. „Češi dnes tvrdí, že neumí číst slovensky. Bohužel, ani mladší Slováci už nečtou česky,“ říká Petr Minařík, ředitel česko-slovenského Měsíce autorského čtení, který o víkendu vyvrcholí v Bratislavě, Brně a Ostravě.

Test na protilátky nic neřekne. Potřebujete odběr z kostní dřeně, tvrdí Flegr

Test na protilátky vám o imunitě proti covidu moc neřekne. Pokud chcete zjistit, zda jste proti nákaze imunní, musíte na odběry z kostní dřeně, uvedl na Twitteru evoluční biolog Jaroslav Flegr. Právě v kostní dřeni sídlí důležité paměťové B buňky, které zprostředkovávají dlouhodobou imunitu proti covidu. Podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka je ale nesmyslné takové vyšetření kvůli covidu podstupovat.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

reklama