reklama

DIY

Výpis příspěvků ke štítku „DIY“

Vyrobte si houpačku ze zbytku palety

K pobytu na letní zahradě pohoda na houpačce bezpochyby patří. A pokud ji ještě nemáte, můžete si ji snadno vyrobit z přebytečné palety. Pár vrutů, lano a nakonec ještě polštářky, kterým vytvoříte originální povlak bez šití. Pojďte se do toho pustit!

Postavte na zahradě podle našeho návodu hotel pro užitečný hmyz

Hmyzí hotel je uměle vytvořená skrýš pro užitečné druhy hmyzu, kterou stavíme na našich zahradách, případně na balkonech nebo terasách. Jedná se zpravidla o budku nebo dřevěný rám různé velikosti, jenž se skládá z několika přihrádek. Do těchto přihrádek jsou umístěny přírodní materiály, které hmyz nejčastěji a nejraději obývá a kde může nejen přebývat, ale také přezimovat a klást vajíčka.

Vyrobte si plstěnou vílí panenku podle našeho návodu

Pokud vás nebo vaše děti trápí ošklivé sny, rozhodně si musíte vyrobit tuto krásnou plstěnou vílu. Postup výroby je snadný a bude vás bavit. Vílu si můžete vyrobit v různých barvách a stylech a může to být i hezký dárek k narozeninám pro kamarádku či kolegyni. A děti budou nadšené také. Víla jim může dělat celou noc příjemného průvodce a ochránce. Klidné spaní a hezké sny jsou zaručené!

Návod na výrobu originálního stojánku na ubrousky

Při stolování, a zvlášť slavnostním, si rádi přidáváme na stůl drobné pomůcky, kterými doplňujeme běžné talíře a příbory. Jsou to mezi jinými také stojánky na ubrousky. Pokud vám nevyhovují stojánky, které vám nabízejí v obchodě, vyrobte si šikovný stojánek na ubrousky doma. A aby vás nevyšel draho, použijte korkové zátky od vína.

Stavba bezpečného ohniště z palety

Stavba sofistikovaného ohniště je stejně důležitá jako jakákoliv jiná. U ohniště především klademe důraz na bezpečnost a design. Postavit obyčejné ohniště tak, že do země vykutáme jámu a obložíme ji špinavými kameny, umí asi každý. Ale vyrobit si opravdu zajímavé a finančně nenáročné ohniště, které bude splňovat obě daná kritéria, je už trochu sázka do loterie. A přeci pro vás máme jeden zajímavý nápad.

Stará trička zužitkujte... třeba jako originální potah na křeslo

Staré křeslo ještě slouží a je pořád pohodlné, ale potah už není tak hezký, jako když jste si ho pořizovali? Nebo vás jenom omrzela původní barva? Není nic snadnějšího než si nový potah sami ušít. Zvládnete to do hodinky a díky snadnému návodu podle Šárky Rooyi si nový zcela originální potah na křeslo ušijete dokonce i ze starých oblíbených triček.

Jak na krásnou moskytiéru ze starých záclon

Užijte si léto naplno bez obtěžujícího hmyzu a komárů. Vyrobte si spolu s námi vychytanou moskytiéru od Ládi Hrušky. Spolu s Radkou Hamáčkovou přišli s jednoduchým návodem na krásnou moskytiéru do oken ze starých záclon, která vás vyjde jen na pár korun a navíc bude působit, jako efektivní dekorace vašeho okna.

Návod na výrobu originálních korálkových náušnic

Chybí vám k nové halence nebo oblíbeným šatům náušnice? Nevadí, slušivý a perfektně ladící šperk si můžete snadno vyrobit sami doma. Stačí vám hobby kleště, tenký drát, náušnicové komponenty a korálky podle vlastního výběru. Můžete si tak vyrobit vlastní náušnice přesně podle barvy, kterou potřebujete. A můžete si jich nakonec vyrobit, kolik budete chtít.

Vyrobte si s námi originální hrací stolek s hodinami a LED páskem

Starý konferenční stolek s prasklou skleněnou výplní můžete snadno proměnit na originální hrací stůl. Pomocí plexiskla a LED páskou vyrobíte jednoduchými kroky zcela nový a zajímavý kus nábytku. Můžete na něm hrát kostky nebo si jenom v klidu vypít kávu. A mohl by se hodit i do kanceláře jako příjemné odpočinkové místo.

Vyrobte si květinovou dekoraci pro vaše živé rostliny

Květy a květinové dekorace nám zpříjemňují a zútulňují bydlení. Můžeme jej změnit podle ročního období anebo svátku. Pokud máte doma kousek drátěného pletiva, proutěný košík a přírodní dekorace, snadno si vyrobíte základní rám pro řezané květy nebo pěstování rostlin ve vodě, tzv. hydroponické pěstování. Jako vázu můžete použít cokoliv, co nepropouští vodu, například zavařovací sklenici. Nechte se inspirovat nápadem Šárky Rooyi a přineste do svého domova kousek přírody.

Když se zamiluje lampa s kufrem, výsledkem je stůl

Napadlo vás někdy zkombinovat starou lampu a lodní kufr? Ne? Tak to je škoda, ale nevadí. Právě následující návod vám ukáže, jak z těchto věcí vyrobit naprosto originální stolek, který bude mít navíc ještě úložný prostor. Výsledný výrobek se skvěle hodí například na chalupu a kamkoli, kde má svoje místo rustikální styl. Příjemné je, že nebudete potřebovat žádné speciální nářadí a ani pracovní postup není nijak náročný.

reklama