reklama

Návod na výrobu originálních korálkových náušnic

Chybí vám k nové halence nebo oblíbeným šatům náušnice? Nevadí, slušivý a perfektně ladící šperk si můžete snadno vyrobit sami doma. Stačí vám hobby kleště, tenký drát, náušnicové komponenty a korálky podle vlastního výběru. Můžete si tak vyrobit vlastní náušnice přesně podle barvy, kterou potřebujete. A můžete si jich nakonec vyrobit, kolik budete chtít.

reklama

Materiál pro výrobu náušnic

  • různé tvary a barvy korálků
  • korálky ve tvaru tulipánů či jiné květiny
  • tenký stříbrný měkký drát
  • kovové náušnicové komponenty

Nářadí pro práci

  • štípací kleště
  • ketlovací kleště
  • ploché kleště

Jako první si ustřihneme 30 cm tenkého drátu. Můžeme stříhat štípačkami nebo nůžkami, drát je jemný a ani klasickým nůžkám to vadit nebude. Na barvě ani druhu drátu tolik nezáleží, nebude ho skoro vidět a nebude se ani dotýkat kůže. Pak si na ustřižený drát navlékneme větší korálek, konce drátu spojíme k sobě a korálek uprostřed zatočíme tak, abychom ho na daném místě ukotvili. Na jeden z drátů navlékneme tři menší korálky a těsně u velkého korálku vytvoříme z těchto malých korálků smyčku. Vytvoříme tak malý lísteček.

Navlečeme ještě jednou tři malé korálky a stejným způsobem vytvoříme ještě jeden lísteček. Pak drátky spojíme k sobě a navlečeme na oba najednou jeden o něco větší korálek. Poté navlékneme korálek ve tvaru tulipánu, nebo jiný podobný květinový korálek, a na konci ještě jeden velký korálek.

Jak vytvořit očko na konci náušnice

Pomocí ketlovacích kleští otočte oba spojené konce drátků těsně u posledního korálku do pravého úhlu. Stále držte drát v kleštích a volné konce obtočte kolem horní části ketlovacích kleští. Otáčejte na místě, kde vytvoříte očko vhodné velikosti. Pak smyčku z kleští vytáhněte a navlečte zpátky na kleště, ale na spodní části. Volný konec obtočte několikrát kolem drátků pod smyčkou. Tím to celé uzavřeme a upevníme.

Plochými kleštěmi můžeme konce drátů zamáčknout k sobe a těsně ke korálku tak, aby nás volné konce neškrábaly nebo nepíchaly při nošení. Nakonec narovnáme vytvořené očko a navlékneme náušnicové zapínání.

Stejným způsobem vytvoříme druhou náušnici a obměnou použitých korálků můžeme vytvořit mnoho dalších náušnic podle potřeby.

Tagy:
výroba DIY náušnice z korálků ketlování
Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí
Počasí

Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí

Po zbytek tohoto týdne se budou v Česku objevovat tropické teploty i bouřky. Začátek srpna pak ale zřejmě přinese mírné ochlazení. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. Celkově budou teploty i objemy srážek po čtyři týdny od pondělí do 22. srpna na úrovni dlouhodobých průměrů. Právě tento týden bude asi nejteplejší a nejdeštivější.

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní
Koronavirus

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní

„Pokud přijde na podzim další vlna epidemie koronaviru, budou zbytečně umírat ti, kteří se nenechali naočkovat,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dodal, že když se do vakcinace nyní „šlápne“, mohla by Česká republika na podzim dosáhnout alespoň 70procentní proočkovanosti. Podle imunologa Zdeňka Hostomského navíc neexistuje logisticky snadný způsob, jak ve velkém měřit hladiny protilátek a míru imunity, které by třeba pomohly vyjmout některé lidi z pravidelného testování.

Na Děčínsku udeřily silné bouřky. Voda natekla do sklepů, uvěznila i auto pod viaduktem

Bouře a déšť zaměstnávají od odpoledne hasiče v Děčíně, kteří za dvě hodiny vyjeli k více než 20 událostem. Voda natekla do sklepů na několika místech ve městě, v ulici U Koupaliště zatopila viadukt. V Boleticích nad Labem, části Děčína, spadly dva stromy na vozovku. Lidé nahlásili také vodu v panelovém domě. Na Twitteru to uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

reklama

Domácí zpravodajství

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

reklama