reklama

Jaká bude letošní zima podle zvířat?

Ilustrační foto
Foto:

Příroda je všemocná. A ona moc dobře ví, jaká bude letošní zima. Pokud se ji naučíme správně vnímat, můžeme se spolehnout, že budeme v předpovědích přesnější, než kdejaký meteorolog.

reklama

Příroda je všemocná. A ona moc dobře ví, jaká bude letošní zima. Pokud se ji naučíme správně vnímat, můžeme se spolehnout, že budeme v předpovědích přesnější, než kdejaký meteorolog.

A podle čeho se tedy v předpovědi řídit? Podle zvířat...

 Trvalé mrazy nás neminou, pokud pavouci tkají pavučiny přes sebe. Když se zvířata začnou stěhovat na jižní stranu hor anebo se drží poblíž lidských obydlí, přijde tuhá zima. Tuční zajíci a husy s huňatou srstí a peřím opět předpovídají velkou zimu. Stejně tak, pokud pozorujete vysoké krtince, mravenci si nosí do mraveniště hodně materiálu, jestliže se vyskytuje hodně žaludů anebo v listopadu některé stromy začnou kvést. 
Opak nastane, když zasněží už v říjnu, červenec i srpen jsou stejně teplé měsíce, nebo je srpen dokonce teplejší. Dále o mírné zimě svědčí malá úroda hub. A když v říjnu spadne všechno listí, teplota se skoro nedostane pod nulu, ale přijde hodně srážek.

A jaká bude tedy ta letošní?
Podle srsti zvířat se můžeme těšit na opravdovou zimu. Jeleni mají hustou srst, stejně jako psi a kočky, které žijí venku i divočáci prý mají letos hodně štětin. Podle odborníků jsou i ptáci připraveni na zimu, mají krásné peří. Včely zase pečlivě zavoskované plástve. Podle znalců se ale nemusíme bát sněhových kalamit. Vysoká zvěř začala volně migrovat a nedrží se okolo svých krmelců, což značí, že se nemusíme v blízké době bát silných sněhových přívalů. 
Sílu zimy lze také pozorovat na apetitu domácích zvířat. To by ale podle těch mých musela příjít Sibiř.☺

Barbara Vávrová💓

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

reklama
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Fronty a pozdní otevření. Slovensko začalo s plošným testováním obyvatel
Následky covidu: V Česku vzrostla nezaměstnanost, Slovensku hlouběji klesl HDP
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Několik hodin denně pečuje Dominik o kůži. Jak žije mladý muž s nemocí motýlích křídel?
Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají
Další články
reklama
reklama