Vlci z různých smeček se na Šumavě spolu potkávají. Vědci nabídli konkrétní příběh
Nejnovější příspěvky autora
Toulavé kočky v Česku: Jak jim pomoci a proč potřebujeme změnu legislativy?
Láska skrze misku: Jak vybrat ideální stravu pro kočku v každém věku?
Chuťové preference koček se mění v průběhu jejich života, stejně jako u lidí. Mladé kočky musí správně růst, zatímco dospělé kočky potřebují dostatek krmiva ke svým aktivitám. Starší kočky zase ocení jídlo snadno stravitelné a šetrné k trávicímu systému. Tyto individuální potřeby je třeba respektovat. Jak přizpůsobit stravu koček podle jejich aktuálního životního období?
Videopodcast: Je čas ukončit norování lišek? Zjistěte, co říkají odborníci
Norování lišek rozděluje společnost. Zatímco myslivci obhajují tuto historickou metodu jako účinný způsob regulace přemnožených predátorů na určitých místech naší republiky, ochránci zvířat ji označují za brutální a zastaralou praktiku, která do moderní společnosti nepatří. Jaké jsou argumenty obou stran? Co na to poslanci? A je možné najít kompromis?
Další příspěvky autora
Příběh pomoci: pes Persy ohlídá nemocného Vojtu
Asistenční pes Persy našel nového majitele. Stal se jím Vojta, kterému v 15 letech diagnostikovali mozkový nádor, jenž mu způsobil částečné ochrnutí, ztrátu zraku a krátkodobé paměti. Těžkým životním zkouškám teď budou čelit ve dvou. Osmý ročník dobročinného projektu se zaměřuje na speciální výcvik čtyřnohých kamarádů a vznikl pod záštitou společností Mars a BILLA.
Videopodcast: Transporty a porážky hospodářských zvířat: Fakta, která vás donutí přemýšlet
Hospodářská zvířata cítí bolest, vnímají emoce a jejich inteligence nás často překvapí. Jak ale vypadá jejich život na farmách, během transportu a při porážkách? Česká republika nyní čelí důležitým diskuzím o právech těchto zvířat, ať o rituálních porážkách, transportech do třetích zemí nebo aktuální hlasování o povinnosti kamer na jatkách. Pojďme se podívat na aktuální problematiku očima odborníků.
Komentář: Jaké základy je dobré vědět, pokud jsem svědkem týrání zvířete?
Jaký dát letos zvířatům nejcennější vánoční dárek? Nebuďme lhostejní. Lhostejnost vůči týrání zvířat totiž zabíjí stejně jako ti, kteří se takového jednání na bezbranných zvířatech dopouštějí. Jak postupovat, pokud jste se stali svědky týrání nebo nevhodných podmínek chovu zvířat, pro nás popsala Míša Baierová ze spolku Fousek z.s.
Malé kotě přišlo kvůli nemoci o oči. Kokoska si po prožitém trápení začíná užívat života
Slepota u psů a koček, to je spolu s dalšími zvířecími handicapy téma, které lidi často rozesmutní. Zvířatům samotným ale nijak nebrání ve šťastném životě. Jakmile si na nový stav zvyknou, někdy byste na nich ani nic nepoznali.
Videopodcast: Konec psů na řetězech a buskingu? Česká legislativa se zabývá ochranou zvířat
V Česku se stále řeší otázka ochrany psů před nevhodným zacházením. V novém dílu videopodcastu Za práva zvířat mluvili odborníci z oblastí práva, veterinární péče a městské policie o tom, jak chránit psy před týráním, zneužíváním k žebrání a životem na řetězu. Hosté diskutovali o problémech, které brání efektivní ochraně zvířat, a nastínili naděje na přijetí nových zákonů, které by posílily práva psů v ČR.
Videopodcast Za práva zvířat: Dostihoví koně, od Velké pardubické po samotný důchod
Další díl podcastu Za práva zvířat bude patřit dostihovým koním. Pobereme nedávnou Velkou pardubickou a slavný Taxisův příkop až po důchod těchto majestátních zvířat.
Videopodcast: Holubi ve městech: jsou skutečně škůdci, nebo je na čase změnit náš pohled?
Další díl našeho podcastu Za práva zvířat se bude soustředit na situací městských holubů a jejich životu ve městech. Proč jsou považováni za zdivočelá domácí zvířata, a proč je mylné je označovat za škůdce. Přibližuje humánní přístupy k regulaci jejich populace, především koncept městských holubníků, které již fungují v některých českých městech. Čtenář se dozví, jak pomoci zraněnému holubovi, kdy zavolat odborníka a kde se o holuby starají organizace jako „Holubi v nouzi“. Vyvrací mýty o tom, že jsou holubi nebezpečnými přenašeči nemocí, a nabízí praktické rady pro každého, kdo chce holubům účinně pomáhat.
Videopodcast: Jaké jsou nové praktiky množitelů a kde chybují budoucí majitelé psů?
Pokud se rozhodujete, že si koupíte psa, ale nechce se vám investovat do jedince s průkazem původu, raději běžte adoptovat do útulku. Ve většině případů vás totiž koupě bez papírů zavede do množírny, a v budoucnu by se vám takové rozhodnutí mohlo i krutě finančně nevyplatit, protože takový pes může mít mnoho genetických vad, které se následně projeví na jeho zdraví. Další díl našeho videopodcastu – Za práva zvířat bude o množírnách a praktikách množitelů.
Světový den bez klecí: kdo přišel vysvobodit plyšová zvířata z klece před Europarlamentem?
Na Světový den bez klecí, který se konal 14. 10., mohli poslanci a poslankyně Evropského parlamentu vyjádřit svou podporu slíbenému zákazu chovu zvířat v klecích symbolickým vysvobozením plyšových prasat, slepic, králíků a telat z klece. Vyzvala je k tomu koalice Konec doby klecové sdružující 170 evropských nevládních organizací v čele s Compassion in World Farming (CIWF). Akce se konala před Evropským parlamentem na Place du Luxembourg v Bruselu, z českých europoslanců nedorazil nikdo.