CNN Prima News Barbara Vávrová
Barbara Vávrová

Barbara Vávrová

redaktorka FTV Prima

Jsem redaktorka a reportérka Prima mazlíčka. Zvířata miluju od malička a sice jsem se vydala studiem diplomacie jinam, ale stejně si mě našla! Naše rodina má 3 psy a já sama ještě 2 kočky a osvojené veverky. Skoro všechna naše zvířata jsou zachráněná, vím tak, jak důležité je pomáhat. (barbara.vavrova@iprima.cz)

Nejnovější příspěvky autora

Svět zvířat

Evropská komise zradila důvěru občanů: Ignoruje závazek zrušení klecových chovů

Téměř čtvrtina masa v EU se vyhodí před konzumací. Zvířata tak umírají naprosto zbytečně, navíc po životě v nehumánních podmínkách, jako jsou například klecové velkochovy. Přitom právě konec klecí má u veřejnosti obrovskou podporu. Téměř 1,4 milionu obyvatel podepsalo evropskou občanskou iniciativu za ukončení klecových velkochovů; 89 % obyvatel EU (84 % v ČR) podporuje konec klecí.

Další příspěvky autora

Jak se zachovat, když vás na horách překvapí hustá mlha či lavina?

Horská turistika patří k velmi oblíbeným zimním aktivitám. Možná i proto nejčastěji vyráží členové horské záchranné služby do terénu kvůli pátrání po pohřešovaných osobách. Výjimkou nejsou ani laviny a další nehody, kvůli kterým drží 24hodinové pohotovosti horští záchranáři se svými psími svěřenci nejen v horských oblastech, ale i napříč republikou. O tom, jak se na cestu do hor připravit a jak postupovat v případě problémů, promluvil kynolog Horské služby Jan Hepnar.

Hroty a sítě jsou smrtící pasti a nejen pro holuby: Věděli jste, že to jde jinak?

Přítomnost holubů na budovách ve městech a nádražích je mezi lidmi nevítaná. Existuje množství zábran, které holubům znemožňují usednout na určitá místa, a mají je tak chránit před nežádoucím znečištěním. Některé fungují poměrně dobře, velice však záleží na jejich typu a také samotné instalaci. Některé z nich, jako například sítě, vyžadují pravidelnou kontrolu a údržbu. V opačném případě se totiž stávají nebezpečnou smrtící pastí.

Ohrožení havrani a kavky budou ještě ve větším nebezpečí, ornitologové bijí na poplach

Ornitologové z Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické (ČSO) upozorňují, jak devastující vliv na ptáky i přírodu v Brně by měla zamýšlená výstavba velkokapacitní lanovky propojující výstaviště v Pisárkách s univerzitním kampusem v Bohunicích. Kvůli projektu za téměř miliardu korun by mimo jiné zaniklo poslední velké zimní nocoviště tisícovek ohrožených havranů polních a kavek obecných, kteří na Brněnsku tradičně zimují už víc než 100 let. Ornitologové zásadně nesouhlasí se záměrem postavit lanovku a považují ho za bezohledný k životnímu prostředí, drahý a zbytečný. Budou apelovat na zamítnutí projektu jako celku a připravují také petici.

Jak správně přistupovat k tréninku, abychom doma měli dobře vychovanou kočku?

Kočka není pes, proto je v případě její výchovy potřeba zvolit jiný přístup. Povaha a chování kočky je dáno odvěkým způsobem života. Jsou to od přírody samotářská zvířata a s jejich výcvikem je ideální začít už od nízkého věku. S přibývajícími roky lze její zvyky jen velmi těžko a pomalu odnaučit. Jak správně přistupovat k tréninku, abychom doma měli dobře vychovanou kočku?

Povinné městské holubníky, kamery na jatkách a zákaz psů na řetězech

Pražský magistrát v připomínkách k novele veterinárního zákona navrhuje rozšířit ji o zákaz chovu psů na řetězech. Uvedl, že stávající úprava zákazu nevhodných úvazů zvířat je nedostatečná. Ministerstvo pro místní rozvoj navrhuje uložit obcím s přemnoženou populací holubů povinnost vybudovat a spravovat obecní holubníky. Vyplývá to z připomínek k novele na vládním webu.

Vánoční zázrak: Koťátko Šklíba překonalo zlomenou čelist i kočičí mor

O víkendu 16. prosince, kdy už každý z nás nasával vánoční atmosféru, se do organizace Destiny Pet, které pomáhá zvířatům převážně opuštěným kočičkám, dostala malá kočičí holčička, kterou původně pojmenovali Tlamička. Měla strženou kůži na celé spodní čelisti. Rána vypadala velmi ošklivě, ale nikdo netušil, co vše ještě toto malé kotě bude muset zažít.