CNN Prima News Jan Hrušovský

Jan Hrušovský

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Stále sháníte herní dárky? V posledním díle CNN Prima Gaming poradíme, s čím uděláte radost
Gaming

Stále sháníte herní dárky? V posledním díle CNN Prima Gaming poradíme, s čím uděláte radost

Štědrý den už je prakticky za rohem, a spolu s ním i neméně tradiční stresy ze shánění posledních dárků. Nemáte páru, čím byste udělali hráčům radost? V poslední letošní epizodě pořadu CNN Prima Gaming vám rádi přihodíme několik tipů, po čem byste měli sáhnout. Víkendová herní relace si dává do února pauzu, starší díly nicméně najdete na webovém archivu cnnprima.cz.

Česká hra roku 2021: Uspěl historický titul i simulátor bezdomovce. Podívejte se na vítěze
Gaming

Česká hra roku 2021: Uspěl historický titul i simulátor bezdomovce. Podívejte se na vítěze

V Česku působí více než stovka herních studií. Které z nich ale vloni vydalo nejlepší hru? To odhalily výsledky ankety Česká hra roku 2021. Celkem se rozdalo osm cen v několika různých kategoriích, přičemž mediálním partnerem akce a členem odborné poroty byla i redakce herního pořadu CNN Prima Gaming. Podívejte se, kdo všechno si odnesl ikonickou sošku za svou práci. Celou reportáž ze slavnostního večera nabídneme v sobotu ve 22:40 na CNN Prima NEWS a na webu cnnprima.cz.

Další příspěvky autora

Bůh války je konečně zpět. V CNN Prima Gaming zhodnotíme nejočekávanější hru letošního roku

Řecký bůh války se vrací a spolu s ním i prvotřídní zábava. Tak hodnotí světoví herní kritici jeden z nejočekávanějších titulů letošního roku, God of War: Ragnarök. I my jsme si Kratův nekonečný hněv náležitě užili, po několika desítkách hodin hraní tak v pořadu CNN Prima Gaming konečně můžeme přinést vlastní verdikt. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Umírá pravé umění? V pořadu CNN Prima Gaming ukážeme, co nám nakreslila umělá inteligence

Nahradí umělá inteligence malíře? V nejbližších několika letech nejspíše ne, už nyní ale dokáže „nakreslit“ působivá díla – stačí zadat několik klíčových slov a o zbytek se postará počítač. Jak funguje virtuální malíř a co všechno během pár minut zvládl vytvořit? To vám ukážeme v novém díle herního pořadu CNN Prima Gaming. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Hříšníci, zlatý hattrick a hvězdný Rytmus. Český esportový šampionát uzavřel letošní sezónu

Hlediště zaplněné do posledního místa, davy skandujících fanoušků, dramatické zápletky a vystoupení hip-hopových hvězd. Redakce pořadu CNN Prima Gaming vyrazila do Brna, aby se na vlastní kůži přesvědčila, jaká atmosféra panovala na největším domácím turnaji Tipsport MČR CS:GO. Co všechno se odehrálo na velkolepém finále největšího esportového šampionátu v České republice?

Pekař, farmář nebo detektiv. Co by dělali finalisté MČR, kdyby nehráli profesionálně hry?

Nejen esportem je člověk živ. Odstartovalo finále českého šampionátu ve hře Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), v němž několik elitních týmů zabojuje o dvoumilionovou výhru. Ale co by přední čeští a slovenští hráči dělali, kdyby nebyli profesionálními virtuálními střelci? Třeba pekaře, farmáře, detektiva nebo právníka. Redakce CNN Prima NEWS, která je mediálním partnerem mistrovství, vybrala nejzajímavější tváře letošního ročníku.

Česká herní elita zabojuje o dva miliony korun. Začíná největší esportový šampionát v ČR

Už tento víkend se ukáže, kdo vládne domácí esportové scéně. V Brně se koná velkolepé Tipsport Mistrovství ČR v počítačových hrách, v němž se utkají nejlepší české a slovenské týmy v kompetitivní střílečce Counter-Strike: Global Offensive. Diváci, kteří přijdou osobně, se mohou také těšit na nabitou show s hudebními hvězdami. Závěr CS:GO sezóny budeme pokrývat po celý víkend na webu CNN Prima NEWS, který je mediálním partnerem tuzemského grandfinále.

Dočkáme se videoherní olympiády? CNN Prima Gaming představí české esportové „nároďáky“

Esportové šampionáty elitních herních klubů se každým rokem těší obrovské pozornosti. Turnaje národních týmů se ale teprve probouzejí. A Češi jsou u toho – již nyní se tuzemské „nároďáky“ mohou chlubit několika zářezy na klávesnici. Jak jsou na tom videoherní olympiády a v jakých titulech se hrají? Odpověď hledal pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Vydělává miliardy, ale chybí mu lidi. V CNN Prima Gaming rozebereme český herní průmysl

Zlaté české ručičky se neztratí ani v herním světě. Tuzemští tvůrci videoher hlásí za rok 2021 miliardové obraty i raketový růst celého sektoru. Jak ale prozradili reportérům herního pořadu CNN Prima Gaming, stále se potýkají s letitými problémy, jako jsou státní byrokracie či nedostatek kvalifikované pracovní síly. Relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Výhra milion korun a unikátní show s Rytmusem. Český esport čeká revoluční šampionát

Show, jakou esport ještě nezažil. Organizátoři letošního mistrovství České republiky v počítačové hře Counter-Strike: Global Offensive posunou laťku tuzemských esportových soutěží o úroveň výš. Nad rámec rozbouřeného kotle se mohou diváci i návštěvníci finálových klání v CS:GO těšit na vystoupení českých a slovenských rapových hvězd, jako jsou Rytmus či Majk Spirit. Mediálním partnerem turnaje Tipsport MČR CS:GO je také CNN Prima NEWS.

Herní konzole PlayStation 5 jako nedostatkový vánoční dárek. Jak ho dostat pod stromeček?

Od uvedení herní konzole PlayStation 5 na trh uplynuly dlouhé dva roky, přesto stále není volně v prodeji. Její výrobce, technologický velikán Sony, se totiž stále pere s pokrytím obrovské poptávky i logistikou. Oblíbená herní konzole tak zůstává nedostatkovým zbožím. Stihnou „pé es pětky“ letošní Vánoce, nebo mají hráči smůlu? To se pokusil zjistit štáb herního pořadu CNN Prima Gaming. Relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na CNN Prima NEWS i na webu cnnprima.cz.