reklama

Jan Mádl: Multiplou až do Parlamentu?

Kampaně politických stran mohou vypadat rozličně. Většinou ale nevybočují z průměru – setkání s občany na náměstích, rozdávání letáků, balónků, zmrzlin či koblih. Českobudějovický zastupitel Jan Mádl, který kandiduje z 21. místa za Piráty a Starosty, se rozhodl vybočit. A s nápadem sobě vlastním přišel s originálním multiplánem, jak se do Poslanecké sněmovny dostat.

reklama
„Mohl jsem pro vás připravit normální volební spot. Krásný, plný předvolebních slibů a nějakou tu vábničku na voliče k tomu. Ale já jsem řekl ne. A protože kandiduji až z 21. místo, připravil jsem si pro vás multiplán,“ říká Mádl hned na úvod. V hlavní roli hraje multipla, mnohými označovaná za nejošklivější auto všech dob.

Mádlovo multipla je speciálně vyvedená. Je modrofialová, z boku jí šlehají multiplameny a na dveřích i kapotě dominuje číslo 21. Na zadním skle je vtipný slogan Zvládneme to uřídit. S multiplou a multiplánem objížděl Jihočeský kraj, kde kandiduje. Měl úspěch. „Snad budou mít ve Sněmovně multigaráže, až tam přijedu. Možná, že svezu i další multiposlance z naší kandidátky,“ směje se Mádl na nádvoří českobudějovického kulturního a kreativního centra Žižkárna.

Jde o prostor bývalých Žižkových kasáren, kterým nyní i se stejnojmenným spolkem vdechuje nový život. „Pořádáme tu koncerty, divadla, festivaly, letní kina a také farmářské trhy. Umělci tu mají ateliéry nebo zkušebny. Oživili jsme krásný prostor a dali mu zcela nový smysl a užitek,“ doplňuje Mádl, bratr úspěšného herce a režiséra Jiřího Mádla.

Oba Mádlové se aktivně zapojují do života v Českých Budějovicích i Jihočeském kraji. Jan Mádl založil v roce 2018 hnutí Čisté Budějovice a společně se STAN se dostali v komunálních volbách do zastupitelstva. „Prosadili jsme tu spoustu věcí, například odpuštění poplatku za odpady a České Budějovice čeká nyní velká přeměna související s architektonickými soutěžemi. Nejbližší změny se dočkají břehy Vltavy a Malše,“ dodává Mádl.

Podílel se také na organizování fotbalových exhibicí, které na charitativní účely přinesly téměř milion korun „Je vidět, že rád vdechuji život starým věcem, dávám jim nový smysl,“ dodává politik. S jedním dechem doplňuje, že bez podpory své ženy Gabriely a dvou milovaných holčiček by jeho práce pro lidi nebyla tak úspěšná.

Tagy:
Jan Mádl

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Podle současných dat ministerstva zdravotnictví by se testování týkalo osmi okresů. Do listopadu by jich ale mohlo být mnohem více.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál
360°

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

Expert: Snížit DPH u energií je nejhorší řešení. To vám řekne každý ekonom s diplomem

Plán vlády na dočasné snížení DPH u energií až na nulu je podle ekonoma Miroslava Zámečníka to nejhorší, co se může z hlediska rozpočtu udělat. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS mluvil podobně také poslanec Pirátů Martin Jiránek. Naopak poslanec za vládní hnutí ANO Patrik Nacher zdůrazňoval, že jde o nejrychlejší způsob, jak lidem ve finanční tísni pomoci.

Divoká klasika ve Francii: Neymara s Messim chránily štíty, Argentince naháněl fanoušek

Le Classique – nejvyhrocenější zápas ve francouzské Ligue 1. Když se loni na podzim potkal Olympique Marseille s Paris Saint-Germain, padlo pět červených a 10 žlutých karet. Nedělení střetnutí dvou nenávidějících se týmů přineslo bezgólovou remízu a „jen“ jedno vyloučení. Divoko bylo zejména na tribunách. Marseillští fanoušci rozjeli pyroshow a na trávník vrhali všechno, co měli po ruce. Kvůli tomu museli hvězdy Pařížanů Lionela Messiho i Neymara chránit pořadatelé za pomoci štítů.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Odcházející vláda se dál hašteří. Schillerová ztrhala návrh Maláčové na minimální mzdy

Odcházející vláda bude o zvýšení minimální mzdy jednat za týden, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Růst na 18 tisíc korun, který navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) označila za naprosto nereálný. Připomněla, že na minimální mzdu je v Česku navázána mzda zaručená a její navýšení by mohlo být pro některé menší a střední zaměstnavatele neúnosné.

Neočkovaní učitelé musí mít při výuce respirátor. Ruší se izolace po návratu z ciziny

Neočkovaní učitelé budou od listopadu muset nosit respirátory při výuce. Výjimku budou mít učitelé ve školkách. Po pondělním vládním zasedání to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sdělil také, že neočkovaní už nebudou muset po příjezdu z rizikových zemí na mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Zachována bude povinnost testu a do té doby bude muset dotyčná osoby nosit na veřejnosti respirátor.

reklama