reklama
CNN Prima News Starostové a nezávislí

Starostové a nezávislí

Výpis příspěvků ke štítku „Starostové a nezávislí“

Piráti vypoví koaliční smlouvu v Plzeňském kraji. Stěžují si na chování ODS a TOP 09

29. ledna 2022 11:45

Piráti v Plzeňském kraji vypoví koaliční smlouvu. Koalici tvoří uskupení STAN + Piráti a ODS + TOP 09. Rozhodli o tom v sobotu členové Pirátské strany. Vadí jim mimo jiné Roman Jurečko v představenstvu Klatovské nemocnice. Řekl to náměstek hejtmanky pro sociální věci Rudolf Špoták (Piráti). O rozhodnutí členské základny budou Piráti informovat koaliční partnery ještě v sobotu, dodal. Náměstek hejtmanky pro ekonomiku, investice a majetek Pavel Karpíšek (ODS) v reakci na prohlášení Pirátů řekl, o nastalé situaci budou strany jednat. ODS a TOP 09 ale podle něj koaliční smlouvu neporušily.

Bolestná záležitost, komentuje Rakušan konec Farského. Jurečka doufal v ukončení stáže

20. ledna 2022 09:55
Aktualizováno

Ministr vnitra a šéf hnutí STAN Vít Rakušan přiznal, že situaci týkající se odletu Jana Farského na stáž v USA vnímal chybně. Na sociálních sítích napsal, že je celá záležitost bolestná. K odchodu ze Sněmovny vyzvalo Farského na večerním jednání předsednictvo hnutí. Pro Rakušana prý bylo nejtěžší ze všech, které absolvoval.

STAN bude mít ministry vnitra, školství, průmyslu a pro EU, prozradil Rakušan

4. listopadu 2021 17:01
Aktualizováno

Starostové a nezávislí (STAN) ve čtvrtek podpořili vládní koaliční smlouvu. Později schválila koaliční smlouvu jednoznačnou většinou výkonná rada ODS. Oznámil to předseda strany Fiala. Na koaliční smlouvě a programovém prohlášení budoucí vlády se domluvily koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN v úterý. Dokumenty se jejich lídři chystají podepsat 8. listopadu.

Zahradníková: Tečka je jedna velká lež. Odmítám diskriminaci, všichni jsme přenašeči

15. srpna 2021 16:57

Celý program Tečka je jedna velká lež a všichni jsou přenašeči. V Partii na CNN Prima NEWS to prohlásila předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková. Kritizovala i samotnou účinnost očkování. „Nejproočkovanější země Izrael nyní začíná čtvrtou vlnu. Budou podávat i třetí dávku vakcinace, což dokazuje, že ani dvě dávky očkování nevytváří protilátky,“ uvedla.

Bartoš: Starostové nemusí být na politický tlak zvyklí. S Vítkem jsme dobří kamarádi

21. července 2021 21:25

V předvolebních průzkumech se koalice Pirátů a Starostů pohybuje na první nebo druhé příčce. Předseda Pirátů Ivan Bartoš označil dosavadní spolupráci obou stran jako procházku růžovým sadem. Ve speciálním vysílání 360° na CNN Prima NEWS ještě prozradil, jaký má vztah se šéfem Starostů Vítem Rakušanem a v čem to podle něj mají STAN těžší než Piráti.

reklama