CNN Prima News Starostové a nezávislí

Starostové a nezávislí

Výpis příspěvků ke štítku „Starostové a nezávislí“

Spolu, Piráti a STAN dokončili koaliční smlouvu v Praze. Stanovili i termín volby primátora

3. února 2023 10:21

Zástupci Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Pirátů a STAN v Praze v noci na pátek dokončili koaliční smlouvu, kterou budou v následujícím týdnu schvalovat jednotlivé strany. Sdělil to dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a potvrdil předseda klubu zastupitelů Spolu Zdeněk Zajíček (ODS). Smlouvu strany plánují podepsat ještě před jednáním zastupitelů 16. února, kde chtějí zvolit nové vedení metropole v čele s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS).

Konec dohadů o koalici v Praze? Spolu, Piráti a STAN finalizují dohodu

2. února 2023 17:52

Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Piráti a STAN v Praze finalizují dohodu o magistrátní koalici, o víkendu chtějí začít s vnitrostranickým schvalováním koaliční smlouvy a programu. Zástupci stran to ve řekli novinářům po zahájení koaličního jednání. Ve čtvrtek bude schůzka pokračovat do nočních hodin v užším složení, zástupci stran budou dokončovat znění programu a řešit personální otázky. Nové vedení metropole chtějí strany zvolit na zastupitelstvu 16. února.

Pavel se zúčastní březnové schůze Senátu. Zeman tak neučinil devět let

1. února 2023 07:01

Nově zvolený prezident Petr Pavel se setkal s premiérem Petrem Fialou, předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (oba ODS) a šéfkou Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09). Předmětem jednání byla diskuse o možnostech budoucí spolupráce. Vystrčil potvrdil, že se Pavel zúčastní schůze Senátu, která proběhne 29. března. Dosluhující prezident Miloš Zeman nebyl na schůzi horní komory Parlamentu devět let.

Nacher: Lidé se bojí přiznat k volbě Babiše. U maturity by propadl, kritizoval šéfa ANO Lochman

25. ledna 2023 23:39

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) ve středečním Superduelu na CNN Prima NEWS odpovídal vyhýbavě, u maturity by ho vyhodili, řekl v pořadu 360° vládní poslanec Ondřej Lochman (STAN). Jeho opoziční kolega Patrik Nacher (za ANO) ale předsedu hnutí hájil a uvedl, že v dnešní rozdělené společnosti se lidé bojí přiznat, koho volí.

Rakušan: S Monastyrským jsem měl osobní vztah. Byl otec dvou dětí, při náletech zachoval klid

18. ledna 2023 18:29

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) měl ke svému zesnulému protějšku z Ukrajiny Denysu Monastyrskému dle svých slov velmi osobní vztah. Pro CNN Prima NEWS popsal, jak si s ukrajinským ministrem rozuměl a že s ním trávil čas i nad rámec protokolu. Zmínil i mimořádný klid Monastyrského, který fungoval i v těch nejtěžších situacích. Například když uklidňoval zahraniční delegaci při jednom z mnoha ruských náletů na Kyjev. Monastyrskyj zemřel ve středu ráno při pádu vrtulníku. Ukrajinské úřady příčinu vyšetřují.

Konec čekání na koalici v Praze? Spolu nabídlo Pirátům a STAN většinu v radě

16. ledna 2023 14:31

Pražská koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) nabídne Pirátům a STAN dohromady šest míst v jedenáctičlenné radě hlavního města. Spolu by podle nabídky připadlo pět míst včetně primátorského postu pro Bohuslava Svobodu (ODS), Piráti by měli čtyři místa a STAN dvě. Informovala o tom mluvčí pražského Spolu Lenka Mottlová. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) postup Spolu kvituje a chce se zástupci koalice jednat. Lídr hnutí STAN Petr Hlaváček pro CNN Prima NEWS zmínil, že o nové verzi nabídky má smysl jednat.