CNN Prima News Starostové a nezávislí

Starostové a nezávislí

Výpis příspěvků ke štítku „Starostové a nezávislí“

Preventivní zabavení zbraně a „červená dlaždice“. Rakušan představil změny novely zákona

Nejen v reakci na tragickou střelbu na Filozofické fakultě v Praze z prosince minulého roku vláda představila dvě úpravy, které budou zahrnuty do novely zákona o zbraních. Jedná se o preventivní zabavení zbraně lidem, kteří vykazují nežádoucí změny chování a mohli by představovat potenciální riziko, a takzvanou „červenou dlaždici“. Ta znamená, že prodejci zbraní budou mít povinnost nahlašovat podezřelé zájemce o koupi. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu Petra Fialy (ODS) to uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Tyto body by mohly při schválení začít platit již od 1. července letošního roku.

Hutka: Nohavica mi měl dát po hubě. Největším problémem vlády je ODS, je to strana na odpis

Pětikoalici po volbách fandil, velmi ho však zklamala, Piráty ale bude stále volit, protože jsou dosud čistí. Petr Fiala není skutečným šéfem ODS, Cyrila Svobody by se lidovci měli zbavit a sestavování kandidátky Spolu do Evropských voleb je trapné a hloupé. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl písničkář Jaroslav Hutka, který 21. dubna slaví 77. narozeniny. Promluvil také o Jarku Nohavicovi, o kterém napsal píseň Udavač z Těšína, nebo o Karlovi Krylovi.

Sledujte duel Dvořáka a Jermanové v Partii. Následuje velká diskuse: Decroix, Farský, Bžoch a Koten

Řekla vláda o migračním paktu vše? Je migrační pakt vítězstvím českých vyjednavačů, anebo zradou na občanech? V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS o tom v neděli diskutovali ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák z hnutí STAN a poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO. Následuje velká diskuse o migraci v Evropě, které se zúčastní zástupci vládních stran i opozice.

Hádka kvůli migraci: Jste arogantní, zlobila se Jermanová. Vy politická amatérka, namítl Žáček

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) vyjednával o migračním paktu na základě postoje vlády, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec ODS Pavel Žáček. „Kde berete drzost být takto arogantní?“ tázala se ho v reakci na to poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Podle ní její občanskodemokratický kolega obhajoval neobhajitelné. Na Žáčkovu stranu se v diskuzi postavil i poslanec STAN Petr Letocha. Poslanec ODS následně exhejtmanku označil za politickou amatérku.

Fiala z SPD: Kde jsou byty, které Bartoš sliboval? Měl by být aktivnější, připustil Kohajda

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) by na svém resortu měl být aktivnější, pronesl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Michael Kohajda za koaliční KDU-ČSL. Šéfa Pirátů zkritizoval také předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala, který připomněl jeho volební slogan, na kterém Piráti slibovali výstavbu deseti tisíc bytů. „Kde jsou?“ tázal se Fiala. Bartoše se naopak zastala první místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN). Téma, zda je jeho úřad potřebný, ve veřejném prostoru zvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Vojtko se opřel do hnutí ANO za „názorovou promiskuitu“ k důchodům. Nacher mu úder vrátil

Důchodová reforma vyvolala ostrý střet mezi vládními a opozičními politiky v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Poslanec Viktor Vojtko (STAN) v souvislosti s penzijní reformou zmínil názorovou nestálost v hnutí ANO. To popudilo Patrika Nachera (ANO), který obhajoval předsedu hnutí Andreje Babiše a zároveň koalici zkritizoval za zvyšování daní.

Letocha: Není pravda, že Rakušan obelhal Sněmovnu. Absurdní, řekl o migračním paktu Bžoch

Není pravda, že by ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) při debatě o migračním paktu obelhal Poslaneckou sněmovnu, řekl v pořadu 360° člen bezpečnostního výboru dolní komory Parlamentu Petr Letocha (STAN). V superdebatě lídrů kandidátek do Evropského parlamentu na CNN Prima NEWS z toho Rakušana nařkla poslankyně Klára Dostálová (za ANO). Podle poslance Jaroslava Bžocha (ANO) je schválená podoba paktu absurdní, protože z jeho pohledu postrádá důležité části.

Kolář: Nerudová předvedla zoufalý propadák. Debatu ovládla politička, která bývala ukuňkaná

Naprostým propadákem v superdebatě lídrů kandidátek ve volbách do Evropského parlamentu byla jednička Starostů a nezávislých Danuše Nerudová. V pořadu 360° to prohlásil komentátor Petr Kolář. Naopak suverénní výkon podle něj předvedla lídryně koalice Stačilo! Kateřina Konečná (KSČM). Spoluautor podcastu Kecy a politika Petros Michopulos míní, že hlavním tématem nadcházejících voleb bude migrace, protože si ho vybral předseda hnutí ANO Andrej Babiš.