Japonci ukázali svého konkurenta Octavie. Evropané ho dostanou jen jako hybrid

Honda Civic 2022

Honda Civic se ve své už jedenácté generaci představuje ve formě hatchbacku. Od srpna příštího roku bude vůz nabízen i v Evropě. Místní zákazníky má zaujmout praktičností. Pod kapotou ale bude k mání jen hybridní pohon.

Honda Civic se chlubí dlouhou tradicí, která sahá až do roku 1972. Letos v dubnu se představila už ve své jedenácté generaci, ale jen jako sedan zaměřený hlavně na americký trh. Nyní se předvádí i ve verzi hatchback, která míří spíše na evropské zákazníky. Ti budou ale mít oproti těm americkým menší výběr. Zejména kvůli evropské emisní politice.

Nová Honda Civic se totiž bude v USA nabízet s benzinovými čtyřválci o objemu 1,5 a 2,0 litru. Pro Evropu, kam přijde v srpnu příštího roku, si ale Japonci připravili pouze hybridní pohon e:HEV. Jejich strategií je totiž na místních trzích nabízet jen ekologické varianty, což pomůže s dodržením evropské emisní normy. Parametry hybridního motoru pro Hondu Civic zatím nejsou známé.

Auto má lákat hlavně na praktičnost a to i proto, že už v plánu není klasická varianta kombi. Civic hatchback ale dostal protaženou záď, která se bude otvírat do výšky podobně jako v případě Škody Octavia nebo Hyundai i30 Fastback. Auto může díky tomu nabídnou o čtyři centimetry širší otvor pro náklad. Objem kufru zatím známý není.

Honda slibuje, že zadní cestující budou mít o 35 mm více místa na nohy než v současné generaci. Šasi vozu by zase mělo být tužší o 19 procent, což pomůže se zlepšením jízdních vlastností. Další detaily si zatím Honda nechává pro sebe. Auto ale zřejmě přijde na evropský trh později než v USA a Japonsku. Bude tedy možné některé parametry vysledovat i u těchto variant.

Tagy: