reklama

Jaroslav Uhlíř oslavil 75. narozeniny v 7 pádech Honzy Dědka

Skladatel Jaroslav Uhlíř s manželkou
Foto: TV Prima

Skladatel Jaroslav Uhlíř oslavil v pondělí své 75. narozeniny. První oslavu mu připravil Honza Dědek v Malostranské besedě po natáčení jeho talkshow. Premiérový díl 7 pádů Honzy Dědka, jehož hostem byl i oslavenec, mohli vidět diváci televize Prima v úterý ve 21:35.

reklama

„My ty narozeniny nijak zvlášť neslavíme,“ přiznala Honzovi Dědkovi Uhlířova manželka Helena, která populárního písničkáře do talkshow doprovodila. Nečekané oslavy se tak Uhlíř dočkal přímo na jevišti. Moderátorovi udělalo jeho přijetí pozvání nesmírnou radost. Uhlíř prozradil, proč ho vyhodili od Cimrmanů, nebo proč hit z filmu Vratné lahve zpívá on sám, namísto původně zamýšleného Zdeňka Svěráka.

Nikdy jsme se nehádali, jen jednou

Písničkář také popsal, co způsobilo jedinou, zato dlouhotrvající hádku dvojice Svěrák–Uhlíř během její padesátileté spolupráce. „Nikdy jsme se nehádali, jen jednou. A sice u písničky Chválím tě země má. Hádali jsme se nad textem. A to bylo strašný. Já jsem mu říkal, že to je špatně a on říkal, že už se cítí u zdi a že nevymyslí nic jiného. Celé prázdniny jsme spolu nemluvili. Pak jsem mu napsal dopis a pak jsme se usmířili,“ vzpomínal Uhlíř.

Zpívala celá Malostranská beseda a byl to jeden z nejdojemnějších okamžiků.

Skladatel se v talkshow také svěřil, jak vznikaly jeho písničky a v závěru pořadu zahrál své nejznámější hity. „Zpívala celá Malostranská beseda a byl to jeden z nejdojemnějších okamžiků, které jsem během rozhovorů zažil. Děkuji mu za něj. Panu Uhlířovi k dnešnímu jubileu přeji především mnoho zdraví, které mu dovolí složit další písničky a ty si bude zpívat celá země. Protože v téhle dovednosti je pan Uhlíř nepřekonatelný,“ řekl Honza Dědek.

Dalšími hosty talkshow byli Tereza a Matyáš Ramba, herec Vojtěch Vondráček a kajakář Josef Dostál.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

Koronavirus

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Zdravotní sestra Kathryn sdílela na sociální síti Twitter fotografie, které zachycují, jakou vizuální změnu prodělala od té doby, kdy na jaře absolvovala zdravotnickou školu a poté začala pracovat s pacienty nakaženými koronavirem. Její příspěvek se velmi rychle začal šířit po sociálních sítích. Ke sdílení podobných fotografií se přidávají i další sestřičky v nemocnicích.

reklama
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama