Jaroslav Uhlíř oslavil 75. narozeniny v 7 pádech Honzy Dědka

Skladatel Jaroslav Uhlíř oslavil v pondělí své 75. narozeniny. První oslavu mu připravil Honza Dědek v Malostranské besedě po natáčení jeho talkshow. Premiérový díl 7 pádů Honzy Dědka, jehož hostem byl i oslavenec, mohli vidět diváci televize Prima v úterý ve 21:35.

„My ty narozeniny nijak zvlášť neslavíme,“ přiznala Honzovi Dědkovi Uhlířova manželka Helena, která populárního písničkáře do talkshow doprovodila. Nečekané oslavy se tak Uhlíř dočkal přímo na jevišti. Moderátorovi udělalo jeho přijetí pozvání nesmírnou radost. Uhlíř prozradil, proč ho vyhodili od Cimrmanů, nebo proč hit z filmu Vratné lahve zpívá on sám, namísto původně zamýšleného Zdeňka Svěráka.

Nikdy jsme se nehádali, jen jednou

Písničkář také popsal, co způsobilo jedinou, zato dlouhotrvající hádku dvojice Svěrák–Uhlíř během její padesátileté spolupráce. „Nikdy jsme se nehádali, jen jednou. A sice u písničky Chválím tě země má. Hádali jsme se nad textem. A to bylo strašný. Já jsem mu říkal, že to je špatně a on říkal, že už se cítí u zdi a že nevymyslí nic jiného. Celé prázdniny jsme spolu nemluvili. Pak jsem mu napsal dopis a pak jsme se usmířili,“ vzpomínal Uhlíř.

Zpívala celá Malostranská beseda a byl to jeden z nejdojemnějších okamžiků.

Skladatel se v talkshow také svěřil, jak vznikaly jeho písničky a v závěru pořadu zahrál své nejznámější hity. „Zpívala celá Malostranská beseda a byl to jeden z nejdojemnějších okamžiků, které jsem během rozhovorů zažil. Děkuji mu za něj. Panu Uhlířovi k dnešnímu jubileu přeji především mnoho zdraví, které mu dovolí složit další písničky a ty si bude zpívat celá země. Protože v téhle dovednosti je pan Uhlíř nepřekonatelný,“ řekl Honza Dědek.

Dalšími hosty talkshow byli Tereza a Matyáš Ramba, herec Vojtěch Vondráček a kajakář Josef Dostál.

Tagy: