CNN Prima News pořady CNN Prima NEWS

pořady CNN Prima NEWS

Výpis příspěvků ke štítku „pořady CNN Prima NEWS“

Sledujte duel Jurečky s Juchelkou v Partii a debatu se Zaorálkem, Bartoškem, Kolářem a Bžochem

Co Čechy motivuje k práci? A co je naopak odrazuje? V Partii Terezie Tománkové diskutovali ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka z KDU-ČSL a poslanec Aleš Juchelka z hnutí ANO. Tématem bylo i výročí války na Ukrajině. V druhé části vystoupili místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, poslanci Ondřej Kolář (TOP 09) a Jaroslav Bžoch (ANO) a místopředseda SOCDEM Lubomír Zaorálek.

Mnoho stromů stojí příliš blízko silnice, tvrdí expert. Které regiony jsou nejrizikovější?

Normy ohledně vzdálenosti stromů od vozovky jsou často porušovány, vysvětlil ve vysílání CNN Prima NEWS dopravní expert a vedoucí Samostatného oddělení BESIP Tomáš Neřold. Řidiči podle něj často jezdí příliš rychle i na komunikacích, které lemují aleje. Jaké oblasti jsou z hlediska tohoto typu nehod, které končí často fatálně, nejrizikovější?

Jandejsek: Prokremelská síla? Lži, které mě uráží, válku odsuzuji. Vysvětlil „dopis Rusku“

Že jsme prokremelská síla? Lži, které mě urážejí. Již velice intenzivně pracujeme s právníky. Jsem člověk, který má negativní vztah k Rusku. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl Zdeněk Jandejsek, bývalý prezident Agrární komory ČR. Ohradil se tak proti výroku premiéra Petra Fialy (ODS), který prohlásil, že demonstraci zemědělců v Praze svolali příznivci Ruska, mezi něž zařadil i Jandejska. Ten zdůraznil, že byl na akci mluvčím. Mimo jiné vysvětlil, jak je to s dopisem, v němž měl údajně ruské ambasádě po začátku války na Ukrajině nabízet spolupráci.

Bendig s moukou zaskočil kolegy. Jeho cirkus pro média se mi vůbec nelíbí, řekl Ruppert

Pokud se potvrdí, že útok moukou na Jana Bendiga na červeném koberci byl zinscenovaný, jde o „cirkus pro média“, který o zpěvákovi něco vypovídá, nastínil pro redakci Showtime zpěvák Matěj Ruppert. Ten byl přitom jedním z Bendigových kolegů, kteří jej původně po incidentu z předávání Českých slavíků podpořili. Zpěvačka Markéta Konvičková neví, jak se k situaci postavit, zatímco módní návrhářka Beata Rajská Bendiga nechce soudit.

Blikající majáky i minuta ticha: Evropa si připomíná den obětí. Jak funguje pomoc v Česku?

Číslo 4 200 – počet obětí trestných činů, s nimiž Probační a mediační služba navázala spolupráci v roce 2023. Mezi ně se řadí jak dospělí, tak senioři či děti. Požádat o pomoc přitom může každý, kdo se obětí cítí být, a to v kterémkoli ze 74 středisek napříč republikou. U příležitosti Evropského dne obětí trestných činů, který každoročně připadá na 22. února, služba společně s policií projeví těmto lidem úctu minutou ticha. Ve 12:00 se navíc před policejními služebnami po celé republice rozsvítí majáky, které symbolicky přinášejí světlo, naději a blížící se pomoc.

Rakušan: Nepotřebuji potlesk v kavárně Louvre. Jezdím tam, kde mě vyzývají k demisi

Na debaty jsme si nevybrali města, která chceme stigmatizovat, ale taková, kde máme nejhorší výsledky. S lidmi se chci bavit, ne jít do pražské kavárny Louvre, kde mi někdo bude tleskat. V pořadu Co na to ministr to uvedl šéf resortu vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan s tím, že pokaždé slyšel výzvy k demisi. Vysvětlil také, proč se uskuteční setkání bez cenzury přímo s Ukrajinci, kteří v Česku žijí, a obhajoval i jejich přínos pro republiku.

Výborný: Blokádu Prahy ať lidem vysvětlí organizátoři. Zneužili farmáře, na poli nikdy nebyli

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) v nedělní Partii prohlásil, že organizátoři pondělních protestů v Praze zneužili zemědělce ke svým politickým hrám. Většina organizátorů podle Výborného nikdy nebyla na poli ani ve chlévě. První místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček naopak prohlásil, že zemědělce chápe – podle něj protestují proti vládě.

Parkování v Praze je příliš levné, tvrdí Hřib. Naznačil, jaké změny magistrát chystá

Parkování v Praze potřebuje změny, je totiž příliš levné, což mimo jiné přispívá k nedostatku dostupných míst, uvedl v pořadu 360° náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti). Městské části v lednu připomínkovaly návrh reformy Zón placeného stání. Na základě jejich zpětné vazby spatřuje Hřib jako možnosti budoucích úprav změny pravidel pro parkování v modrých zónách či jejich výraznější zdražení.

Vaňková: Fiala jako chlupatý yetti? To Havlíček přehnal. Začali jste si, opáčila Balaštíková

Slova Karla Havlíčka (ANO) o premiérovi Petru Fialovi (ODS) byla za hranou a politická kultura by se měla zlepšit, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Pavla Pivoňka Vaňková (STAN). Opoziční poslanec totiž na tiskové konferenci řekl, že kdyby předsedovi vlády za každou lež narostl chlup, vypadal by jako yetti. Margita Balaštíková (ANO) v reakci na Vaňkovou obvinila zástupce vládních stran, že s nevhodnými útoky na své politické oponenty začali právě oni.