CNN Prima News pořady CNN Prima NEWS

pořady CNN Prima NEWS

Výpis příspěvků ke štítku „pořady CNN Prima NEWS“

Housky, placky i chleba. Veřejné pečení v jihočeské Lenoře o sobotách láká lidi z postelí

2. února 2023 23:29

Jednou za měsíc provoní jihočeskou Lenoru česnek, kmín a další koření. Nenápadná historická pec na okraji obce se na jeden den stane jejím středobodem. Každou poslední sobotu v měsíci l ní zamíří místní i turisté, aby si pochutnali na vyhlášených plackách, dalamáncích, koláčích a především výtečném chlebu.

Sledujte Partii s Pekarovou Adamovou a Fialou z SPD: Jak vláda a opozice přistupují k Pavlovi?

2. února 2023 20:05

Hosty nedělní Partie Terezie Tománkové budou předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala. Diskutovat budou o přístupu vlády a opozice k nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi. V další části bude následovat velká politická diskuze, které se zúčastní Eva Decroix (ODS), Jan Lacina (STAN), Aleš Juchelka (ANO) a Michal Šmarda (ČSSD).

Kdyby na Hradě seděl Babiš, byli by tam větší ďáblíci, reagoval Havránek na Klausova slova

2. února 2023 13:10

Poslanec Jiří Havránek (ODS) se ve vysílání CNN Prima NEWS částečně ohradil proti slovům bývalého prezidenta Václava Klause. Ten v pořadu 360° sdělil, že si občané kromě samotného prezidenta Petra Pavla zvolili i lidi kolem něj, které označil za „neandílky“ a má k nim výhrady. Podle Havránka by však na Hradě byli větší „ďáblíci“, pokud by byl prezidentem zvolen expremiér Andrej Babiš (ANO).

Mění se prezident, ne režim. Pavel by měl ubrat a projevit pokoru, říká Klaus

1. února 2023 21:50

Nově zvolený prezident Petr Pavel by měl k úřadu hlavy státu přistupovat se vším respektem a pokorou. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl exprezident Václav Klaus. Ten je podle svých slov udiven z toho, že armádní generál ve výslužbě ještě nehovořil s dosluhujícím prezidentem Milošem Zemanem. Z nekomunikace se Hrad s týmem Pavla viní nepřímo navzájem.

Rusové nemají dobré zbraně, chybí jim morálka. Chystá se něco významného, věští experti

1. února 2023 09:40

Na Ukrajině se schyluje k významným bojům, shodli se ve Zprávách Plus armádní generál v záloze a vedoucí Katedry bezpečnostních studií CEVRO Institutu Jiří Šedivý a poradce předsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Martin Svárovský. Zatímco Ukrajina očekává dodávky zbraní, Rusko jich takový dostatek nemá a v armádě polevuje i morálka, uvedli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Konec energetické krize? Měli jsme jen štěstí na počasí, říká Janeček. Čechy ale pochválil

1. února 2023 06:05

Nemyslím si, že je energetická krize překonána. Máme štěstí, že počasí je takové, jaké je, a že jsme ukázněný národ. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý předseda představenstva Pražské plynárenské Pavel Janeček. Zdůraznil, že nadále nejsou vyřešeny terminály, přepravní cesty a skladování zkapalněného plynu.

Svoboda: Jsme zvyklí na führer princip. Ukrajinci by bojovali, i kdyby Zelenskyj opustil Kyjev

31. ledna 2023 23:59

Že se Ukrajinci urputně brání a nehodlají se vzdát, mě na konfliktu překvapilo nejméně. Odpovídá to mentalitě národa. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ukrajinista a historik David Svoboda s tím, že houževnatý vzdor tamních lidí by zafungoval i bez Volodymyra Zelenského. Upřesnil, že i kdyby v minulosti ukrajinský prezident z Kyjeva utekl, nic by to na odhodlání jeho občanů bojovat nezměnilo.

Experti: Babiš v politice neskončí, bude to mučení nás všech. Čeká ho boxovaná s Okamurou

31. ledna 2023 09:20

Andrej Babiš (ANO) nevydrží stát stranou příliš dlouho, vrátí se s plnou parádou. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli politický marketér Karel Kreml, politolog Jan Kubáček a komentátor Viliam Buchert. Diskutuje se i o tom, zda se bývalý premiér po prohře v prezidentských volbách nevzdá poslaneckého mandátu. Experti se však shodli, že by Babiš udělal zásadní chybu. „Přenechal by kolbiště Tomiu Okamurovi,“ podotkl Kubáček a dodal, že pravděpodobně nakonec budeme svědky „boxované mezi Babišem, Okamurou a Fialou“.

Balaštíková: Vojáci mají dvě tváře. Bojím se, kterou bude Pavel v ekonomice prosazovat

31. ledna 2023 00:22

V debatách Petr Pavel ukázal, že ekonomika není jeho nejsilnější stránka. Z toho důvodu se obává, jak k ní bude nově zvolený prezident, který však do úřadu nastoupí až v březnu, přistupovat. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Margita Balaštíková (ANO). V tomto kontextu zmínila dvě tváře vojáků – rozkazování a naslouchání.