reklama
CNN Prima News pořady CNN Prima NEWS

pořady CNN Prima NEWS

Výpis příspěvků ke štítku „pořady CNN Prima NEWS“

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

22. ledna 2022 00:02

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Konec iluzí, omikronem nic nekončí. Příkladem je i smrt zpěvačky Horké, varuje Mounajjed

21. ledna 2022 23:51

Ve vztahu k omikronu se biochemik Zdeněk Hostomský a iniciátor akce Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed rozcházejí. „Omikron je z hlediska evoluční biologie příležitost, je to šance na konec epidemie,“ prohlásil Hostomský v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Mounajjed mu oponoval. „Dáváme lidem iluzi, že je konec,“ uvedl s odkazem na nedávné úmrtí zpěvačky Hany Horké.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

21. ledna 2022 22:56

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Převážily naše kamarádské vztahy s Farským. Neodhadli jsme důsledky, přiznal Gazdík

20. ledna 2022 08:35

Ve hnutí STAN převládly kamarádské vztahy s Janem Farským. Nedokázali jsme mu říct, že odlet do USA není vhodný, řekl ministr školství Petr Gazdík (STAN). V pořadu Nový den se omluvil za to, že celou situaci společně se spolustraníky podcenil. „Neuvědomili jsme si, jaké důsledky to může mít,“ konstatoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Dobrovolná nákaza koronavirem je zvěrstvo. To by nikdo dělat neměl, varuje Prymula

19. ledna 2022 18:04

Je velmi pravděpodobné, že se v následujícím období řada lidí nakazí variantou omikron. Dobrovolná infekce koronavirem je ale zvěrstvo, řekl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula v pořadu Co Čech, to politik. Třetí dávka vakcíny podle něj stále dokáže dobře navodit dobrou ochranu proti covidu, čtvrté kolo očkování už by ale nedoporučil.

Klíčový bude tento týden. Můžeme mít i 50 tisíc nakažených denně, předvídá Prymula

19. ledna 2022 09:13

Česko za úterý eviduje rekordní nárůst počtu nakažených, bylo jich více než 28 tisíc. Podle epidemiologa Romana Prymuly se však toto číslo může téměř zdvojnásobit. „Budeme sledovat narůstající zátěž v nemocnicích, ale naše kapacita je dostatečná, abychom zvládli i vlnu kolem 50 tisíc nakažených denně,“ podotkl v pořadu Nový den.

Náklady na Green Deal se rovnají pěti českým rozpočtům. Na to nemáme, říká Středula

19. ledna 2022 00:01

Náklady na přeměnu české ekonomiky podle evropské Zelené dohody budou astronomické. Podle odhadů se rovnají pěti českým rozpočtům, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula (ČSSD). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že by přesnější účinek Green Dealu na Českou republiku přinesla dopadová studie, ta ale i přes opakované výzvy politických elit stále neexistuje.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

18. ledna 2022 23:29

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

18. ledna 2022 22:18

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

18. ledna 2022 20:40

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

reklama