CNN Prima News jednání

jednání

Výpis příspěvků ke štítku „jednání“

Probudili jsme ministra, pochvalují si moravští farmáři. Jednání s vládou ale ztroskotala

Farmáři ze severu Moravy si nedávné demonstrace pochvalují a někteří z nich tvrdí, že díky nim probudili ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL). Čtvrteční jednání resortu s Agrární komorou však nepřineslo žádné výsledky. Její šéf Jan Doležal se dokonce nechal slyšet, že vláda pouze slibuje a pro farmáře nedělá dost. V minulém týdnu protestovaly po celém Česku tisíce zemědělců, aby upozornili na neúnosnou byrokratickou zátěž a velké množství unijních kontrol. První protesty se objevily už v lednu právě na severní Moravě.

STAN „dostal čočku“ od všech. Na koaliční schůzi měli zuřit Pekarová i Stanjura, co zaznělo?

První dohodovací řízení vládní koalice vedené premiérem Petrem Fialou (ODS) se mělo podle zjištění Deníku N nést ve velmi vyhroceném duchu. Zástupci všech koaličních stran se měli opřít především do Starostů, a to kvůli obsazení pozice zmocněnce pro euro ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem (za STAN). Podle svědectví zdroje Deníku N prý hnutí doslova „dostalo čočku“.

Konec zaručených mezd, volá po změně Stanjura. Část kolegů nesouhlasí, bojí se propadu

Vládu čeká zásadní rozhodnutí o zaručené mzdě. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury z ODS je zbytečná, neplní svůj účel a je na čase začít jednat o jejím zrušení. Systém má osm stupňů podle složitosti, odpovědnosti a namáhavosti vykonávané práce. Ne všichni členové vládní koalice ale se zrušením souhlasí – bojí se snižování mezd. A výhrady mají také někteří ekonomové.

Koten: Omezení projevů mi připomnělo únor 1948. Je v souladu s řádem, zdůraznil Jakob

Návrh na omezení výstupů v Poslanecké sněmovně mi připomněl únor 1948. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to pronesl poslanec Radek Koten (SPD). V reakci na kritizované obstrukce ze strany opozice připomněl i dlouhé výstupy zakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska v otázce církevních restitucí. Podle předsedy Poslaneckého klubu TOP 09 Jana Jakoba však zástupci opozice využívají ke svým záměrům i možnosti, které jsou za hranou. Zdůraznil, že návrh je legislativně v pořádku.

Němci se bouří proti deportacím migrantů. Do ulic vytáhly protestovat desetitisíce lidí

V německých městech na protest proti pravicově populistické Alternativě pro Německo (AfD) vyšly v sobotu do ulic desítky tisíc lidí. Západoněmecký Frankfurt nad Mohanem hlásí 35 tisíc demonstrantů, další protesty se konají mimo jiné v Hannoveru, Erfurtu či Limburgu. Odpor části veřejnosti vyvolal plán na deportace milionů přistěhovalců, o kterém podle investigativní skupiny Correctiv zástupci AfD a dalších krajně pravicových sdružení loni tajně jednali. I přes vlnu protestů zůstává AfD v průzkumech veřejného mínění po konzervativní unii CDU/CSU druhou největší politickou silou v zemi.

Jurečkovo přešlapování je za hranou, večírkem si zničil pověst, říká politolog. Vyměnil by ho

Pokud se ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) po jednání vlády kvůli střelbě na Filozofické fakultě v Praze vrátil na vánoční večírek resortu, dopustil se dvojité bagatelizace. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Jelínek, který reagoval na zjištění deníku MF DNES. Přístup ministra mu připadá absurdní a nepochopitelný. Premiérovi Petru Fialovi (ODS) i straně KDU-ČSL doporučil, aby se situací zabývali a hledali na post šéfa resortu někoho, kdo dokáže s voliči, partnery i médii lépe komunikovat.

Krocení umělé inteligence? Dohoda. EU jako první stanoví jasná pravidla pro její používání

Evropská unie v pátek pozdě večer dosáhla předběžné dohody na regulaci umělé inteligence (AI). Bude však nutné doladit detaily. Informovala o tom agentura Reuters, která píše o „přelomových“ pravidlech. EU podle ní má nakročeno k tomu, aby se stala prvním z významných světových hráčů, který bude mít normy pro regulaci systémů, jako je ChatGPT.

Stávka lékařů může ochromit nemocnice. V ohrožení je část zákroků i noční provoz

Kdo potřebuje totální endoprotézu, nejspíše si bude muset počkat. I takový důsledek může mít protest lékařů proti přesčasům. Na problémy související s omezeným provozem některých oddělení, které povede třeba ke rušení neakutních operací, se připravují nemocnice po celém Česku. Ministrům zdravotnictví a práce zbývá už poslední měsíc, aby s lékaři našli nad přesčasy společnou řeč. Podle poslance Toma Philippa (KDU-ČSL) může stávka zdravotníků vést i k tomu, že nebude mít kdo odsloužit noční směny v ambulanci.