CNN Prima News jednání

jednání

Výpis příspěvků ke štítku „jednání“

Fotkou s masovým vrahem Gerasimovem bych se nechlubil. Babiš se ostře pustil do Pavla

18. ledna 2023 10:28

Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel sdílel po výtkách šéfa hnutí ANO Andreje Babiše své fotky s vysokými představiteli jiných států. Mezi nimi i fotografii Valerije Gerasimova – náčelníka ruského generálního štábu a velitele okupačních vojsk nasazených na Ukrajině. „Fotkou s masovým vrahem bych se fakt nechlubil,“ prohlásil vzápětí expremiér, který přitom sám v poslední době mluví o tom, že je třeba s ruským agresorem vyjednávat o míru. Pavel následně na sociálních sítích uvedl, že jednání bylo potřeba, aby se dále neeskaloval konflikt mezi Ruskem a NATO.

Přemluví Putin Lukašenka k invazi na Ukrajinu? Ani to by Rusům nepomohlo, vysvětlují experti

19. prosince 2022 10:53

Ruští vojáci rozmístění v Bělorusku budou mít podle ruského ministerstva obrany taktické cvičení na úrovni praporu. V pondělí do země, která je spojencem Moskvy ve válce na Ukrajině, přijíždí poprvé po třech letech na pracovní návštěvu ruský prezident Vladimir Putin. Se svým běloruským protějškem Alexandrem Lukašenkem chce jednat o bezpečnostní situaci v regionu i ve světě. Běloruské ministerstvo obrany zároveň oznámilo konec kontroly bojové připravenosti armády, kterou oznámilo minulý týden. Podle expertů není vyloučené, že bude na Lukašenka tlačit kvůli aktivnějšímu zapojení Běloruska do války na Ukrajině.

Fiala zatím jmenování Hladíka ministrem nenavrhne. Chce čas na odstranění nejasností

24. listopadu 2022 20:07

Premiér Petr Fiala (ODS) řekl prezidentovi Miloši Zemanovi, že ještě potřebuje „nějaký čas “, než podá návrh na jmenování Petra Hladíka (KDU-ČSL) novým ministrem životního prostředí. Chce si být nejdříve jistý, že budou všechny nejasnosti kolem kandidáta odstraněny a vyjasněny. Premiér to sdělil novinářům po pracovní večeři na zámku v Lánech.

Sledujte ŽIVĚ: Přehlasují poslanci Zemanovo veto ke kritizovanému státnímu rozpočtu?

15. listopadu 2022 12:15

Poslaneckou sněmovnu čeká další dlouhé jednání. Zákonodárci se budou věnovat především hlasování o novele letošního státního rozpočtu, kterou vetoval prezident Miloš Zeman. Svůj nesouhlas zdůvodnil tím, že rozpočet počítá s nižšími příjmy, než by mohly být. K přehlasování prezidentova veta je zapotřebí nejméně 101 hlasů a vládní pětikoalice jich má 108. Sledujte živý přenos z jednání zákonodárců.

Schůzka Bidena se Si Ťin-pchingem? Vzkaz Moskvě a Kyjevu, že je řešení možné, míní historik

14. listopadu 2022 22:49

Americký prezident Joe Biden v pondělí hovořil se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Oba státníci projednávali téma ukrajinsko-ruského konfliktu či Tchaj-wan. Shodli se na tom, že vzájemné soupeření obou velmocí nesmí sklouznout ke konfliktu. Podle historika Martina Kováře USA s Čínou schůzkou ale především vyslaly vzkaz Moskvě i Kyjevu, že se lze vždy domluvit.

Chodorkovskij: Jednat s Putinem o míru? Nebuďte směšní. Je to mafián, co nedrží slovo

13. listopadu 2022 08:27

Dokud bude Vladimir Putin sedět v Kremlu, na Ukrajině žádný mír nebude. Myslí si to bývalý šéf těžařské společnosti Jukos a Putinův oponent i politický vězeň Michail Chodorkovskij. V komentáři pro časopis The Economist rovněž důrazně varuje před jakýmkoli naskakováním na Putinovy náznaky o ochotě jednat na Ukrajině o míru. Podle Chodorkovského jde jen o zastírací manévr, pomocí něhož chce vládce Kremlu získat čas a také otestovat sílu či slabost Západu.

Žádný prostor pro jednání s Moskvou teď není, řekl analytik. Co by Rusko muselo udělat?

6. listopadu 2022 18:36

Je čas mluvit o možném příměří v případě ukrajinsko-ruského konfliktu? Na tom se v nedělní Partii neshodli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Radek Vondráček (ANO). Stejným tématem se pak v Partii PLUS zabývali i bezpečnostní analytik Martin Svárovský a rusista Jiří Just. Svárovský zastává podobný postoj jako Lipavský, tedy že vzhledem k agresivnímu chování Moskvy jsou jednání o příměří de facto nemožná.

Bombardování ukrajinských měst? Taktika Ruska, jak Kyjev přinutit k jednání, míní expert

2. listopadu 2022 15:13

Rusko nadále ostřeluje velká ukrajinská města. Údery směřují především na infrastrukturu i civilní oblasti. Čeho se tímto terorem snaží Kreml dosáhnout? I o tom ve Zprávách PLUS diskutovali reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno a bezpečnostní expert Hynek Melichar. Podle druhého jmenovaného se Moskva snaží dostat ukrajinské představitele k jednacímu stolu, aby mohla případným kompromisem celou agresi obhájit.

Poslanci schválili zvýšení příspěvku na mobilitu. Projednají i rozpočet

26. října 2022 08:38

Poslanci se ve středu začnou zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok, který vláda předložila se schodkem 295 miliard korun. Dopoledne schválili zvýšení příspěvku na mobilitu o zhruba 400 korun měsíčně. Příspěvek 2 900 korun pak budou dostávat lidé, kteří se neobejdou bez energeticky náročných dýchacích přístrojů. Na programu je také první kolo volby zástupce veřejného ochránce práv.

Návrh, který dělí i pětikoalici. Poslanci projednají daň z mimořádných zisků

25. října 2022 12:37

Vládu čeká dlouhý den. Mimořádné „válečné“ zdanění energetik, bank a dalších firem bude hlavním tématem úterní sněmovní schůze. Daň zvanou windfall tax bez dodatečných úprav odmítají někteří odborníci i členové pětikoalice. Ve druhém čtení by měli zákonodárci projednat také změny v řízení Národní sportovní agentury, která rozděluje sportovní dotace, a zabývat se budou i zjednodušením povolování menších staveb obnovitelných zdrojů energie.

Piráti v Praze odmítli jednat se Spolu a se Starosty. Účast podmiňují zapojením Prahy sobě

24. října 2022 13:08

Pražští Piráti nebudou o vedení metropole jednat jen se Spolu a STAN. Jednání, původně naplánovaného na úterý, se zúčastní pouze při zapojení Prahy sobě, se kterou minulý týden uzavřeli dohodu o společném postupu. Novinářům to řekli zástupci Pirátů a Prahy sobě. Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) uvedla, že s Prahou sobě nebude jednat do doby, než skončí jednání s Piráty a STAN, kterým o víkendu dala nabídku na rozložení sil v radě města.