reklama
CNN Prima News jednání

jednání

Výpis příspěvků ke štítku „jednání“

List Jaromíra Soukupa se kvůli prohřeškům stane minulostí. Hnutí chce vláda rozpustit

22. ledna 2022 10:57

Vláda ve středu projedná návrh na rozpuštění hnutí List Jaromíra Soukupa. Nejvyšší správní soud (NSS) pozastavil činnost hnutí v listopadu 2020, protože v půlroční lhůtě neustavilo své orgány, čímž nesplnilo svou zákonnou povinnost. Hnutí pak mělo rok na nápravu pochybení, podle materiálu vlády, který je k dispozici, tak ale neučinilo. Zároveň hnutí nepředložilo výroční finanční zprávy za rok 2019 a 2020.

Nebrečme, nepodělejme se a věřme českému průmyslu, vyzval Hanák po jednání vlády

18. ledna 2022 18:14

Česká republika má na to dostat se do skupiny dvaceti nejvíce konkurenceschopných zemí světa. „Tam patříme, buďme optimisty a nepodělejme se,“ vyzval prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák. Po úterním jednání tripartity pochválil přístup kabinetu Petra Fialy (ODS). Podotkl, že otázku povinného očkování bude vláda řešit ve středu.

Babiš chce být tváří opozice. Jednání protahuje, aby získal rekord, míní komentátoři

13. ledna 2022 13:48

Prodlužující se jednání v Poslanecké sněmovně si expremiér Andrej Babiš (ANO) užívá. Hlasování o důvěře novému kabinetu Petra Fialy (ODS) protahuje ve snaze urvat pro sebe další rekord a pochválit se za své předchozí vládní období, zhodnotili komentátoři úterní dění v dolní komoře Parlamentu. Zároveň chce Babiš ukázat, že bude tváří opozice, v tom se ale přetahuje s hnutím SPD.

Tlumočník pro Válka, kalous ušatý a nasr*ný Fiala aneb Nejlepší hlášky ze Sněmovny

13. ledna 2022 10:57

Ve středu ráno začala schůze Poslanecké sněmovny, na které vláda premiéra Petra Fialy (ODS) žádá o důvěru. Jednání trvalo rekordních 22 hodin, poté bylo přerušeno. Ve čtvrtek od devíti hodin ráno se ovšem řeší financování hnutí STAN na návrh šéfa SPD Tomia Okamury. O důvěře by se mělo začít diskutovat znovu až v 18 hodin. Které výroky zatím patřily během středy mezi nejzajímavější? Redakce CNN Prima NEWS sestavila jejich přehled.

Hlavní zprávy s Babišem: Proč se vysmívá Válkovi za nářečí, když sám sklízí kritiku?

12. ledna 2022 17:48

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Poslanci ve Sněmovně stále jednají. Někteří z nich mají hodinové projevy. Jedním z nejvytrvalejších řečníků byl bývalý předseda vlády Andrej Babiš, který se mimo jiné obul do současného ministra zdravotnictví Vlastimila Válka. Je důstojné smát se někomu kvůli nářečí, zvlášť když jemu kritici často vyčítali, že plete slovenštinu do češtiny? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55 s expremiérem Andrejem Babišem.

reklama