CNN Prima News Jesenice

Jesenice

Výpis příspěvků ke štítku „Jesenice“

Zemědělci na protest zapálili kupu slámy. Nelíbí se jim vládní změny v dotacích

20. ledna 2022 17:50

Zemědělci ve čtvrtek nedaleko Jesenice u Prahy protestovali proti změnám v nastavení dotací. Akce se zúčastnilo pět desítek lidí, velkou část tvořili novináři. Protestující na místě zapálili kupu slámy, kolem také projelo přes 30 troubících traktorů. K podobným akcím došlo i na dalších místech v ČR. Zástupci zemědělských organizací tím chtějí vyzvat vládu k jednání. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) kritikům vzkázal, že u něj mají dveře otevřené.

Je nutné podřezat Zemana jako svini, napsal na Facebook. Je to jen přestupek

9. března 2021 13:29

Nejvyšší soud zamítl dovolání žalobců, kteří trvali na potrestání bývalého radního Jesenice u Prahy Martina Langa (dříve ODS). Čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku, ve kterém ostře napadal prezidenta Miloše Zemana i další politiky. Podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana šlo jednoznačně o trestný čin. Soud ale byl jiného názoru a postoupil případ jen do přestupkového řízení.

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let

23. ledna 2021 15:43
Aktualizováno

V Praze dnes dopoledne zemřela v 70 letech pražská zastupitelka a předsedkyně magistrátního kontrolního výboru a právnička Jaroslava Janderová (ODS). Podle informací ČTK podlehla těžkému zápalu plic způsobenému koronavirem. Potvrdilo to několik magistrátních zastupitelů a informaci uvedl na Twitteru předseda místního sdružení ODS v Jesenici u Prahy Jan Klusáček. Pražská ODS se na dotaz ČTK odmítla k úmrtí jakkoliv vyjádřit.

Tragická nehoda dvou dodávek uzavřela Pražský okruh, jeden člověk zemřel

22. září 2020 13:48
Aktualizováno

Pražský okruh v úterý po poledni uzavřela na 79. kilometru za sjezdem z D1 ve směru na letiště tragická dopravní nehoda. Podle informací středočeských hasičů se tam srazily dvě dodávky s vlekem. Provoz byl před 14:00 uvolněn jedním jízdním pruhem a dosud není plně obnoven, řekla před 16:00 mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.