CNN Prima News jezírko

jezírko

Výpis příspěvků ke štítku „jezírko“

Tančila tu Rusalka? Kvapila k libretu inspirovala dcera polesného, říká se o jezírkách u Klatov

Cesta nemusí mít jen jediný cíl. Pořad Prima Česko nás při svých dalších toulkách zavedl na Klatovsko, a to hned na tři místa, která stojí za vidění: k jezírkům, jež svého času silně inspirovala známého skladatele a režiséra Jaroslava Kvapila k napsání libreta ke slavné opeře Rusalka, dále naše kroky vedly k lokalitě zvané Kuchyňka, kde kdysi šlechta pořádala pikniky, a nakonec jsme se vydali s kamerou k rozhledně Bolfánek, což je mimochodem předělaný barokní kostel.

Zpěvák Dalibor Janda se pochlubil luxusní zahradou. Nahlédněte do jeho soukromí

Zpěvák Dalibor Janda je sice zahradnický samouk, ale to, co u svého domu dokázal s manželkou Jiřinou vybudovat, by mu mohl leckdo závidět. Vedle ovoce, zeleniny, květin a jezírek tam najdeme například i sochy Karla IV., Ferdinanda I. a lva v životní velikosti, nebo dokonce pyramidu v měřítku jedna ku stu. Svou zelenou oázu klidu představil Janda redakci CNN Prima NEWS.

Tělo fungovalo, ale mozek ne. Honzík spadl na odrážedle do jezera, rodiče prosí o pomoc

Život tříletého Honzíka se změnil během okamžiku. Chlapec vjel na odrážedle do jezírka a zůstal pod vodní hladinou. I když se ho lékařům podařilo přivést zpět k životu, nedávali mu žádnou naději. Chlapec ale nepřestal bojovat. Nyní ho čekají dva roky nákladných lékařských procedur, aby se mohl plně uzdravit. Jeho rodiče už své finanční možnosti vyčerpali, proto založili na pomoc sbírku. Na léčbu syna totiž potřebují 5 milionů korun.