CNN Prima News Ježíš Kristus

Ježíš Kristus

Výpis příspěvků ke štítku „Ježíš Kristus“

Vánoce v Betlémě jsou letos bez stromu a vánoční výzdoby. Podobá se městu duchů

Město Betlém letos slaví Vánoce bez stromu a vánoční výzdoby. Vedení města, které se nachází na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu, již dříve oznámilo, že oslavy Vánoc ruší kvůli válce v Pásmu Gazy. V místě, kde se podle víry řady křesťanských církví narodil Ježíš Kristus, letos chybí i návštěvníci z ciziny, píše agentura AP. Podle ní tak atmosféra v Betlémě letos připomíná město duchů.

Jak vypadá Ježíšek? A jak unese všechny dárky? Na dětské otázky odpovídá arcibiskup Graubner

Každý rodič malých dětí čelí o Vánocích otázkám, na které se těžko odpovídá. Jak vypadá Ježíšek? Proč ho nikdy nespatříme? Umí snad létat, když se ke stromečku dostává oknem? CNN Prima NEWS položila podobné dotazy jednomu z nejpovolanějších – pražskému arcibiskupovi Janu Graubnerovi. Primasu českému nedávno vyšla kniha nazvaná Jan Graubner: Bůh má smysl pro humor (aneb Rozhovory s Markem Šmídem). Ve svých odpovědích pro nejmenší prokazuje, že i on dokáže o vážných věcech mluvit s nadsázkou.

Dary, dárky, dárečky

Většina z nás ráda dárky přijímá, ale ještě větší radost nám dělá obdarovávat své blízké. Vánoce bez dárků si snad nikdo neumí představit. Je něco krásnějšího než rozzářené dětské oči, když se dočkají vánoční nadílky? Všichni milujeme barevné balíčky pod rozsvíceným stromečkem, napětí a očekávání, jestli se letos Ježíšek trefil.

Peněženky, alkohol, ale i máslo. O adventu mají zloději žně a vymýšlejí nové triky

Každoroční nákupy v období adventu lákají kapesní zloděje. Ti se v předvánočním shonu zaměřují na nepozorné zákazníky v obchodech a na adventních trzích. Počet drobných krádeží v tomto období vzroste zhruba o 25 procent. Policie proto zvyšuje v rámci prevence kriminality skrytý i viditelný dohled. K zločinu se navíc neuchylují jen jednotlivci, ale i organizované skupiny, kterých pozvolna přibývá.

Podivín vláčel po městě ukřižovaného Ježíše Krista. Velký krucifix odnesl z kostela

Podivná scénka se před několika dny odehrála v městečku Velký Šariš na východním Slovensku. Z kostela tam zmizel velký dvouapůlmetrový kříž. Jak se ukázalo, ze zdi ho jednoduše sundal a odnesl podivín ze sousední vesnice. Muž si ukřižovaného Ježíše přehodil přes rameno a vydal se na svou křížovou cestu po městě. O případu informovala slovenská televize TV JOJ.

GLOSA: Volby u sousedů prohrál také Ježíš, Poláci se odvrátili od Kaczyńského i bigotní víry

Časy se mění a tradičně zbožné Polsko se pomalu odvrací od víry v Ježíše. Alespoň v bigotního Krista, který žádá absolutní poslušnost. Potvrzují to i výsledky nedělních voleb do Sejmu a Senátu, které odrážejí i sčítání lidu z roku 2021. V nejvíce katolické zemi na světě se v poslední dekádě vzdalo víry šest milionů lidí, další miliony občanů rubriku spojenou s náboženskou vírou vůbec nevyplňovaly.

Zámek v Kostelci nad Černými lesy ukrývá tajný poklad. Stačí rozluštit šifru na obraze

Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o památku, jakých v Česku najdeme nespočet. Jenže Zámek v Kostelci nad Černými lesy kromě kaple s dobovým mobiliářem nabízí více než legendy. Traduje se, že ve zdejších zdech může být ukrytý poklad, který tu kdysi měli uložit, a tak i uchránit před nájezdy švédských vojsk jeho dávní majitelé – rod Smiřických. K rozluštění záhady by podle některých mohlo stačit pochopení nápovědy, která se má skrývat v jednom ze zdejších obrazů.

Syn rituálně zavražděného léčitele u soudu překvapil. Zastal se obžalovaných žen

Pokračuje soudní proces v ostře sledovaném případu vraždy léčitele v Praze. Tu mají mít na svědomí dvě ženy – zubařka a učitelka v důchodu. Podle obhajoby si mrtvý smrt přál a slíbil jim, že jeho tělo zmizí. Štáb CNN Prima NEWS mluvil s jeho synem. Z toho, co se stalo, je v šoku. Podle výpovědi jedné z obžalovaných musela oběť cítit, že se kolem ní utahuje smyčka. Právě proto si měl přát zemřít.

REPORTÁŽ: V Ježíše nejvíce věří v Nedašově na Valašsku. Bůh ale pomalu prohrává i tam

Kdyby Ježíš Kristus hledal v České republice místo, kde je nejpopulárnější, největší radost by měl v Nedašově na Valašsku. Podle statistiků tam žije nejvíce římských katolíků na počet obyvatel ze všech obcí v zemi. „Bůh mi už mnohokrát pomohl, když jsem něco potřeboval,“ vypráví pro CNN Prima NEWS jeden z nedašovských věřících, 22letý Lukáš Holba. Ježíš by se ovšem v této valašské dědině dočkal i zklamání, za pouhých dvacet let tam přišel o třetinu fanoušků.