reklama
CNN Prima News Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Pavlenka“

Lewandowski překonal rekord, dlouholetý účastník bundesligy se dvěma Čechy sestupuje

22. května 2021 18:11

Drama až do poslední minuty nabídl závěr aktuálního ročníku německé fotbalové Bundesligy. Polský útočník Robert Lewandowski ve službách Bayernu Mnichov totiž v 90. minutě vstřelil 41. gól v sezoně, čímže překonal téměř 50 let starý počin legendárního Gerda Müllera. Poslední kolo navíc rozhodlo o tom, že z elitní soutěže sestupují Werder Brémy, kde hrají i dva Češi Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. Brémy působily v první lize nepřetržitě dlouhých 40 let.

Bizarní moment: Spoluhráče Pavlenky skolila dělovka, na zemi ho míč trefil ještě dvakrát

27. dubna 2021 07:55

Neuvěřitelný moment se odehrál v zápase německé bundesligy mezi Unionem Berlín a Werderem Brémy. Hostující obránce Friedl schytal během necelých 10 vteřin tři bolestivé zásahy míčem. Kalich hořkosti si navíc vypil až do dna. Ani jeho sebeobětování nakonec nezabránilo porážce. Friedlovi tak zbyly do slova a do písmene jen oči pro pláč.

Gólmanský rébus v reprezentaci. Vaclík, nebo Kolář? Šilhavému nezávidím, říká Koubek

17. března 2021 19:08

Není to tak dlouho, co měl trenér fotbalového národního týmu Jaroslav Šilhavý luxusní výběr. Postavím Tomáše Vaclíka, který je jedničkou v předním španělském klubu? Půjde do brány Jiří Pavlenka, opora bundesligových Brém? Nasadím Tomáš Koubka, jistotu francouzského Rennes? Jenže momentální situace krátce před velmi svižným startem kvalifikace na mistrovství světa je diametrálně odlišná. O tuzemských reprezentačních gólmanech se pro CNN Prima NEWS rozpovídal trenér, expert a sám bývalý brankář Miroslav Koubek.

Bídné vysvědčení pro oporu reprezentace. Pavlenka je nejhorším brankářem bundesligy

5. ledna 2021 17:06

Krátce po svém příchodu v létě 2017 si brankář Jiří Pavlenka vydobyl ve Werderu Brémy pozici jedničky, ve které byl navíc často chválen z různých stran. Poslední dobou se však německému bundesligovému klubu zdaleka nedaří podle představ a paralelně s tím lehce ustávají lichotivá slova na adresu českého gólmana. Podle renomovaného fotbalového magazínu Kicker je dokonce Pavlenka aktuálně nejhorším mužem na své pozici v celé soutěži.

reklama