CNN Prima News Jozef Chovanec

Jozef Chovanec

Výpis příspěvků ke štítku „Jozef Chovanec“

Novou komisi rozhodčích FAČR povede Portugalec Pereira, který už dohlížel na Řeky

15. prosince 2020 19:17
Aktualizováno

Komisi rozhodčích Fotbalové asociace ČR povede od nového roku Vítor Manuel Melo Pereira. Třiašedesátiletého Portugalce společně vybrali šéf rozhodčích UEFA Roberto Rosetti s předsedou FAČR Martinem Malíkem a ve funkci ho v úterý potvrdil výkonný výbor asociace. O konečném složení komise bude jasno na začátku příštího roku.

Zpátky do Berbrovy minulosti. Leckteré mužstvo by jej potřebovalo, psalo se roku 1987

22. října 2020 10:43

Roman Berbr je ústřední postavou kauzy týkající se ovlivňování výsledků zápasů v tuzemském fotbale, která počínaje minulým pátkem odstartovala velké změny ve Fotbalové asociaci České republiky. Berbr se za roky vypracoval až na pozici 1. místopředsedy svazu, na kterou po nynější aféře rezignoval. Svoji cestu na vrchol hierarchie odstartoval v 80. letech coby rozhodčí. Kuriózní vzpomínku na tyto časy nabízí pohled do týdeníku Gól z roku 1987. V něm je například muži dlouhodobě spojovanému s mafiánskými praktikami přisuzována jako hlavní vlastnost skromnost.

Že můžeme za korupční kauzu všichni? Nesmírně nás to uráží, zní z fotbalových Teplic

20. října 2020 14:27

„My všichni, co ve fotbale působíme, jsme dopustili tuto situaci,“ řekl předseda FAČR Martin Malík v pondělí ke korupční kauze, která uvrhla do vazby teď už bývalého místopředsedu svazu Romana Berbra a ukončila působení Jozefa Chovance v čele komise rozhodčích. Tento výrok šéfa českého fotbalu pořádně namíchl bosse Teplic Pavla Šedlbauera, který vyzývá k rezignaci členy výkonného výboru asociace. Severočeský klub totiž na nekalé praktiky poukazoval delší dobu.

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

19. října 2020 16:56

Páteční zadržení místopředsedy FAČR (Fotbalové asociace České republiky) Romana Berbra v souvislosti s údajným fixlováním zápasů způsobilo v českém fotbale velké změny. Předseda svazu Martin Malík přijal Berbrovu rezignaci na všechny jeho funkce, tedy i tu ve výkonném výboru. Rozpuštěna je po korupční kauze také stávající komise rozhodčích, kterou vedl Jozef Chovanec.

Výkonný výbor fotbalové asociace bude mimořádně řešit zatčení místopředsedy Berbra

19. října 2020 07:28
Aktualizováno

Zatčením místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra v souvislosti s obviněním 20 osob z korupce a ovlivňování výsledků zápasů se bude v pondělí odpoledne zabývat výkonný výbor FAČR. Mimořádné zasedání svolal předseda asociace Martin Malík, který vystoupí s požadavky na řešení situace. V textu obvinění v korupční kauze kolem fotbalových zápasů ve druhé a třetí lize figuruje také jméno předsedy komise rozhodčích FAČR Jozefa Chovance.

Nacistický pozdrav, klečení na hrudi. Šokující chování policistů v případu mrtvého Slováka

20. srpna 2020 12:13

Vdova po devětatřicetiletém Slovákovi Jozefu Chovancovi, který před dvěma lety zemřel v belgické vazbě, volá po novém vyšetřování poté, co belgická média ve středu zveřejnila nové šokující záběry z cely. Snímky z vězeňské kamery ukazují smějící se policisty, policistku zvedající ruku k nacistickému pozdravu a jiného důstojníka klečícího na Chovancově hrudníku asi 18 minut, informoval web BBC.