CNN Prima News Jürgen Stock

Jürgen Stock

Výpis příspěvků ke štítku „Jürgen Stock“

Falešné vakcíny proti koronaviru mohou ohrozit zdraví i životy, varuje Interpol

2. prosince 2020 12:54

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru SARS-CoV2, varovala své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost může být podle Interpolu v ohrožení nejen kvůli falešným internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě organizace.

Šéf Interpolu: Mezinárodní zločin se přizpůsobuje koronaviru, kriminalita vzroste

11. května 2020 23:31

Generální tajemník Interpolu Jürgen Stock varoval před nárůstem kriminality a adaptací globálních zločineckých skupin na koronavirovou pandemii. Obává se podvodů s falešnými lékařskými prostředky, nárůstu kybernetické kriminality a toho, že lidé, kteří kvůli restriktivním koronavirovým opatřením přišli o živobytí, budou hledat nové zdroje příjmu nelegálního charakteru.

Obří operace Interpolu: Policisté po světě zabavili 19 tisíc ukradených artefaktů

7. května 2020 16:28

Interpol spustil na podzim minulého roku ve spolupráci s Europolem celosvětovou operaci, při které cílil na kradená umělecká díla. Policisté provedli synchronní razii v několika státech včetně Česka a podařilo se jim zabavit celkem 19 tisíc vzácných uměleckých děl. Přes sto zlodějů skončilo v poutech. Interpol informace o operaci odtajnil ve středu.