reklama

Policejní ředitel Husák: O oslavě jsem nevěděl, v hotelu jsem měl domluvenou schůzku

Podle nejnovějších zpráv je v současné době krajský policejní ředitel v Libereckém kraji Vladislav Husák na policejním prezidiu, kde řeší svoji budoucnost. Uvedla to Česká televize. Před kamerou CNN Prima NEWS ráno pospíchal do auta, vyjádřit se nechtěl. Jde o dalšího účastníka nelegální oslavy v teplickém hotelu. Na jeho přítomnost ve společnosti mimo jiné Milana Hniličky, expremiéra Jiřího Paroubka nebo místopředsedy Rady České televize Jiřího Šlégra upozornil Radiožurnál.

reklama

Podle policejního prezidenta Jana Švejdara, by měl Husák svoji funkci opustit. Husák však prý nebyl v hotelu kvůli narozeninové oslavě, ale měl zde domluvenou schůzku.

„Návštěva oslavy narozenin pana Bendy nebyla důvodem mé sobotní přítomnosti v hotelu Prince de Ligne v Teplicích,“ uvedl pro PressPort Magazín Husák s tím, že jeho cílem bylo dlouhodobě plánované setkání s Hniličkou a Šlégrem a setkání s nimi není kvůli jejich vytíženosti jednoduché. „Naším společným a dlouhodobým tématem je činnost sportovní unie, za kterou jsem oprávněn jednat,“ dodal.

Když Husák na místo dorazil, s Hniličkou i Šlégrem se sešel a nějakou dobu spolu jednali. „Po schůzce jsem měl v plánu pokračovat v cestě do Liberce. To, že se v místě koná ještě rodinné setkání pana Bendy, jsem zjistil až na místě. Po zmíněné schůzce jsem následoval oba další účastníky a panu Bendovi jsem velmi krátce formálně pogratuloval,“ sdělil krajský policejní ředitel.

Husák dke svých slov na místě přespal z důvodů večerní hodiny, únavy a také kvůli povětrnostním podmínkám. „Aniž jsem se s kýmkoliv v hotelu setkal, jsem pak pokračoval v plánované cestě. Lidi, které jsem v prostoru hotelu večer viděl, jsem považoval za hotelové hosty, což není v žádném rozporu, důvod jejich přítomnosti v hotelu jsem nezjišťoval. Neměl jsem k tomu žádný důvod. Celou záležitost probíranou v médiích považuji za pouhou spekulaci,“ dodal.

Husák se podle zjištění Radiožurnálu účastnil narozeninové oslavy Petra Bendy, významného člena ČSSD a bývalého poslance, v hotelu v Teplicích, který Benda vlastní. Podle svědků hosty obsluhovali číšníci. To znamená, že akce porušovala všechna vládní nařízení. Lidé prý neměli ani roušky.

Policejní prezident: Husák by měl přijmout odpovědnost

Podle policejního prezidenta Jana Švejdara je nepředstavitelné, že by se krajský policejní ředitel měl účastnit takové akce a vyzval Husáka, aby přijal odpovědnost za své konání. Prostřednictvím mluvčí Švejdar také sdělil, že by Husák již dále neměl setrvávat na místě krajského policejního ředitele.

Husák se na kameru vyjádřit nechtěl. Nicméně uvedl, že na výzvu policejního prezidenta bude reagovat. „Budu se s panem prezidentem (Švejdarem) o tom určitě bavit,“ sdělil novinářům, než odjel. Podle nejnovějších zpráv je v současné době Husák na policejním prezidiu, kde řeší svoji budoucnost.

Kontakty, řekněme s kontroverzními osobnostmi, už měl Husák v minulosti. Tehdy vzbudila pozornost jeho schůzka s lobbistou Romanem Janouškem v jedné z pražských restaurací. I to vedlo k tomu, že musel svůj post opustit. Jaká bude jeho budoucnost, si budeme muset počkat.

Tagy:
oslava Teplice Petr Benda Jan Švejdar policejní prezident Vladislav Husák policejní ředitel

Hlavní zprávy

Největší víkendový nárůst od konce března. Za sobotu přibylo 2751 případů covidu

V sobotu přibylo v Česku 2 751 případů nemoci COVID-19, nejvíc za víkendový den od 27. března. Aktuální nárůst počtu nakažených byl skoro o 1 600 případů vyšší než předchozí sobotu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Výrazně nyní přibývá také hospitalizovaných s covidem. Oproti předchozí sobotě stoupl jejich počet o dvě třetiny na 846, z toho 119 pacientů je ve vážném stavu. Za posledních sedm dní zemřelo 61 lidí s COVID-19, zatímco třeba za celé září bylo úmrtí 44.

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama